bugün

iki kisilik bozuklugunun karsilastirildigi versustur. pek bir fark yoktur aralarinda ama bildigim kadariyla psikopati biraz daha vahim ve dogustan gelen bir durum.
Soşyopat alır çünkü rahatsız ve manyak olduğunu anlayamassın sakindirler genelde dış görünüşleri iyidir.Akşam 5 insanı yakarak öldürür sabah elinde kahvesiyle hiçbirşey olmamış gibi kardeşim nasılsın der.
sonradan da oluşabilen durumlardır. bazen olmak iyidir. dalını kıranın ağacını kökünden sökmek yani öldürmek insanlık hakkıdır.
psikopat değil ama, sosyopat olmak isterdim. zira bunun için gerekli tüm koşulları deneyimledim. bence bir çok insan için hayatı daha çekilir ve keyifli kılacaktır bu. duygulara filan çok gerek yok. üzülmeyelim, ağlamayalım, acı hissetmeyelim ve hissettirmekten de acı duymayalım. tamamen ilkel benliğimizle bir hayvan gibi yaşayalım işte... mutlaka belirli bir yeteneğimiz de olsun, hep onu yapalım, hiç yorulmadan, usanmadan o şey için çalışalım..
ikiside normal bir insan kadar tehlikeli değildir.
Sosyopatlar normalde duygusal açıdan daha az stabil ve yüksek oranda dürtüleriyle hareket ederler. Davranışları, psikopatlara göre daha dengesiz ve kararsızdır. Sosyopatlar, suç işleme konusunda daha çok dürtülerine göre hareket ederler. Sabırsız oldukları için dürtülerine hemen teslim olup detaylı plan yapmazlar.

Psikopatlar ise işleyecekleri suçları en ufak ayrıntısına kadar planlar, yakalanmamak için olası tüm riskleri hesaplamaya çalışırlar. Akıllı olanları ise bıraktıkları ufak ipuçları nedeniyle yakalanırlar. Psikopatlar, içinde bulundukları ana kendilerini çok fazla kaptırmadıkları için hata yapma oranları daha düşüktür.
anladığım kadarıyla sosyopat psikopatın gerizekalı olanıymış aydınlandım sözlük ben de farklarını merak ediyordum .biraz araştırdım da narsisist de psikopatın soft ve kan tutan hali .
görsel
Al birini, vur ötekinedir.
Psikopatın tehlikeli olma durumu varken, sosyopatın garip bir iticiliği dışında, tehlikeli olma durumu yoktur.
Mutlaka birini seçmem gerekiyorsa, ben sosyopat alayım pilis.