bugün

deplasmandaki samsunspor maçının 85. dakikasında attığı golle şampiyonlukta büyük payı olan futbolcu.
lucescu'nun beşiktaşa geçmesi ile birlikte o da siyah-beyazlı ekibin yolunu tutmuştu yanlış hatırlamıyorsam.ayrıca galatasaray adına şampiyonlar liginde çok önemli bir gole imza atmıştı.
50000 dolar gibi komik bir paraya galatasaray a gelen ve çok sıradan oynamasına rağmen liverpool a bile çok sağlam bir gol atmış olan rumen futbolcu.
ilk kez ilk 11 çıktıgı maçta liverpoola gol atarak kendi futbol hayatının zirvesine ulaşmış 2 sene önce ukrayna liginde oynayan ondan öncede çin liginde oynayan sıradan sayılabilecek rumen futbolcu
galatasaraydan sonra ankaragücüne transfer olup orda bir tam sezon oynamıştır. aynı sezonun başında da pancu ile beraber beşiktaşa gelmiş fakat sezon başlamadan gönderilmişti ve ankaragücüne gitmişti
tam adi horia radu niculescu'dur.
2001-2002 sezonundaki 0-2'lik kocaelispor deplasmanında attığı golle milyonlarca galatasaraylıyı şampiyonluk kutlamaları için sokağa dökmüştür bu muhterem. esasen baya kötü bir transferdi.(kiralanmıştı ayrıca)
kıymetini bilemediğimiz, galatasaray'ın bir çok maçında attığı kafa golleriyle skoru değiştirmiş, 26 numaralı formayla oynamasıyla ilhan mansız hayranlarını kendisine de hayran etmiş, beşiktaş'a geldiğinde çok sevindiğim, yönetim hoca uyuşmazlığından geri gönderildiğin de ağıtlar yaktığım, yanlış hatırlamıyorsam pancu'nun eski karısıyla manitacılık oynamış forvettir...
http://www.youtube.com/watch?v=_NE7j3TpV6Y
bu golü atan adamın ta kendisidir.Arkadaş o kafayı nasıl döndürdün öyle helal. Merak edenlerede futbola 2004 de veda etti.
yanlış hatırlamıyorsam eğer bir ara ankaragücü'nde oynamıştı.
liverpool maçıydı 2001-02 sezonu şampiyonlar ligi 2. tur maçı..

abim başladı radu nıculescu'yu seslendirmeye;

50 yıl sonra torunları ile konusurken..

romanya da doğdum, surda oynadım, burda oynadım, cevremde bıle futbolcu olduguma ınanmayan tanıdıklarım vardı.. dıye anlatmaya başladı..

yok efenım turkıye'den teklıf gelmiş bir sans, gittim oynadım..

hiç değilse yurt dışında oynadım derim dıye dusundum..

bir gun l'pool maçı ooyuna gırdım soldan orta geldı bır kafa vurdum "gool"..

ya cocuklar ıste ben boyle futbolcuydumm..

diye kendı kendıne sakalar komıklıkler falan..

hıc bırımız bır daha radu'yu goremıycegımıze o zaman ınanmamıştık..

hanı 1 sene daha falan kalır dıye dusunduk.. sonra bıttı gitti..

şimdi hakıkaten 50 yıl sonra abimin anlattığı gibi torunlarıyla konusabılır...
2001 - 2002 sezonunda mircea lucescu' nun galatasaray' a getirdiği uzun boylu, fuleli adımlara sahip rumen santrfor. ligde deplasmanda samsunspor ve kocaelispor' a, şampiyonlar liginde liverpool' a attığı kritik gollerle hatırlanmıştır. 2004' de çin' in changcun takımında futbolu bıraktığında 29 yaşındaydı.
galatasaray'da oynadığı 9 maçta 3 gol atan futbolcu.
2001-2002 sezonunda mircea lucescu'nun isteğiyle transfer edilen; çok fazla forma şansı bulamamış olmasına rağmen Şampiyonlar ligi'nde liverpool'a harika bir kafa golü atan; kocaelispor'a attığı gol ile şampiyonluğu getiren bol Dövmeli Rumen futbolcu.

Sadece harbi Galatasaraylı diyebileceğimiz taraftarların hatırladığı bir futbolcudur. Az ama öz goller atmıştır.
galatasaray'da çok kısa bir süre oynamış ama unutulmazlar arasına girmiştir.
kritik gollerin adamıydı.
3. yıldızın geldiği sezondaki kocaelispor maçının uzatma dakikalarında şampiyonluk golünü atmıştır. maçı anlatan ercan taner;
''şampiyonluğun golü, taraftarına koşuyor, şampiyonluğa koşuyor, kritik gollerin adamı'' diye bağırıyordu.
ayrıca ligin 30. haftasındaki samsun deplasmanında da cimbom'u kurtaran oyuncu olmuştur. ikinci yarı ümit karan'ın yerine girmişti oyuna. 85. dakikada atmıştı golü. 0-1 kazanmıştı galatasaray.
birde şampiyonlar liginde liverpool'a çok klas bir gol atmıştı ali sami yen'de.