bugün

kullansam mı diye düşünüp durduğum ilaç.
psikiyatrist tavsiyelerine uyularak kullanması gereken antidepresan.

farzedelim ki doktor bunu yazdı ve dangalakça davranıp, yan etkilerinden korkup, kendini doktor zanneden malların tavsiyeleriyle kullanmadınız. o zaman daha da depreşen psişik hastalığınızın tedavisi için pskiyatri servisinde uzunca bir zaman geçirme ve daha ağır ilaçlar kullanmak zorunda kalma riskini de göze almış olursunuz.

doktor tavsiye ettiyse artistlik yapmayın, kullanın.
Xanax değildir.
bir antidepresan çeşidi.
2. haftamdayım. Öncelikle belirtmeliyim ki herkeste etkileri çok farklı o yüzden genelleme yapmadan yazacağım.

Doktor bana yazarken "kilo aldırır" demişti. "ama bazı insanlarda verdirdiği de oluyor sen yine de yediklerine dikkat et"
iki haftada tecrübe ettiğim damak tadıma etki ettiği ve kilo verdirmesi. Ama bıraktığın anda deli gibi iştahın açılıyormuş dolayısıyla tetikte olmak en iyisi. Zayıflatıyor dediğim tok hissediyorsunuz ama gözünüz açsa yine yiyebilirsiniz yani tamamen sizin iştahınızla alakalı bir durum. bazı insanların iştahını deli gibi açıyormuş. kilo vericem diye içmeyin aptallık etmeyin.

belirgin diğer bir yan etkisi bacaklarımda yaptığı kas ağrısı. ki yan etkilerinde göstere göstere yazmışlar.

Geceleyin olur olmaz zamanlarda uyanmak sanırım bir diğer etkisi. ama uykuyu seven bünyem sayesinde tekrar uyuyabiliyorum.

Arabaya bindiğimde hele ki ipad le veya telefonla çok oynarsam mide bulantısı yapıyor fena. Ve işin kötüsü o mide bulantısı o gün akşam olup yatana kadar geçmiyor.

olumlu etkisini söylemek için henüz erken. malum 12 gün oldu. ama şunu söyleyebilirim. kızmaya, sinirlenmeye üşeniyorsunuz.

Yok antidepresan niye kullanıyorsun işte dertlerin çözümü mü bıdı bıdı yapanlar bu da size gelsin. dünyada hiçbir ilaç yoktur ki problemlerinizi halletsin. ama iş kendine ve sevdiklerine zarar verme noktasına geldiyse sakin olmakta, bu dönemi sakin geçirmekte fayda var.

antidepresan ile dertler arasındaki o ayrımı iyi yapın. bir sürü şizofren dolanıyor sokakta.

edit: 1 ay oldu.
1 ayın sonunda bacak kas ağrılarım seyrekleşti. bazı günler hiç ağrımadığı da oluyor.
gece 4 te uyanıp sabah 6 ya kadar uyuyamıyorum. sonra farketmeden uykuya tekrar dalıyorum ve 11 e kadar top atsan uyandıramazsın o derece uyuyorum. Bezginlik gibi bir yan etkisi çıktı 1 ayın sonunda.
iştahım yerine geldi. yesem eskisi gibi çok yerim ve kilo alırım. ama 1 aydır midem küçüldüğü için kendi isteğimle küçük porsiyonlara devam ediyorum. (7 kilo verdim).

Sinirleneceğim bir durum söz konusu olduğunda yine sinirleniyorum ama ağız dalaşına girmeye üşeniyorum. beş dakika sonra da unutuyorum sinirimi. endişelerden arındırdığı bir gerçek. ama sorunların orda durduğu da bir başka gerçek tabi.

edit 2: kafası 1 ay sonra geliyor.

edit 3: 4. ayıma girdim. 6 aydan önce kesmemem gerektiği için bırakmıyorum ama sanki etkisi geçti gibi. sinirlenip patlama yaşıyorum ara ara ama kısa sürüyor sonra sallamıyorum yine.
kas ağrılarım bitti ama gece terlemelerim başladı. gece deli gibi terliyorum sadece geceleri ama. aynı şeyi yaşayan varsa dm ye gelsin.

hd kalite rüyalar görüyorum. ama netliği görmeniz lazım inanılmaz.
Sabah uyanınca kendinizi dünyanın en mutlu insanı hissetmenizi sağlar, ota boka gülersiniz hiç gülünmeyecek şeylere bile, ayrıca mantar gibi yapar, kuklaya dönersiniz, hiç olmayacak şeylere bile evet diyip hayatınızı daha boktan bir hale getirebilirsiniz...kullanırken 10 kilo kadar verdim. intahara meyilli hale getirdiği doğrudur, kendimi intahar planları yaparken bulabiliyordum bazen..anksiyete ve bipolar bozukluğa iyi gelir evet..ama bu yan etkilerinden bunalıp yarıda kesmeniz muhtemel.
depresyon hallerinde sabah öğünü olarak verilen antidepresan(uyutucu etkisi olmadığı için).

gece öğünü için (bkz: xanax) (bkz: atarax)

artık çıldırma noktasına yaklaştığınız adımlarda ise

diazem yada nervium girer devreye.

prozac etkilerine gelecek olursak, abartılmış bir sünger. bi beni mi güldürmüyor bi beni mi makus kaderime terk ediyor bu ilaç anlamıyorum ki?
kara bahtım, kör talihimle başbaşa bıraktığı için pek devam etmiyorum. lustral ile değiştirdim artık eskisi kadar ağlama krizlerim yok sadece onunda pek bi fark yok.
kullanırken herşeyin toz pembe olmasıyla bıraktığın anda intihara sürükleyebilecek lanet ilaçtır. zamanla kilo aldırır ve etkisi azaldıkça dozaj yükseltmek gerekir. her fazla dozaj daha fazla kilo demektir...
Beni bu gece yirmi kez uyandiran, uykumun icine eden ilac. Gun icinde kisiliginizi degistirdigini, sinir bozucu bi sekilde mutlu oldugunuzu fark ediyorsunuz. Ayni zamanda bacaklarda muthis bir kas agrisi da yapabiliyor. Caresiz hissedene dek yazilmis olsa dahi baslamayin. Son careniz olsun.
prozac nation isimli filmi yeniden hatırlatan ilaç.
kendisiyle geçmişte düzeyli ve düzenli bir ilişkimiz vardı. adını görünce zorlu günleri hatırlamama sebep olup kalbim de ufak çaplı bir ağrı yarattı.
Mutluluk hissi veren, bagimlilik yapan doktorlarin seker gibi dagittigi faydasindan cok zarari olan antidepresan. Basinizdan cok aci birsey gecmedigi surece baslamayin.
Annemin kullandığı antidepresan ilacı.

Içmediği zaman ellerinde ve ayaklarında durmak bilmeyen kaşıntılar başlıyor.Geçenlerde zor durdurdum.
Bana ilk 6 ay güzel zamanlar yaşatmis sonraki kullanislarimda aynı etkiyi saglamamistir. Hele en son çok cuvalladi.
12 gün önce büyük ümitlerle kullanmaya başlamış olduğum antidepresan. Henüz bir faydasını görememenin yanında endişelerimi daha da mı artırdı ne? Beni iyi edeceği vakti sabırsızlıkla bekliyorum.
Yan etkileri yüzünden insanda depresyon mepresyon bırakmayan ilaçtır.
Iyi beyin uyusturuyor. tebrik ediyorum.
2 sene oncesine kadar kullandigim ilactir. erken
bosalma sorununu ortadan kaldirdigini okumustum
bi kac yerde ama o zamanlar sevismiyorduk.
otizmli, dikkat bozukluğu yaşayan minik kardeşlerimin kulladığı ilaçtır.
3,5 aydır kullanmama rağmen en ufak bir olumlu etki görmediğim ve yan etkilerini de götümün çeperine kadar hissettiğim antidepresan.
Ayrıca bu 3,5 ayın son yirmi günü de günde iki kez aldım.
Öyle sanıyorum ki bende etki göstermedi, gösterenlerin entrylerini okudukça rahatlıyorum, o kadar.
prozac nedir ne değildir bilmem ama cipralex varken başka depresan kullanmayın derim.
Prozac tek kullanılmaz eger manik bippolar gibi rahatsızlık varsa yanında mutlaka lityum da verilir.Yan etkisi vardır.
Ciddi ciddi işe yaradığını düşündüğüm ilaç. iki gün kullanmayınca geceleri kendimi intihar düşünceleriyle buluyorum. Bundan sonra bırakanı atlılar kovalasın.
içmeyin sonra iyi olmuyo malımsı bakışlar ve uyuşuk beyin. Evet.
sürekli bir gülümseme ve kahkaha atma hali. Bir de çene düşüklüğü yaratır zamanla
bir cipralex degildir.