bugün

sıcak su dolu bardağa salınan poşet çayın balon gibi şişmesi, dibe çökmeyi reddedip şamandıra gibi yüzeye fırlaması, kaşıkla ezip söndürmeye çalışırken yırtılması yada bardaktaki çayın dökülmesi ile sonuçlanan, tanrının biz günahkar kullarına gıcıklık olsun diye verdiği pis musibetler arasında belki en beteridir..

bir diğeri için; (bkz: poşet çayın yırtılması)
Çayın kaldırma kuvvetinin saçma bir ispatıdır.
adamı deli eder can simidi gibi kalır suyun üzerinde parmağınızlan ittirirsiniz gitmez parmağınız yanar off off.
kafasına doğru küp şeker atarak batırmaya çalışılan lanet.
her ne kadar poşetin içinde olsa da, bahsettiğimiz şey çay. kaşıkla yaptığı müdahelenin niteliği, o insanın saygı mevhumuna ne kadar vakıf olduğunu biz sevenleriyle paylaşacaktır.

baktınız ki çay poşete uzay üssü alfa muamelesi yapıyor ve biraz daha yörüngede kalmaya çalışıyor, iki saniye izin verin. sonra kaşıkla, ama abanmadan, poşeti hafifçe aşağı doğru itekleyin. çaya "suya gir ve çözül hayvanevladı!" dercesine değil, çayı suya davet edercesine.

bu konudaki hassasiyetim sadece çay benim kutsalım olduğu için değil. kutsalıma istediğinizi söyleyin. sadece o'nun insanlar üzerinde kendiliğinden saygı uyandırmamasına bazen şaşırıyorum, ama kendimize fazla yüklenmeyelim, çünkü bazen herkesler şaşırır.
poşet şişmezse sorun vardır demektir.
üzerine çay kaşığı koyup dibe gönderilirse şişmesi engellenmiş olur.