bugün

izlerken bir an memati'yi çağıracak sandım.

mafyavari bir sözdür.
aynı cumhur başkanı bunları da demişti.

'''bizim iktidarımızın karakterinde OHAL yok, o sizin aczinizin gereği. Terör istatistiklerinden olağanüstü hal dönemlerinde terörün zirve yaptığını göreceksiniz. Olağanüstü hal terörü derinleştirdi'''
https://www.youtube.com/watch?v=o_j2sYcaCMY
Birgün demokratik bir cümle kurarak bizi şasırtmasını umduğum akp genel başkanı.
Raconu kesti iyi tamamda ulan bunun diger yarisini chp kesti falan da derse aq.
(bkz: başkası adına utanmak)
ahaha ulan ne gülüyorum şu düştükleri duruma havuz medyasının. öyle bir horozlanıyorlar ki reislerinin taşaklarını yalamak uğruna, bumerang dönüyor ve reisleri onlara açık açık fırça kayıyor bunların benimle alakası yok diyor.

gerçekten acınası haldeler. yürü be civanım delikanlım!
Racon kesen başkan olarak tarihe geçti. Kurtlar vadisi mi bu?
seviye yerlerde. bu yakında evden de aldırır.
tieeyyyttt beee anamı kesen ben babamı kesen ben- var mı ulayynn bana yan bakannn- diyen bi adam vardı

halk arasında ona tuzsuz deli bekir, derlerdi...

yani sadece halk deyişiyle söylüyorum- adamcağız kafayı sıyırmış yani...tuzsuz herif- kalmamış tuz...bitmiş !! yani tuzsuz deli bekir´i kastediyorum.
Tanrıcılık sendromuna yakalanmış kişinin sözleridir.
kamera tribünlere çevirilince bir anda liseli ve ortaokullulardan oluşan bir dinleyici topluluğuyla karşılaşılıvereceği hissine yol açan bir beyanat ve ayar.
akabinde "ayar verilecekse bizzat ben veririm" gibi sözlerle devam etmiş olan ilginç beyanat.
Bir dahakine ben racon kesmem kafa keserim demesinden korktugum kisi beyani.
çıkışta herkes okulun arkasına gelsin.
Gülünç ve aciz bir söylemdir.

Bırak ona buna racon kesmeyi de son 15 yılda yunanlıların işgal ettiği türk adalarının hesabını sor.
kesilmeyecekse? bi şey olsa da racon kessem diye kenarda mal gibi bekleyecek misin?
dünyada ilk kez bir cumhurbaşkanı racon kelimesini kullanıyor. bu da bizim kasımpaşalı'dan başkası olamazdı.
Akp ve Erdoğanın ağzından sağa sola sataşan ona buna laf söyleyen, adeta kendini kral yerine koyan tayfaya sağlam bir fırça gelmiştir. Ee ne demiş, haddini bilmeyene haddini bildirirler. Fena çakmıştır.
biraz daha kızdırılırsa "racon kesmiyorum kafa kesiyorum" şekline dönüşmesi muhtemel atarlanmadır.

(bkz: recep tayyip alemdar)
(bkz: Ali kıran baş kesen)
hitap ettiği kitlenin anlayacağı tarzda konuşuyor adam ne var bunda!
ayrıca kurban bayramında racon kesmek farzmış.
(bkz: racon kesmeyi sizden öğrenecek değiliz)

(bkz: racon kesmeyi en iyi biz biliriz)

(bkz: eyy kabadayılar siz kimsiniz ya)
görsel
Bu fotoğrafa bakıp ne kadar çiğ bir laf olduğunu anlarsınız.
O makâmı, 1000 tane korumayla gezmeyi bırak ta gel yiğidim! Raconu geçtim, ekmek kesebiliyor musun bakalım?