bugün

ee hani bime psikolog gelmişti noldu o iş tabi millet dalga geçince bim bundan vazgeçti galiba şüphesiz sjsjsj..

görsel
o paraya pleyşteyşın 3 alıp oynarım amk.
2800 biraz abartılmış bir rakam, benim üniversite hocam inanılmaz donanımlı ve bilinen bir isim olmasına rağmen 1200 alıyor şu an seans ücreti olarak; seansların arka planında alınan ve halen alınmakta olan binlerce liralık eğitimleri ve sertifikaları düşünürsek oldukça doğal.

Edit: ha şunu da anlamıyorum, şu an bir mekana girip bir şeyler içseniz 1000 liradan aşağı hesap ödemezsiniz ama iş kendini önemsemeye ve kendine zaman ayırmaya gelince bu para nedense çok geliyor bizimkilere. Kendim için yapabileceğim en güzel şey terapi almaktı, başkaları için harcadığınız paraları düşünüp öyle değerlendirin bence terapi ücretlerini.
Psikologların seans ücretleri bazı yerlerde 2.800 TL’ye kadar çıktı.
ne yapsınlar tüüm ülkenin derdini dinliyorlar.
enflasyon durmazsa daha beterini göreceğiz.
bu kadar psikolojisi bozuk insan varken sürümden kazanabilirler.
her şeyin çok pahalı olması ile alakalıdır.
En düşük psikolog promosyonu bu sene 10.000 tl olarak belirlendi
Şuan işçi olarak çalışan bir psikoloğun en düşük maaşı 13.000 tl
Aşırı zor bir şey yaptıklarından olsa gerek.
evet her meslekte bi halta yaramayanlar vardır.ama isini iyi yapan ya da belki de enerjinin uyuştugu psikolog candir.psikiyatristle karistiran olmus.genelleme yaparsak psikiyatristlerin hap yazmaktan baska yani suni-gecici mutluluktan baska bir sey vermediklerini goruyorum.malesef bu cok daha zorlastiriyor isleri cunku hasta ilaclarin verdigi rehavetle sorunlarina cozum aramaktan kaciyor.ilaci birakma sureci ayri bir sorun.hem psikiyatrist hem psikolog olsa bi nebze iyi.ama psikiyatristler nadiren psikologa yonlendirior.ilacin kisi bilincini yitirme durumuna gelmemmisse ya da aciliyet gereken durumlar haric kullanilmamasi gerektigini dusunuyorum.her hastanin ihtiyaci olan sevgi,anlayistir ve konusma temalı dogru tedavi yontemidir(mumkunse ilacsiz).psikiyatristleri de anliyorum.kim psikolog gibi 1 saatini ayirip tedavi sureciyle ugrasmak ister ki.ve de hap yazmazsa o masada oturmasinin ne onemi kalir.insanin ruhuna yaptigi yatirim en mantikli yatirimdir.pahaliliga su yonden katiliyorum.belki kotu psikolga denk gelmis olabilirsin.ama bunu biraz gittikten sonra anlayabilirsin.bu sure zarfinda paran gider.ama verim aliyorsan az bile dersin.
Bir boka yaradıkları olsa tamam da. 20 yaşında olmama rağmen yaklaşık 5 yıldır psikolojik tedavi görüyorum. Bunlara kaptırdığım para haram zıkkım olsun.
Psikolog yine 1 saat deli avutuyor ya kadın doğumcular. 10 dakika bakıp 250 lira alıyor.
aslında bunu sadece psikolog olarak algılamamak gerek . Sağlık sektörü hep yuksek fiyattan çalışıyor. Sonra da gelir adaletsizlikleri karşımıza çıkıyor.Bunun sebebi hem biziz hem de fiyatları beliryene otoriteler.Neden biziz ? aslında çok açık tepkimizi vermiyoruz.hep evet tamam yaparım (age of oynayanlar bilir efendim yaparım ! ).Bu metale sahip olduğumuz sürece daha çok olaylar olur "he" diye geçer

bir başka nedeni de bencilleşmemizdir.Farkındaysanız yaşlarımız ilerledikçe bağlarımız dostluk bağlarımız iyice zayıflıyor.okul bağlayıcı bir kurum okul bittikten sonra arkadaşlarımızın sayısı da azalıyor ve dostlarımızın da . Konuşacak kimseyi bulamıyoruz.Bunu para ile yapanlar var "psikologlar".( eğitimini almış tamam fakat kültürlü ve sizi anlayan bir dosta sahip olduğunuzda psikologa ihtiyacınız çok azalacak ) . ne diyordum bencilleştik.Hiçbirşeyimizi paylaşmaz olduk vefasız olduk dostlarımız azaldı.

Bizleri birbirine bağlayan bir kurum ( okul veya iş ) olmamalı.Bizi birbirimize bağlayan vefa, dostuk, arkadaşlık olmalı.Bunlar da modern insanın sorunu olduğu için bir bir bitti.Sonuc:Psikolojisi bozuk insanlar...
benim bir arkadaş var 2 senedir çıkıyorlar sevgilisiyle. özet geçeyim de araları bozulmuş konuşarak halledemiyorlar psikoloğa gitmeye karar vermişler. seans başına 150 lira falan öpmüş psikolog.

kızın yorumu şu oldu:

ne gerek vardı ki psikoloğa. beni sahil güzelbahçe(deniz kenarı bir yer)'ye götürüp rakımızı içer yemeğimizi yerdik neşemiz ikimize de yeterdi.
Her şey pahalı iken doğal olandır, kolaydı psikolog olmak.
Senin düşündüğünün 3 katını düşünüyor iyi bir psikolog.
Sen sadece tek taraftan bakarsın psikolog hem empati kurar, hem teknik çözümleme ve analist yapar hem de sizin bilinçaltınıza gönderecek kelimeleri seçecek... Tabi siz imama gidin iki dua okur geçer.
desteklediğim eylemdir. sabah akşam sizin sikko dertlerinizle uğraşmak kolay mı sanıyorsunuz ?

not: psikolog değilim.
insanlar artık iyice bireyselleştiğinden, kendi derdine vs düştüğünden ve daha doğrusu kimsenin kimseyle doğru dürüst bir diyalog kurmamasından, derdini anlatacak kimseyi bulamamasından kaynaklandığından psikologların da genelde dediği gibi'danışmanlık hizmeti' sektörünün oluşması ve talebin artmasından dolayı fiyatların tavan yapma durumudur.
Bazı özel durumu ve sorunları olan insanları hariç tutarsak cidden gereksizdir, o çuvalla verilen parayla neler neler yapılabilecekken bir saatlik seansa o kadar para dökmek insanın psikolojisini daha çok bozar,saçmak istediğiniz çok paranız varsa için gezin tozun.
Hayatın "paran yoksa depresyona bile girme" deme şeklidir. girmeyin efendim. zaten ben o parayı versem psikolojim daha çok bozulur.
1 saat için 200 küsür lira aliyolar lan. Tamam çok sikintidasindir konuşacak güvenecek kimsen yoktur kafayı yememek için gidersin de her şeyi konuşup güvenecegin insanlar varsa gitmeye gerek yok çünkü sadece hı hı hmmm deyip seni dinliyor 1 saat dolunca da postalıyor samimi olsa süreli yapmazdı o işi.
gidenlerin hacı hocaya üflemek için gidenlerle aynı zeka seviyesine sahip olduğundan dolayı her zaman da böyle kalacak olandır.
işbu nedenle giden kişi sayısı azdır gidenide mikip gönderirler.
Gidin samimi bir arkadaşınıza anlatın derdinizi daha iyi.o kadar para verilir mi lan bunlara?
Fakirin psikolojiyle işi olmaz. Geçim derdinden kendi psikolojisini bile ikinci plana atar. Zengin öyle mi. iğne batsa psikolojisi bozulur, depresyona girer, intihara kalkışır. Mına koyduğumun zenginleri, sırf ziyanlar.