bugün

manager modunu bu kadar beğenerek oynadığım tek pes oyunudur. ligler ve takımlar bir transfer yaması ile efsane hale gelebiliyorlar.
west ham unitedın teknik direktörüyken takımı küme düşürdüğünüzde ispanya milli takımından menajerlik teklifi gönderten oyun.
Pes 2013 ten farkı olmadığı için çok zevklidir. Sadece arapas bazen geçmeyebiliyor.
gençler güzel oyun ben oynuyorum fakat lisans, güncelleme falan filan bunları ihmal etmeyin işin zevki bunlarda pes her zamanki gibi lisans işini eksik yapmış ama oyun güzel.
Son zamanlarda her maç 10 ar dakika devreden 8-10 golle bitince ay amcıgına koyam be deyip sildim.
Yakında bir üst versiyonu çıkacak oyun.
falsolu plase vuruşlarına hayran olduğum oyun.
Kardeşim iyi, hoş ama white madrid nedir yahu?
gerçekçiliğe gayet yakın oyun. zor olması bir yana artık pesin şu hakem skandalları bitsin abi. yeminle bıktım. bana faul olması için adamımın kafasına levyeyle falan vurması lazım herhalde rakibin. rakibe ufacık bir müdahale bile faulken bana yapılan sert hareketlere düdük çalmaması oyunu oynanmaz hale getiriyor. zevk alacağım derken çıldırıyorsunuz.
abimin ısrarla bana öğretmeye çalıştığı karmaşık bir oyun. 2013 daha kolaydı sanki.
bu kadar iğrenç pas sistemini nasıl yaptıkları konusunda hiç bir fikrim yok amk.
geçen gün pes 2017 yi oynadık arkadaşla beşiktaşta gomezi çok iyi yapmışlar ancak bir gerçek var ki gomez beşiktaşta değil artık, menü haricinde oyun içinde iken kesinlikle gören yeni bir oyun oynuyorum demez diyemez, grafikler pes 2016'nın aynısı, oynanış ve bazı animasyonlar biraz değiştirilmiş yani aradaki fark pes5 den pes6 ya geçiş kadar bile değil gibi. elinizde pes 2016 varsa hiç zahmet edip almayın bu oyunu, kadro güncellemesi falan yapıp devam edin derim ben ama zevkinize de karışamam. aga benim cebimde tomarla para var diyorsanız alın yani. bu arada aynı zamanda cafede fifa 17 yi de oynadık, pesten sonra fifaya da türkçe seçeneği gelmiş güzel( geçen sene gelmişti galiba), süper lig in olması da güzel ama aq sahadaki bir oyuncuyu da özenerek yapsınlar aq hepsi alelade hazırlanmış yüzler bazılarının alakası bile yok. ayrıca fifa 16dan oynanış olarak bir farkını da göremedim. hatta pesten sonra aşırı sıkıcı bir oyun ben oynamaya devam edecektim ama ilk yarının sonunu göremeden arkadaş bırakalım bu oyunu dedi. yani illa lisans diyorsanız gidin fifa alın, ya ben eğlenceli futbol oyunu oynayacağım diyorsanız pes alın ancak bu iki futbol oyununun 2016 versiyonları elinizde varsa bence cebinizdeki parayı çöpe atmayın.

dipnot: konami yine pes6 gibi bir oyun yapamamış, konami pes6 dan iyisini yapıncaya kadar efsane o.
Pes 13ten sonra hiçbirini beğenmedim.konaminin farkını ortadan kaldırdılar. Oynanış hiç gerçekçi değil, fifaya benzemeye başladığından beri çöp oyun. Ki hayatım boyunca fifayı hiç sevmedm. Harika grafikler kötü içerik.
pes2016 oyunun üzerine ufak tefek ekleme yapıp bunu gönderelim demişler ama olmamış. kardeşim onlar nasıl pas atmalar yahu nasıl top kontrolleri. resmen sıçmışlar.

karşı karşıya pozisyonları fifa 2016 gibi olmakla beraber yukarıda yazdığım özelliklerde %99 oranında fifa serilerine benzemiş.

hangi akılsız akıl verdiyse bu çekik gözlülere ağır sıçmışlar. yani oyunun fifa'ya benzemesi bile kusma hissi getiriyor insanda.

çok af edersiniz yarak kürek topun momentumu bilmem ne sikimi şeyetmek* istesek gider fifa oynarız zaten.

uzun lafın kısası pes2016'nın vasatı değerinde oyun olmuş.
pes 2016 ya benzemekle beraber bir takım farklarıda var tabi ki.
fakat oyun içi bazı ekstrem durumları soylemek ıstıyorum..
ibrahimovic ile ortasahadan vurduğunuzda gol olma ihtimali yarı yarıya (%50), fakat diğer takımlarla oynadığınızda değil orta saha, kalenin dibinden vurunca bile gol olmuyor. ya oyuncular cok yavaş vuruyor, yada top saçma sapan bir yere gidiyor.
Ara pasların biraz daha zorlaştıgını söylesem yalan olmaz. pes 2013'de city ile oynadığınızda nerden ara pasa atsanız agüero ya gidiyordu bu oyunda hiç bı takımda böyle bişey soz konusu olmuyor. belki nadiren..
birde bir cok takım lisanssız ve isimleri saçma sapan. mesela real madrid, md white olarak geçiyor. sanırım isim verirken kaçak sigaralardan esinlenmişler..
Birde dünya klasında puanlama sıstemı gıbı bı sacmalıgı var. güzel gol attığınızda yada isabetle ve güzel pas yaptığınızda size bazı puanlar veriyor..
birde türk takımlarından sadece beşiktaş var.
5-6 yıldır fifa oynarım. eski arkadaşlarımın sosyal sorumluluk projesi adına beni davet ettikleri pes turnuvasında 2 haftadır madara oluyoruz. la amk ben fifa da topu göğsümde yumuşatırım kontrol ederim etrafıma bakarım uygun olana pas veririm. bunda yok abi savaş diyor ki tek pas oyna adama pas atıyorum gelişine pas vermezse biri gelip alıyor hemen. fifa ile değil kıyaslanmak yanından bile geçemez oyunu.
göt lalesi bazı bünyelerin yazılanları götüyle okuması sonucu yanlış algıladığından ampir ampir konuşmalarına şahit oluyoruz. frostbite engine'den bahsederken zaten ışıklandırmanın geliştiği ayrıntısını eklediğim halde sanki hiç öyle bir şey dememişim gibi "sidici girifikliri iyiliştirmi imiçli ildiğini bilirdi" diye bik bik konuşur.

ergen dediğin adam senin yaşın kadar yıldır fifa ve pes oynuyor. sen taraflı konuşarak asıl fanboyluğu yapıyorsun. olanı söylüyoruz. bir bütün olarak fifa tam bir oyundur. pesin menüsü bile yıllardır gelişmemiş, karışık ve paint'de tasarlanmış gibi. bu mu lan oyun yapımcılığı?

he bir de google'dan aratıyor da konuşuyor dediğin kişi teknoloji haberleri sitesi sahibi ve oyun incelemeleri yapan bir insan. sözlükte götünden konuşmak kolay olsa gerek.

keşke sen google'ı biraz kullansaydın da konami yapımcısının sözlerini teyid etseydin.

sözün sahibi (bkz: Shingo Seabass takatsuka)

(bkz: smells like teen spirit)
ulan konami'den para alsam bu kadar iyi savunamazdım şu sikik oyunu, adama bak destan yazmış aq ahahahhaaha.
şu sikik oyunu ciddi ciddi fifa'yla karşılaştırıyorlar yav ahahahhahahhaaa. alın size pes'in karşılaştırılabileceği bir oyun: görsel
fifa'da orta sahadan gol atabildiğini, kolay çalım atabildiğini söyleyen ergenler muhtemelen oyunu amatör zorlukta oynuyordur. ronaldo ya da messiyle fifa'da zaten son 3 yıldır öyle alıp gitme falan yok. o pes'in en iyi yaptığı işti şimdiye kadar. PES 2017'yi oynamadım henüz umarım güzel olmuştur. Ama fifa 16 pes 2016'dan daha iyiydi.

Ayrıca oyunları bir bütün olarak düşünürsek; menülerinden iç tasarımına, lisanslardan hikayelerine, ve fifa 2017'yle birlikte geçilen Frostbite engine (battlefiled ve bazı diğer ea oyunlarının oyun motoru) ışıklandırmanın artık eski fifalardan çok daha iyi olması fifayı yine bir kaç gömlek ileri taşımıştır.

pes yapımcısı bir abimizin oyunların 2012 versiyonlarını kıyaslarken söylediği gibi "evet fifa çok daha gerçekçi bir oyun, kabul etmek lazım ama biz de eğlenceli bir oyun yapmaya çalışıyoruz"
olmuş oyun, hem de çok güzel olmuş. şutlar çok gerçekçi, paslar mantıklı, orta sahadan atılan her ara topu gol olmuyor. oyun mekanikleri düzeltilmiş. hava topu olayını iyi halletmişler. tek eksik olan kısmı lisanslar o da benim gibi amacı oyundan zevk almak olan oyuncuları rahatsız etmez.
sözde büyük değişikliğe gidilmiş oyun.
oynadım.

fifa yerine 3 tane takımın bile lisansını alamamış, bu oyunu almak ahmaklıktır.

ha iyi ps 1 deki winning elevena göre şifooooooooooooooo.
puanlaması yapılmış;

http://www.webtekno.com/p...i-h20203.html?ckattempt=1
2016 ya göre gelişim göstermiş fakat halen bir fifa degildir. Ayrıca lisans sorunu daha da kötü bir durumdadır. Real Madrid yok...