bugün

futbolda centilmenliği ve dostluk bağlarını önemseyen ve insanların hislerine önem veren her bilinçli kişinin davranış biçimi.
mesela takımının kazanması, rakibin kaybetmesi anlamına da geldiğinden, sevincinin rakip taraftarları rencide etmemesi gerektiğini unutma. aynı saygısızlıkla sen karşılaşsaydın nasıl hissedeceğini düşün.
Maymundan hallice zekaya sahip mahlukların olduğu yerde maç yapılmamalı!
iyi kalpli, iyi niyetli, saygılı, empati kurabilen, sabırlı herkesin, takımına saygı duymayan holiganlar dışında, rakip takım taraftarına sergilediği mutluluk veren hadise.
Bu çok gerekli ve doğru bir tespit; fakat Fenerbahçe'nin 2011'den beri yaşadıklarını yaşayan, otobüsü viyadükte kurşunlanan bir takım olduğunu o cücük beynine sığdıramayan kepçük ağızlı taraftar bozuntularına saygı duymak yersizdir. Benim için her takım ve taraftar saygındır; ama uzayda da yaşamıyoruz be mübarek! Eğer bütün maçlar 4 büyükler arasında oynansa 2 sonuç ortaya çıkardı: Ya Fener şampiyon olur ya da kaybedeceğini anlayan diğerleri Fener'in çekiştiği takıma yatardı. Gerçi bu hep böyle oldu ve oluyor. Fener'in şampiyon olmasının bir önemi yok. Olmasak da olur; ama bu yaşadıklarımızın yarısının çeyreğini diğerleri yaşasa, kulüp kapısına asla kilidi vururlardı. Fenerbahçe ve diğerleri olmaktan çıkamadık ve çıkamıyoruz. Yazık!
asla tartışmaya açık olmayan gereklilik.
mesela ben fenerbahçe' den cayır cayır nefret ediyorum. çünkü sevmek de sevmemek de haktır, kimse karışamaz.
ancak fenerimi sevenler olduğunu bildiğinden ne küfür ne de tahrik ederim. yıllardır fenerbahçeli şuursuz fanatikler, her bulduğu fırsatta bana saldırıp tahrik etmek için uğraştı. yine de küfretmedim, etmem de, iyi niyetime sığmaz çünkü.
sevmemek haktır, saygı zorunluluktur, tartışmaya da açık değildir. nokta.
Bir gerçeği ifade etmek gerek: Beşiktaş taraftarına tüm aptallıklarına rağmen teşekkür etmek gerek. Maçı Bursa'ya satan takımlarının validelerine iyi! niyetlerini tezahüratla iletmişlerdi. Beşiktaş'ın taraftarına her zaman saygım var. Net!
(bkz: 46922444).

olması gereken davranış biçimi.
ha, şunu da belirteyim, sırf saygı ve format çerçevesinde fenerbahçe' yi eleştirdim ve asla hakaret ve tahrikte bulunmadım. buna rağmen bazı fenerbahçeliler üç kez anneme küfür, bir kez de beni tehdit etti. beni aşağılayıp küçümseyenler, kışkırtmak için çaba harcayanlar oldu aralarında. buna rağmen insanlıktan ve saygıdan ayrılmadım, ayrılmam da.
fenerbahçe kadrosu ve teknik heyetinin trabzonspor taraftarları tarafından saldırıya uğradığını da yeni ve geç gördüm. bu üzücü ve kabul edilemez olaydan ötürü ne kadar üzgün olduğumu belirtmek istiyorum. neticede insan hayatı ve sağlık futbol rekabetinin önündedir.
geçmiş olsun fenerbahçe.
Adamlar öldürmeye inmiş sahaya. Ne saygısı pardon?

Gs ye got yemedi mi pardon da?! ( ki ona da karşıyız. Yanlış anlasilmasin)

1 değil 2 değil. Nedir bu be...

Bunlar insan mi?

Otobüs kurşunlandı hala failler yok. Ne ala memleket lan. Adiler!

görsel

Gavatlik fotoğrafları...

Evet
Medeniyet seviyesinin biraz üstünde görülebilen davranış biçimi.
--spoiler--
gs ye got yemedi mi pardon da?!
--spoiler--

bunun dışında tamamen katılıyorum. ama olayın galatasaray ile bir alakası yok. yine de yapılan yanlıştır, savunmuyorum.
hak edildiği sürece söz konusu olması gereken davranış tarzı. hak etmeyene de elbette saygı duyulmaz.
Beka sorunu olan taraftarlara niye saygı duyalım.
tekrar ediyorum ki rakip takımlara bir kez bile küfretmememe, rakip takım taraftarları hakkında gerçek dışı, kırıcı ithamlarda bulunmamama rağmen anneme küfredilmesiyle, tehditle, aşağılamayla, saygısızlıkla, iftira ile karşılaştım sırf futbol fanatiklerinden.
asla saygımı yitirmedim. sadece saygımı hak etmeyenlere saygı duymayı bıraktım.
bu saygı bugün trabzon' da, maçtan sonra yaşanan olaylara tepki gösterip kınamayı da içeriyor. isteyen yine kötü adam bilsin, kin tutup saldırsın ama bu saldırılardan ötürü ne kadar üzgün olduğumu da bilin. büyük geçmiş olsun.
hak edilmediği sürece tartışılamayacak bir gerekliliktir. hak edilmezse bırakılır ancak.
güncel Önemli Başlıklar