bugün

2012 yılında release edilebileceği açıklanmış olan oyun.
http://www.youtube.com/watch?v=cz5xw-yo720
çıkış tarihi 24 nisan 2012 olarak duyrulan oyun.

http://www.prototypegame.com/
yapımda alex i değilde ondan intikam almak isteyen bir zibidi yi yöneteceğimiz için kafadan kaybeden oyundur. arkadaş ne gereği var böyle bir zibidi nin oyuna konmasının?
üstelik yetenekleri alex ile tamamen aynı.
aynı şekilde evrimleşmeleri imkansız bunların. ne alaka yani?
bi kaç yere baktım ama sadece xbox sürümü mevcut. pc sürümü 24 temmuzda cıkacagı söylentisi var. kesin bi bilgiye ulasan haber eder umarım.
ilk prototype oyununda oynadığımız alex mercer karakterine karşı savaşacağımız oyun. pc versiyonunu bekliyorum ve beklentilerim yüksek.

pc için 24 temmuz 2012 de çıkacak. yine o gün buraya değerlendirmemi yaparım herhal.
malum ortamlara düşmüştür. ilgilenenlere duyurulur.
activision 'un halen daha black ops'daki görev sonlarındaki video tarzını kullandığı oyun. hani sadece kırmızı-siyah ve beyaz renklerden oluşma stil.

bir de uçması, zıplaması, tırmalaması hoş da adamları bulmada sıkıntı yaşıyorum bazen çözen biri bana da anlatsın.
şu an 1mb/s ile indirdiğim oyundur, umarım ilkinden daha iyi olmuştur. *
heyecanla beklediğim oyun öyle yarıda bırakılan hikayenin devamı tatmin edici olur diye umuyorum.
adam bulma görevlerinde zorlananların olduğu oyun fakat işin aslı çok basittir.adam bulmak için yüksek bir binanın tepesine çıkılır. e tuşuna (belkide v) basılarak adam aranır.gelinen ışıklar doğrultusunda adam bulunur ve öldürülür.

düzeltme:

q tuşuna imiş. teşekkürler herseyinlideri.
az önce bitirdiğim oyundur.

ilk oyuna göre bazı güzelleştirmeler yapılmış. mesela

--spoiler--

hunting olayı, aynı anda 2 form'u kullanabilme, devastatorlar vs.

--spoiler--

ancak şöyle bir şey var ki ilk oyunu beğenmeyen birisi bunu da beğenmez, çünkü ilk oyuna göre çok çok güzel değil ama daha güzel, yani ilk oyunu beğenen bunu da beğenir.
stabil olmayan oyun. 4 gb ramin 3 gb harcıyor, bilgisayarın üstünde yumurta koysan pişer o derece ısındırıyor üstüne bir de takılma sorunu oluyor, esc ye basıp az bekleyip sonra tekrar oynamak gerek. oyunu kapattığın zamanda bilgisayar 5 dakka da kendine geliyor.

son görevini sırf bu yüzden iki kere bitirdim. tabii 2. oynayışımda anladım son bölüm olduğunu.
ilk oyundaki kahramanı öldürdüğün oyun. grafikleri kötü ve şehir küçük.
prototype 1'i ps3'te oynayıp 2. oyunu yeni pc'de oynayan bir insan olarak bu oyun sadece bana harika sanırsam. önüne konulan hiçbir engeli tanımayıp her şeyi yerle bir etme sevdalısı olduğumdandır zaman zaman kötü olan grafiklere ve tekrarlanan görevlere aldırış etmeyip seve seve bitirdiğim oyundur.

ne yapayım abicim uçmayı ve kesmeyi seviyorum böyle yerlerde ama bence mercer'ı öldürmek harbiden de zordu yani.
12 gb ramde hiç kasmasa bile oynadıktan on dakika sonra "prototype2.exe çalışmayı durdurdu." diyen beş para etmez oyun. yabancı oyunseverlerin tepkilerine rağmen activision'dan açıklama gelmemesi de gülünç:
http://community.activision.com/thread/200494219
ben oyunun 1.sini oynadım. Bir yerden sonra sıkıyor. Yok bunu öldür, şuraya zıpla , onun ruhunu kopyala vs.
başarılı bir oyun. gökyüzünde süzülmek, binalara çok hızlı bir şekilde tırmanmak, araçları insanların üzerine hunharca fırlatmak ve savunmasız insanları vahşice kesip biçmek gerçekten çok büyük zevk veriyor. stres atabilmek için güzel bir alternatiftir.
Bütün görevler yapılan oyundur. Alex Merser Skini açıldı. Ekipmanlar (Kılıç,Pençe vb...) hepsi en yüksek seviyeye gelmiştir.

http://www.maxilevel.com/...asi-alex-mercer-skin.html
1. oyununu oynadıktan sonra koştur koştur gidip aldığım ama tamamen bir hayal kırıklığından ibaret olan oyun. samimi söylemek gerekirse hiçbir oyundan bu kadar sıkılmadım. senaryo berbat. bir süre sonra göreve gitmek bile istemiyorsunuz çünkü biliyorsunuz ne olduğunu. gizlice içeri sızarak bir veya bir kaç doktoru kopyalayacaksınız. hep böyle devam ediyor oyun. adam bulma olayı zaten ayrı bir dert. yüzüğün ortasına git diyor tamam o kadar ıngilizcemiz var şükür ama yüzüğün nereye gittiği belli değil ki. bazen can sıkıntısından sivilleri doğruyorsunuz. sonra bazı görevlerde tanklari helikopterleri üstünüze salıyor. tamam, güzel karakterimiz zaten süper güçlü, şimdi bunların işini görürüm diyorsunuz ama o da sıkıntı. sol tuşa uzun basinca helikoptere zıplıyor ama vurmadan iniyor, çok salak bir görüntü çıkıyor ortaya. canınız hemen bitiyor ve tekrar doldurmak için en az on, on beş adam yemeniz lazım. ha diyorsanız ki giriyim katliam yapıyım, kesip biçiyim, stres atıyım, bire bir. ama fazla beklentiniz olmasın. oyunun başında adam alexe bıçakla gidiyordu ya. hayal kırıklığı, hayal...
stres atmak için birebir bir aksiyon oyunu, onun dışında derin anlamlar yüklenecek nice oyunlar var, bu oyun için geçerli değil. koş, zıpla, kes biç rahatla.
Malum yollarla şey ettigim oyun. Kuruluyor bakcaz efendim.
çoluk çocuk oyunu.
bol şiddet içeren türü bilim-kurgu olan activision yapımı fps tarzı oyun. ulan zamanında az mı oynamadık dedirtti.
geçen hafta oynamıştım. şu dev yaratıklardan birkaç tane öldürdükten sonra zirvede bıraktığım oyun.