bugün

parti isimlerinin yazdığı bölümün altındaki karenin (yani mühür basılacak yuvarlağın bulunduğu alan) dışına taşmadıkça sorun olmadığı söylenen ama yine de insanı şüpheye düşürebilecek hadise. siz siz olun yine de taşırmamaya çalışın. hatta çok taşarsa yeni pusula isteyin. alın elinize kalemi karalayın sonra da bunda çizik var yenisini verin diyin. ne yaparsanız yapın ama o oyu doğru kullanın.
klozete işerken etrafa sıçratan milletiz.
oy kullanırken bu genetik özelliğimiz tabi ki pusulalara yansıyacak.

edibüdü; "bastım ete gitti göte" başlığı olsa bakınız verilecek konu.
Ata sporumuz birşeyleri dışarı taşırmak...
Korkulacak bir durumdur. Insanin icine urperti verir.
ya benimkini saymazlarsa stresi, dusunsene aylardir muhabbetini yapiyorsun, o gelsin bu gitsin derken hoop senin oyunu saymiyorlar.
gayet normal olan bir durumdur.

Eğer ki geçersizlik durumu söz konusu olsa recep tayyip erdoğan kendi seçmenini bu konuda uyarırdı. Sakın ha oy pusulasına yazı yazmayın, uyarısı yapan bir başbakan bu durum sıkıntılı olsa idi eğer şimdiye kırk kere oy pusulasından mührü taşırmayın haaa, derdi.

Kaldı ki, mühür değil kaşe basılmaktadır pusulaya.

Sanki hepimiz ticaretle uğraşıyor, vergi dairesinde çalışıyor muşuz gibi.

O kaşeyi eline ilk defa alanlar var. Nasıl basıldığını bilmeyenler var.
-dışına taşırma!
+s*çmıyoruz ki anasını satayım.
cem yılmaz: https://www.youtube.com/watch?v=nA6YifT-CDI
Yuvarlagin disina tasmamanin pek mumkun olmamasi nedeniyle insani tedirgin eden olaydir.

ilk pusuladaki denememin ardindan muhtar kagitlarini telef ederek denedim. Defalarca denedim ama yuvarlak cok inatciydi.
oldukça normal durumdur. ilk kaşede %50 sini içeride zor tutturdum fakat diğerlerinde gayet başarılı şekilde vurmayı başardım*.
çok gerildim ya la!
Yazıları okuyunca bi heyecan bastı mk. Gitmeyip kullanmasam mı sanki? yanlış yere basarim ben kesin. Sandiklar açılınca taşak geçerler arkamdan, salaga bak tutturamamis deyi. Vazgeçtim kullanmıyorum.
(bkz: gerilim)
ufak çaplı bi kalp krizi ve peşinden gelen ( kareden taşmadıysa sorun yok lafından sonra ) amorti değerinde rahatlama.
yuvarlağı biraz daha büyük yapsalar ölülerdi sanki dememe sebebiyet veren stresli halet-i ruhiyeyle zarfı katlayıp "lan ya geçersiz sayılırsa oyum" tedirginliğiyle de evin yolunu tutmayla biten eylem.

valla 1,5 metrelik oy pusulalarını aynı zarfa koymaktan daha çok gerdi bu taşırmamaya çalışma çalışması. *

(bkz: mühürü yuvarlağın içine denk getirememe stresi)
kareden taşmadıysa sorun yoktur.
mühürün alt kısmı oy pusulasına hizalı bir şekilde koyulursa böyle sorun yaşanmaz .
normal durumdur. benim de başıma geldi.Diğer partinin yuvarlağına gelecek kadar veya 2 partiyi ayıran çizgilere gelecek kadar taşmadıysa sıkıntı yokmuş.
gerer insanı. olm ben kaşeyi ters bastım la böyle evet yazısı ters düz bi sıkıntı çıkar mı aceba?
tuvalet değiliğini deliksiz tutturmak kadar zordur.
zordur, büyük bir koordinasyon gerektiren eylemdir. yapamadıgımdır sonra yana yakıla sandık başında ki insanlara bir dakika içinde 10 kadar soru yöneltmeme sebep olmuştur. hatta yenisini verin bile diyecektim neredeyse. allahtan yatıştırdılar beni geçerli filan dediler yoksa atara baglıyordum az daha.
mührün %50 si yuvarlagin icinde, %50 si de yuvarlagin disinda kalsa da mi sorun yok? fakat tamami karenin icinde.
ayık kafayla gidin lan dediğim durumdur.

ben yine taşırdım amına koyim.
boş kağıtta defalarca hiza alıp deneme yaptım fakat pusulada yine taştı ne zor la bu iş.
üniversite sınavında ki boşluk doldurma gibidir.
" top çizgiyi geçti mi geçmedi mi ? " tartışmasına benzeyendir. dolayısıyla evet" in bir bölümü yuvarlak sınırları içerisindeyse sorun teşkil etmemesi gerekendir.