bugün

gerçekten faydalı bir faaliyet. şoför dayanışması. hatta bazıları böyle el ile yazıyor işareti yapıyor ki hayat kurtarıcı bir jest bu.
bir tek türkiyede görünebilecek şöför cinsidir herhalde. türk insanının içindeki anarşistliğin, düzene karşı çıkma isteğinin dışa vurumunu yaşayan şöfördür. karşı tarafa "öleceksende ceza yeme bari" diyendir.
genelde ortadirek dayanışması da denilebilir; bana hiç bir range-rover veya bmw 7.30 sahibinin selektör salladığına denk gelmedim.
karşıdaki arabanın yaklaşmasıyla da el hareketiyle "yazıyorlar" işareti yapmasıdır.
yurdum insanıdır, karşıdaki aracın aşırı hız yüzünden ileride ailesinden birine çarpması ihtimali olsa yapmayacağı durumdur.
(bkz: cezalar sadece gavurlara olsun)
bunun otobüs şoforleri versiyonu vardır beyaz kağıt gösterirler direk. türkiyede yazılı olmayan trafik kurallarından biridir karşıdan gelen şoforün selektörüne e işaretlerine dikkat etmek.
türklerin gizli ve masumane örgütlenmesidir.

güzel insanlardır yapanlar. yolda 10 km içinde gördükleri radar için çıkırt çıkırt selektörle karşı yönden geleni uyarırlar hemen... yalnız görüyorsanız selektörle teşekkür etmeyinde bu zavallılar da b.k yoluna gitmesinler...
90'lı yılların unutulmuş geleneklerinden birinin temsilcisidir.
polis tarafından görüldüğünde cezai işleme tabii olacak sofördür.
yurdum insanının "ülen adam şimdi verecek 200 küsür tl cebinde kalsın deposunu fuller" mantığıyla yardım ettiği şoför türüdür.

gerçekten en hassas duyguların insanıdır.
daha önce radardan kıçına 196 tl ceza girmiş şofördür. * özellikle gerede-samsun yolu üzerinde seyahat edenler birbirlerine bolca yardım ederler bu konuda. selektör yanında karşıdan gelene eli ile kalemle ceza kesildiğinide işaret ile gösterir. *
yurdum insanının ne derece yardımlaşma içinde olduğunun göstergesidir. ama gavur böyle mi?.onlarınki daha gelişmiş.adamlar bir cep telefonu programıyla her şeyi hallediyorlar. (bkz: trapster)
adamın hasıdır. hatta dibidir. aldığı duanın haddi hesabı yoktur.
sadece türkiyede olmayan şoför tipi.
iyilikten çok kötülük yapan şofördür.
böyle yardım ettikçe daha çok bilanço ağır, cart ilçesinin curt köyünde bayram tatilinden dönen aile diye manşetler görürüz...
polisin radar kurduğu yere yakın bir noktaya radar levhası koyması kadar anlamsız bir harekettir bu. madem caydırıcı olması açısından ceza uygulanması gerekli, neden dikkat radar tabelası koyuyorsun oraya. adam şehiriçinde 100 120 basıyor, okulların olduğu caddelerden bu hızla geçiyor, cezayı çoktan haketmiş, senin radar tabelanı görünce yavaşlıyor. selektörle radar uyarısı yapan şoför de iyilik ettim sanıyor, aferin.
tutup sarılasım, öpesim, sevesim, 40 yıl kölesi olasım gelen insanlardır.
yardımseverliği yemiş bitirmiş en asil duyguların şoförü, durdurulup tükmük köfte ısmarlanması farzdır.
Sen de ona kendi şeridinde radar var demek isterken teşekkür ettiğini sanan , iyilik yap denize at lafını doğrulayan eylemi yapan kimse .
al ciğerinin içine sok insanı. hep bir dayanışma hep bir birliktelik. bir arada yaşamı savunalım, ayrımcılığa son.
yapılası bir davranış. yapın, yaptırın, cezalar kol gibi.
Ekseriyetle kamyoncudur. Delikanlı adamdır vesselam.
Candır .
her zaman uyduğum bir kuraldır. neden yolda benim gibi giden bir insandan para kesilsin. o adam benim gibi kader arkadaşı gibi bir şey o an.
Her yola lazım şofördür.
Görmese bile yapması gereken şofördür, çomarland malum trafik canavarı çok.
Hep yaparım.