bugün

Günlük protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı olan toz. Etin, sütün, yumurtanın yetmediği yerde ihtiyacınız olanı tamamlıyorsunuz bu kadar. Bir scoop attım kas yapıyorum diyenler hiç boşuna uğraşmasın.

1 yıldır düzenli olarak kullanıyorum bu mereti. Whey, beef ve kompleks olarak her çeşidini denedim. Beef tavsiye ederim. Emilimi yavaştır ama hakkını alırsınız. Bulabilirseniz Carnivor..
hiç bir şey verip almayan toz. akşamları yulafa katıyorum. tat veriyor. başkada bir boka yaramaz. spor sonrası vs alınması sike sürülmeyecek kadar fayda sağlıyor/sağlamıyor. 100 gr tavuk ne veriyorsa bir ölçek toz onu verir. hatta tavuk daha iyi.
Ek takviye olarak değil de, günde 3-4 ölçek akşam başkada bir şey almama gerek yok diyen tiplerle kaynıyor ortalık, bence protein tozunu ana besin olarak görmek tam bir züğürt tesellesi, malum insan yapısı hepimiz farklıyız, kimisi gelişigüzel beslenir kemik yapısı sağlamdır üçgendir, kimisi vücut geliştirmeye gider çelimsiz bir şeydir. Aslında çokta abanmaya gerek yok, omuzlarınız yapı gereği düzse, göğüsleriniz düzse hemen protein tozuna güvenip ona laf kondurmamaya çalışmak durumunuzu ortaya atıyor. 55 kilo çocuk yorum sitelerinde '' günde 2-3 kilo et yiyemeyeceğimiz için protein tozu ihtiyacımızı anında karşılıyor diyor, ulan zaten 55 kilo bir şeysin alman gereken protein 65-70 gram ki o bile fazla. Bir tane göğüs eti zaten 25-30 gram protein içeriyor. Kalkmış 2-3 kilo et diyor, patates kızartmasında bile 5-6 gr protein var. Her yiyecekte protein bulunur et bile yemeden 50 gr protein 3 öğünle rahatlıkla alınır. Spor sağlık için yapılır, şekilli gözükmek için değil, elbisem yakışıyo mu üçgen miyim ben ona bakarım yemişim baklavasını adalesini. Bunu yazmamın sebebi bir tozun arkasına sığınarak sanki onun sayesinde kas yaptığını sanan, birde laf ettirmeyen toz kondurmayan insanlara..
doların uçmasıyla bir başka bahara kalan ek gıdadır.

ekleme: hala kas şişirdiğini iddia eden cahilleri görmek üzücü.
vücut geliştirme sporu ile uğraşmayanların inatla zararlı dediğidir. hatta geçen gün biri de kadınlık hormonlarını arttırıyor diyordu. lan siz neyin kafasını yaşıyorsunuz böyle?
kas hacmini artırmada işe yarayan ancak kilo aldıran tozdur.
sakın kullanmayın böbrekleriniz iflas eder kısır kalırsınız bebeğiniz olmaz. uzak durulması gereken tozlardır.
edit: yapılan kinayeyi anlamayıp eksileyen mallara selam olsun.
Öküzlerin, malların, ticaretini ısrarla yapan orospu çocuklarının hala zararsız dediği şey.

meyve bile zararlı iken içinde form2 şekeri karaciğeri yağlandırıken, işlenmiş protein olarak, salam sosis, sucuk, gibi gıdaların ölümüne zararı varken içinde trans yağ bulunan ve şeker basılmış ve işlenmiş protein tozunun hala faydalı olduğunu söylüyor bu orospu çocukları.

Buna zararsız diyenler protein tozu kullanıp bir hafta spor yapmamaya davet ediyorum..

Bak bakalım derinin üstünde neler çıkıyor.

Ama sen bir de istediğin kadar tavuk ye et ye sporda yapma derinin üstünde bu tip şey çıkıyor mu bak..
jay cutler elite series total protein'den memnun kalmadım açıkcası önermiyorum. hardline kadar performans vermedi. hardline de kreatin mono hidrat var düzenli kullanımda hatrı sayılır bi güç artışı sağlıyor. amino asit içeriği olarak da çok geniş. hardline 3matrix
insanların birbirine orospu çocuğu diye hitap etmesine neden olmuş, yaralı mı zararlı mı tartışılan üründür.
ben 2 sene önce almıştım 5 kiloluk weider ayıptır söylemesi. çukolatalı. e iş güç düzenli spor yapamadık.
2 ay kullanıp 1 ay kullanamadım falan. neyse e geçti son kullanma tarihi. gene kullanmaya devam ediyorum.
aslında çok ayıp. biraz akıllı da insanım ama niye böyle bişey yapıyorum bilmiyorum. inat ettim o bitecek diye.
lan ambalaj sarardı. içince osurtmuyo bile. ama sanki azcık işe yarıyo gibi 2-3 ayda gene şişiyorum tshirt oturcak kadar.
ha ama kesin zararlıdır bu göt o da ayrı mesele. en iyisi kanlı et yiyecen aga böyle ayı gibi. yanında da soğan kıracan yumrukla.
yanında bronz kupadan şarap içecen. hancıyı çağırcan falan bana kadın getir diyecen. ama yok.
herkesin bildiğini zannettiği ama aslında sadece kulaktan dolma bilgilerle konuştuğu vücut geliştirme sporunun olmazsa olmazı..
Protein tozunu steroid ile karıştırıldığını düşünüyorum veya hiç kimse hakkında araştırma yapmıyor. Bu ürünün öyle aman aman bir katkısı yok. bu ve buna benzer ürünler supplement adı altında geçiyor yani takviye günlük protein ihtiyacını karşılayamıyorsan bunu kullanıyorsun. He ne kadar gerekli soru işareti ama sonuç olarak biz bunu kullanıyoruz. anlıyacağınız bunu kullanınca şişmiyorsunuz.
Gunümüz spor salonlarının ve guclu olmadıgı halde kasli gözükmek isteyenlerin uğrak gıdasıdir.Etmeyin eylemeyin helyum balonu gibi oluyonuz be
protein tozu bozulmaması için katkı maddeleri ile üretilir ve bu maddeler zararlıdır. bisküvi de bu kapsamda zararlıdır. bir diğer yandan bu işin karaciğer ve böbrekler üzerinde etkileri de var. kullanmadan önce ben olsam doktora gider tahlil yaptırırım. böbrek bir kere bir noktaya gelirse sonra dönüşü çok zor olabiliyor bazen de hiç olmuyor aman diyeyim.
o kadar yanlış bilgi vardır ki anlatmaya üşendiğim başlıktır.
hakkında karar veremediğim bir şey ama anladığım kadarıyla kötüleyenler düşüncelerini finalde ''niye spor yapıyonuz yæææ'' veya ''şiştiniz ama şişmeyin yæææææ'' veya hadi bilemedin ''doğal beslenin yææ'' diye bitiriyorlar. bundan da sporla pek alakası olmayan, dolayısıyla ya kilo fazlası olan ya da sıradan vücutlara sahip insanlar oldukları izlenimi alınıyor.

yani bir tane de kardeşim ben düzenli şu antremanı yaptım, şöyle çalıştım, şöyle kötü etki etti, bayıldım, anjiyo oldum, nezle oldum diyen yok.

%80 tevatür, %20 de sporcu değil zaten.

uludağ'da da böyle, ekşi'de de böyle işleniyor konu. net fikir sahibi olamıyorsun. ortası olamamış bir türlü.

ancak ortada olan bir şey var ki protein tozunu doping veya sentetik maddelerle bir tutmak mantıklı değil, hele ki peyniraltı suyundan yapılanları.
Yakın bir zamanda kullanmaya başladığım ürün, sadece antremanlardan sonra 1 ölçek alıyorum doğal birşey olmadığından ve kana olması gerekenden daha hızlı karıştığından(gerçi kullanma amacımız da bu tam olarak ama neyse) muhtemelen sağlığa zararlı ama doğru kullanıldığında ve yeterli fiziksel efor harcandığında fazla bir zararı olacağını da düşünmüyorum.
Zararlı değildir ama pahalıdır.
Bu zıbışkayı gerçekten bilenlerin mesajdan irtibata geçmesini dilediğim tozdur.
Protein tozuna ilac diyenlerin ta amina goyim cok afedersiniz ama. peynirin suyundan yapiliyor bilgimiz peynir varya ondan sizin yediginiz peynirlerin suyundan iste.
protein tozu zararlı değildir millete kalsa amino asit de zararlı ama amerikadaki ağır işlerde çalışan kişiler madenciler vs amino asit kullanır.
Olum, zaten hayatınız sikilmiş egzos gazından, radyasyondan..
Günde 3 öğün fast food yiyorsunuz, bira, tekila, rakı içiyorsunuz, 2 paket de sigara gömüyorsunuz
Sonra buraya gelip protein zararlı mı değil mi?
derdinizi skym.
güzel kardeşim, canım arkadaşım...

bastırırsın parasını, optimum'unu alırsın gnc'den, krallar gibi yaparsın sporunu.

cardio'nu da ağırlığını da üşenmeden, özenle yaparsın, alkol almazsın, gereksiz hap kullanmazsın, sigara kullanmazsın, sporcu gibi yaşarsın; tozdan da bir zarar gör-mez-sin.

lütfen artık şu koca karı muhabbetlerini yapmayalım ya. koca koca insanlarız. yani hiç mi rahatsız olmuyorsunuz bu kadar mantıksız konuşmaktan?

merdiven altında üretilen çakmaları zararlıdır. lütfen besin desteği alırken paranıza kıyın veya bu işe girmeyin.

bu işin nirengi noktası budur.
Böbrek yetmezliğinden öldürebilen tozdur.