bugün

fazla uzatılan konu.

cinayet olsa çoktan katil bulunurdu diyelim cinayet,
ortalık bitmiş adam dolu o kadar güçlü insanlar bunun üstünü kapatmayı düşünüyorsa madem,
her ay ailesine para verip üstlendirirlerdi.
(bkz: satilik sozluk yazarları)
(bkz: ismarlama basliklar)
birde utanmadan oturup yazmis sayfalarca.
Bakın arkadaşlar ister inanın ister inanmayın. Ama öyle araştırmadan bir yere varılmıyor bu olayda.

bakın resimde size meyil olan bölgeyi kırmızı renk ile çizdim. burası yoldan 1.5 metre kadar
yüksek. yol ile atlaması muhtemel nokta arasında 1,5 metre kot farkı var.

şimdi mavi yerden atlayıp, kırmızı yerden sarı yere kadar yuvarlandığını varsayarsak ki çok olası. süründü diye iddia edilen yer sadece bir araba boyu kadar olan sarı yer. Bakın bu da babanın 15 metre iddialarını desteklemiyor.

dediğim gibi siz bilirsiniz, kendiniz de araştırabilirsiniz.

görsel

He son olarak şunu da ekleyeyim, belediye başkanı farklı bir olayla ilgili kişisel verilerin paylaşılması davasından 20 ay hapis cezası aldı. Bu kadar güçlü bir adam olsa bu davayı niye engelleyemedi. adam kendi davasından yırtamıyor daha.
Sorsalar müslüman olmadığımız için biz allahsızız, ama bakıyorum müslüman geçinen ibnelere ne allahtan korkuyorlar ne de kuldan utanıyorlar. Sahipleriniz ne derse onu yazmayın şuraya amına koyayım, azıcık vicdanınızın sesini dinleyin, bir parça adam olun, ortada yitip giden küçücük bir çocuk var siz hala tasmanızı tutanların keyfine göre yazıp çiziyorsunuz. Şayet varsa Adamlığınızdan utanın, sizin gibilere söylenecek başka bir şey maalesef yok.
umrumda değil, ben inandığımı yazarım. Kendine güvenen varsa büyük laflar etmeden gitsin olayı babadan ya da metin cihan'dan duyduğuyla gelmeden araştırsın. kronoloji oluştursun, yara fotoğraflarına bakıp, ifadeleri okusun. Buradan götünün üstünden size hazır verilen bilgiye inanarak olmuyor.
Unutuldu.
Rabianazvatan'a ne oldu ne gizleniyorsa ortaya çıksın babası kendinden emin...
Atika anne ve saban babanın gözleri yaşlı...
Babası ölümü için hala daha mücadele etmektedir.
unutulmamalı.
görsel
Unutulmaması gereken durumdur.
ihmalen işlenmiş bir cinayetin maktulü olan 11 yaşındaki çocuktur.
Bu vebalin üstünü örten ne kadar kimse varsa "sizin hiç evladınız öldürüldü mü" diye sormak gerekiyor.
Edit : ben senin eksileyen elinin olmayan onurunu..
Berkin Elvan'a laf edip rabia naz Vatan'ı anmak ne kadar samimiyse o kadar samimisiniz!
Rabia Naz vatan’a ne oldu?

Bir baba düşünün ki tam iki yıldır kızının adaleti için savaşıyor.

Son derece yaşam enerjisi dolu Bu güzel çocuğun ölmüş olması beni o kadar üzüyor ki. Ve inanın ki yattığı yerde hiç huzurlu değil, ben öyle düşünüyorum. Neden ve ne şekilde öldürüldüğü muallakta, katilleri ise dışarıda. Ölmeden önce bir sürü kitap siparişi vermiş kırtasiyeden. Kitaplar o öldükten sonra eve ulaşıyor. En basit örnek, ölmeyi kafaya koymuş bir çocuk neden kitap siparişi vermiş olsun?
dava hakkinda takipsizlik karari verilmiş.

"madenci yakınına atılan tekme gibi, dilek'in eline tutuşturulan para gibi, çaresizlikten kendini yakan baba gibi; unutulmayacaktır. yapanlar, üstünü kapatanlar, görmezden gelenler unutulmayacaklar. belki bir kaç yıl geçecek rabia naz'ın adı silik bir anı haline gelecek onlar için ama bu toplumun bir vicdanı ve hafızası var hala. unutulmayacaklar. "
Tarih elbet mazlumları da yazacaktır.
Ölen çocukların ardından inşallah tecavüze uğramamıştır temennisinde bulunduğumuz şu ülkede Yakında herkes kendi adaletini kendi sağlayacak sanırım.
inançlı bir insan değilim, lakin böyle durumlarda; “keşke ilahi adalet olsaydı” demekten kendimi alamıyorum.

Adalet bir gün herkese lazım olur. Umarım bir gün bu kararın altına imza atanların, attıranların da adil yargılama isteyeceği günleri görürüz.
akp = çocuk katili
pkk = çocuk katili

isimler farklı, yöntemler aynı.

"soruşturma dosyası, araştırma sonucunda elde edilen tespitler, tanık beyanları, alınan adli tıp raporları ve diğer deliller birlikte değerlendirildiğinde; rabia naz vatan'ın ölümünün yüksekten düşme sonucu meydana geldiği, başkası tarafından kasten ya da taksirle öldürüldüğü yönünde herhangi bir delilin tespit edilmediği, bu nedenle cmk'nın 172/1 maddesi gereğince kovuşturma olanağı bulunmadığından kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına (karar verildi)."

gördüğünüz gibi yine (sözde) adalet yerini bulmadı sahi siz geceleri nasıl uyuyabiliyorsunuz. eğer tanrı varsa beni değil sizi daha çok yaşatsın böyle 100 değil 200 sene felan neden biliyormusun sen öldüğünde vicdan azabından kurtuluyorsun yaşarsan o vicdan azabı seni kahrediyor ama vicdanınızın olduğunu zannetmiyorum onu da para için satmışsınızdır gördüğünüz gibi paranın satın alamadığı hiç bir şey yok.

evet hiç çekinmeyin davalar açın bana mapuslara atın ama bundan 10 20 sene sonra siz olmayacaksınız bende doğruları konuştuğum için gururlu olucam.
kendi kendine ölmeyen çocuktur, yalan söyleyen oçtur.
failleri hala bulunamamis, babasi ise sanki bu cocugun katillerini bulmak icin ant icmis ama nedense her yakaladigi ip ucu bir sekilde ortadan kaldiriliyor.

istenilen tek sey, ismi icerisinde adelet adini tasiyan bir parti tarafindan yönetilen ama adeletin bulunmadigi bir ülkede, adelet talep etmek.

sürekli üstü bir sekilde kapatilan bir konu.
Hayatını Kaybettiğinde Eynesil Kaymakamı Olan Yılmaz Kurt Otomobilinde Ölü Bulunmuş.

enteresan işler dönüyor??..

https://onedio.com/haber/...undu&utm_medium=tweet

Rabia Naz Soruşturmasında Sık ifade Değiştiren Tanığın Babası intihar Etti
https://onedio.com/haber/...Etti&utm_medium=tweet
görsel
Mısır'daki Rabia olmadığı için göz ardı edilen ve araştırması yapılmayan bu vatanın evladıdır.
Masum çocuk. Türk çocuğu, hepimizin evladı.

Yalnız benim gerçekten anlamadığım ve bilmediğim bir şey var. Baba Şaban Vatan bu ölümün cinayet olduğunu iddia ediyor. Fakat 11 yaşındaki çocuğu kim niye öldürmek istiyor onu anlamadım. Çocukta cinsel istismar bulgusu yok. Şaban Vatan'ın husumeti olan birileri mi var? Ya da bir manyak durduk yere çocuğu öldürmeye karar verip mi öldürdü?

Kaza mı, intihar mı, cinayet mi? Arkadaşlar gerçekten sebebini anlamaya çalışıyorum. Çocuğun topukları patlamış. Büyük olasılıkla yüksekten düşmeye bağlı. Yalnız biri çocuğu aşağı atsa yatay şekilde düşer. Topuğun zedelenmesi için dikey olması gerek. Araba çarpmasında da topuk patlamaz.

Bu olayın nasıl ve neden olduğu hâlâ bir sır. Kesin ve net olarak ölüm sebebinin tespit edilmesi, varsa katillerinin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile yargılanması şart.

Ancak dediğim gibi yeldana kaharman, nadira kadirova gibi cinayetler yetişkin kadınların başına geldiği için iğrenç de olsa kafamda sebebini oturtabiliyorum. Ama Rabia naz olayının bilinçli bir cinayet olması için ya cinsel istismar ya da aileye husumet besleyip öç almak isteyen birilerinin olması lazım. ilki olmadığına göre Şaban vatan düşmanı varsa bunu açıkça söylemeli. Ancak şimdilik sadece varsayımlar üzerine konuşuluyor.