bugün

Küçükken hep böyle cakalliklar yapardım geç bitsin diye abim de hızlıca yerdi her şeyini. Ben o bitirdikten sonra ağzımı sapirdatarak yerken kafama vurur elimdekini alır ve yerdi. Ben de mal gibi kalırdım.
hemen bitmesinn diye yaptığımdır. her tatlıyı öyle yerim.
işkence gibidir. tat vermez. evet.
(img:#912580)
anne yılda sadece 1-2 kez puding yaptığı için çocukların çabuk bitmesin, gözümüze çok görünsün diye yaptıklarıdır. bir de pudingin kaymağını yemek olayı vardır ki; kimi ilk o kaymak tutan kısmı yer, kimi önce kaymağının bir kısmını sonra pudingi yer kimi de kaymağını bir kenara ayırıp en son yer.
fenerbahçe'nin büyüklüğünü gösterir. *
ameleliktir.
güzel şeylerin bitmemesi için çay kaşığıyla yenmesi gerekirdi eskiden. o yüzden eskiden yapılmış eylemdir.
Daha gec bitsin diye yapiliyor olabilir.
--spoiler--
pudingi çay kaşığıyla yiyeyim ki çok gibi olsun
--spoiler--

http://3.bp.blogspot.com/...Ws2Ww/s320/26+01+2013+-+1
Tencerede kalan pudingi tahta kaşıkla yemek kadar tatlı olmasa da iyidir, hostur.
pudingin hemen bitmesini istemeyen biri tarafından yapılan eylemdir. Kendimce hep uyguladığım eylemdir ayrıca.
tercih meselesidir. ama ben de tam tersi birden hepsinin midem de olmasını isterim.
küçükken bitmesin diye yapılırdı.
' her güzel şeyin bir sonu vardır. ' çıkarımını, olabildiğince yavaşlatma isteğinden kaynaklanan eylemdir.
hemen bitmesini önlemek için çay kaşığıyla yenir.
kemal sunal'ın simit işine dönmesi muhtemeldir. etraftakiler senden önce bitirirler sen sona kalınca tabağı avcunla sıyırırsın.
tam bir zevk pezevenkliğidir. ne fantaziler kuruyor bizim millet ya.
(bkz: zevk pezevengi)
tatlı kaşığını yıkamaya üşenmek sonucu meydana gelen durumda olabilir.
kaselere ayrılmış pudingin ana kasesinin dibinde kalmışları çay kaşığıyla sıyırmak da ayrı bir zevk verir insana...
benim anlayamadığım eylem. ben eğer mümkünse normal kaşıkla yiyiyorum. tamam çay kaşığıyla uzun sürüyor ama normal kaşıkla da ağız dolusu 2-3 kaşık puding beni mutluluktan gebertiyor abi.
tatlı kaşığı yoksa yapılacak en mantıklı eylemdir.Yemek kaşığı ile hemen bitiyor cünkü.
ballandıra, ballandıra yapılan eylemdir.
tadını çıkara çıkara yemeği kolaylaştıran eylemdir.
bir levıl sonrası için; (bkz: yeme de yanında yat)