fbi ajanı mahoney' in hayran bıraktığı dizi. her ne kadar scofield ve diğer kaçaklarla seyirci özdeşleşse de, çelik sinirleri ve ince zekasıyla hapishane kaçaklarını araştıran mahoney' e hayran kalmamak elde değildir.

--spoiler--
alyansı olmadığına göre yalnız yaşayan mahoney, travmatik bir tecrübe geçirmiş olsa gerek ilaç kullanmaktadır. başkana bağlı olmadığı, gardiyanlardan bağımsız tutumu ve ağırbaşlılığından anlaşılmaktadır. bulmaca çözmeyi çok seviyor ve ince detaylara önem verdiği buradan anlaşılabilir. farklı bakış açısıyla mahkumların bir adım arkasında olması muhtemeldir. ancak başkanın art niyetlerinden uzak ve disiplinli bir çalışma içerisinde olması mümkün. hatta taraf değiştirip dizide yeni bir iyi adam olarak sivrilmesi de...
--spoiler--
2. sezon cnbc-e de nihayet başlayan dizi. Özlemişiz doğrusu...
19. bölüm sonucunda, beni yiyip bitiren, gerilmenin uç sınırına sürükleyen, bağırarak, küfürler haykırı$lar e$liğinde kendisini izlettiren dizi.

spoiler var heeea

ah be ahhh.o kadar plan, o kadar acı bunun içinmiydi. ne oldu i$te, sonuna kadar heyecandan geberttin, umut ettirdin, güldürdün, o kim pezevenkinin ayarla gelen suratını gördük zevkten dört kö$e olduk, sonunda s.çtın azımıza. yapılırmı bu körpecik gençlere, gülsün artık çocuklar! caroline ben sana ne diyem. korkak kadın. pardon de barı$alım i$te. ba$kanlığı da bıraktın son dakika golü attın resmen.

artık,

there's only one thing we can do. we got to disappear forever.

spoiler vardı.
--spoiler--
2*19 sonunda "ohaaa" tepkilerinin ayyuka çıktığı dizi, kalpten götürür insanı. "sweet caroline" herkesi şaşırttı sonda, iki tarafa da nanik yaptı kadın.
--spoiler--
Hem bitsin istediğim hem de hiç bitmesin istediğim, bana garip çelişkiler yaşatan dizi. ilk sezonda dedik nasıl olur nereye kadar gider bu böyle hapisanede, lafımızı yuttuk; ikinci sezonda kaç kaç gitmez bu böyle dedik, oha ne yazmış adamlar diyerek pişman olduk. Ama bitsin artık kanımca suyu çıkar son olaylardan sonra daha uzarsa. Zaten hamile olan Sara Wayne Callies in de karnı büyümeye başlamış ne kadar uzatabilirler, biliyorum biliyorum öldürürler kızı ama çok fena olur hiç kadın kalmıyor dizide. Hem de yeter canım aa acının da bir sınırı var yazık Scofield'a!
sürükleyiciliği, özgünlüğü ve kalitesiye lost la karşılaştırılması mantıklı olan dizi. ama muz güzeldir, kivi de güzeldir. o yüzden yiyin ikisini de sorgulamayın.
2.sezonu 3 bölüm sonra yani 22. bölümle bitecek olan, ve 3.sezonla devam edecek olan yapım. hastasıyız.

http://www.22dakika.org/y...n-break-3-sezon-bilgileri

dipnot
20.bölümü bu hafta oynamadı.
2*19 bölümü ile her şeye baştan başlayan dizi. bölüm sonunda insan içinden derin bir "hasktr" çekmiyor değil. cnbc e nin insanlığa armağanı. şu lost, prison break ve heroes olmasaydı ne olurdu halimiz.
lincoln'ün ayakları üzerinde duramayan bir kadın gibi - bahsettiğim zayıf kadınlardır, tabi ki biz onlardan değiliz * - söylendiği, olumsuz ve umutsuz tavırlar sergilediği dizidir. biraz gör şu scofield'in parçalanmasını da, "şükür" de be borrows! heyecan, macera on numara da; duygusal milletiz işte, anneanne gibi izliyoruz entrikaları bile. sara'yla michael öpüştü, biz mesut olduk. asıl mesele şu galiba, anneannelerimiz insan oldukları için daha az utanıyorlar, bizim yaşadığımız hezeyanları aşmışlar ve döküveriyorlar yüreklerini ortaya. *
zebah* saatlerinde lol ve 2hd tarafından internet semalarına verilmiş sezon 2, bölüm 20'siyle helecanlara* gark ettiren panama dizisi.
soundtrackleri ile sizi alıp götüren dizi.

tracklist

01 - Prison Break - Opening Theme
02 - Papa Roach - Take Me
03 - This Is War
04 - Aerosmith - Sweet Emotion
05 - Styles of Beyond - Nine Thou [Superstars Remix]
06 - Tito and Tarantula - After Dark
07 - A Perfect Circle - The Outsider
08 - Black Toast Music - Willing To Die
09 - Neneh Cherry - Buffalo Stance
10 - Shoji Meguro - Prison Break
11 - Emery - Studying Poitics
12 - X-Ray Dog - Here Comes The King
13 - Faf la Rage - Pas le Temps [Generique Fr]
14 - Alexi Murdoch - Orange Sky
15 - Massive Attack - Teardrop
16 - Johnny Cash - The Mercy Seat
17 - Ferry Corsten & Ramin Djawadi - Main Theme [Extended Version]
--spoiler--
t-bag, hayvansın oğlum sen.
--spoiler--
--spolier--

fbi: hemen ellerini arkanda bağla ve diz çök
abruzzi: tanrıdan başka kimsenin önünde diz çökmem ve onu burada göremiyorum

sonuç: yüzlerce kurşun ile delik deşik olup karizmatik bir şekilde gözlerini kapatmıştır

--spolier--
eğer t-bag ölürse izlenmeye değmeyecek olan dizidir.

--spoiler--
s2e21 itibariyle;
koskoca t-bag'i, scofield denen kafası çalışan ama kavgadan anlamayan bu adam nasıl alt edebilir anlaşılması zordur. taraflı yayıncılığını fox bir kez daha göstermiştir. *
--spoiler--
prijın brek ve prayzın brek şeklinde telafuzlarına rastladığım güzel olduğunu umduğum dizi.
21inci bölümünün çıktığı ama torrentteki sıra nedeniyle indiremediğim, 20inci bölüme kadar izlediğim ve hop oturup hop kalkmama sebep olan dizi. annem bile "tv'den takip edicem ben" dedikten sonra tv'de 3üncü bölümüde izleyince aç izlicem şu diziyi dediğine göre eğer tv'den takip edicem diyorsanız ve internetiniz sınırsızsa oturup indirin diyebileceğim dizi.
--spoiler--
tek eli olmayan ve kafası güzel bir t-bag in kavgada scofield dan ayar alması normal gibi gözüküyor şahsıma. olaydan diğer elini de kaybederek kurtulması şans denebilir mi o ayrı.
takip sahnesi de çok enteresandı, t-bag i "company" den iki ajan izliyor, onları sucre, bellick ve scofield izliyor, scofield ı mahone izliyor ve çok şükür ki mahone u da linc izliyor.
ayrıca bölüm içinde güçsüz dört arkadaşımız elendi, bunlar; sucre ( t- bag tarafından tornavidalandı), bellick (t-bag tarafından bacağından vuruldu ve polis cinayetin sorumlusu diye aldı), t-bag (scofield tarafından diğer koluna bıçak saplanmış halde polise bırakıldı) ve de ayı linc (mahone un süper tekmesiyle kelepçeler ile kendisi muhatap oldu) idiler.
intihar edemeyen ve daha sonra sara ya yardım etmeye yardım eden kellerman da delikanlı bir davranışta bulundu, zaten ölmüştü adam nolacak ki birini kurtarsın bari.
sonda ise mahone un kendi kıçının derdine düşmesi diziyi izlerken şaşırmaktan yorulmuş bünyeleri daha da dumura gark etti. * finalden önceki son bölüm, tempo ortalamanın üzerinde idi işte.
finali bekliyoruz.
--spoiler--
izlediğim en iyi dizi diyebilirim. lost dizisine benzetilen, cnbce de yayınlanan, en güzel dizilerden biridir.
her bölümü bir öncekinden daha güzel olan, bağımlılık yaratan muhteşem ötesi dizi.
(bkz: wentworth miller)
grey's anatomy 'i doktorlar, lost'u kayıp diyerek apartan ferdi eğilmez'in hapishaneden kaçış adıyla apartması beklenen dizi.
2. sezon finali 02/04/2007 pazartesi günü amerikada gösterilecek olan dizi. 3. sezon olacakmı tartışmalarına bir açıklama geldi 3. sezon çekilecek ama baş karakterlerden biri ölecek.
yarınki sezon finalini * bilmemkaç gözle beklediğim dizi. heyecandan 21. bölüm hakkında bir$ey yazamıcam.
sezon finali sandigim 2. sezon 22. bolumun sap gibi bitmesiyle "ulan bitmedi ki bu" hislerini uyandirmistir. imdb'ye gore 3. sezon gelecektir ama imdb'ye guvenirsek 2. sezon 23 bolumden ibarettir!

--spoiler--

bi kere 'sona' ile ogrendik ki scofield bir deney faresi! tamam, bir resident evil havasi yakalamaya calismislar ama bitirecektiniz be ustad, cok klasik kacacak simdi. tabi sona'nin bir hapisten ibaret mi oldugunu bilmiyoruz.

t-bag cok sukur yan basti! ama olan sucre'ye oldu. tancredi nolacak, burrows ne halt yiyecek... ah ulan zictin batirdin be! bitirseydiniz ya! simdi isin yoksa 3. sezonu bekle!

en guzeli de bill kim belasindan kurtulabilmek tabi...

--spoiler--

edit: fox'un sitesinde 23. bolumle alakali hicbirsey yazmamakta. zaten imdb'nin 23. bolum icin verdigi ad bile resmen dalga gecildigini gostermektedir.

Season 2, Episode 23: 'Sikimicky'
Original Air Date: 9 April 2007
an itibari ile sezon 2 22. bölümü izlemiş olduğum dizi

--spoiler--
3. sezon olacaksa, ki durum bunu gösteriyor. Muhtemelen scolfield'ın sona hapishanesinden kaçışını konu alacaktır. Herşeyi önceden düşünen scolfield bu sefer hapishanenin planlarını kıçına dövme olarak yaptırdığı için bu pek bir sorun olmayacaktır. Artık muhtelif yerlerinde başka hangi hapishanelerin planları vardır onu 4. sezonda göreceğiz umuyorum.
--spoiler--
(bkz: sarah wayne callies)
(bkz: sara tancredi)