bugün

bu zamazingoyu ilk defa bugün duydum ve gördüm , ama bunca zaman nasıl da haberimin olmadığına şaşırdım.çok eğlenceli bi alete benziyo, nemenem bi halt olduğunu görmek içinse videoyu izleyebilirsiniz. herif dünya rekortmeniymiş.ne işe yaradığına gelirsek, pc başında çokca zaman geçiren moronların bilimum kaslarını oynatıyomuş, tabii tek taraflı çalışmamak gerek çünkü erkek bünyelere karşı bir takım önyargılı yaklaşımlara neden olabilir.*
http://www.youtube.com/watch?v=iXbax3wh99M
içindeki döner mekanizmaya belli bir ivme verdikten sonra merkez kaç ile bileğinizi dairesel hareket ettirerek çalıştıran ve dinlendiren spor aleti icadı. içinde ki mekanizma 16000 devire kadar ulaşabilmektedir.
bir nevi çılgınlık!... en azından çalıştığım şirkette herkesin elinde görünce ve çıkardığı sesi duyunca çıldırmamak elde değil... bilekten omuza kadar tüm kol kaslarını deli gibi geliştirmekte ayrıca...
hakkında baya bir bilgi topladıktan ve video izledikten sonra en sonunda dun sipariş ettigim ve sabırsızlıkla bekledigim, quidditch maclarındaki snitche benzettigim egzersiz aleti. kdv dahil:51 ytl+kargo

http://www.powerball.gen.tr
sokakta arkadasınıza "dur nasıl çaliştiğinı sana gösterim" dememeniz gereken oyuncak. zira millet "lan koş çocuğu elektrik çarpıyo heralde" diyerek kafanıza kazma kürekle dalabilirler. gerçektenden kas gelişimini saglayan eglenceli bir zımbırtı.
kısa bir süre kullanımdan sonra, iç yataklarında oluşan aşınma ile birlikte, hızlanırken takır tukur sesler çıkartan, bağlı olarak dönüş sesindeki artış yüzünden iş yerinde kullanılamayan sportif oyuncak.
(bkz: paintball)
ilk alındığında kullanım kılavuzundaki "powerballa tam alışmadan, ani-yüksek hız denemeleri yapmayın" uyarısının kesinlikle dikkate alınması gereken, alınmadığı takdirde 2-3 gün kol ağrıları çekmenize neden olacak hede.
aile saadetimizi bozan oyuncak...
fiziksel olarak devir sayısını 25000,ancak dünya rekortmeninin amcak 16000(küsür)e çıkarabildiği oyuncaktır.iyi bir bireysel spor aracıdır ancak kasları zannettiğiniz kadar çalıştırmamakla beraber,ilk aldığınızda fazla çevirirseniz birkaç gün ellerinizle yazı yazamayacak hale gelebilirsiniz.zevkli bir uğraştır
anıldığı gibi 250'lilik powerball'ların iyi olarak çıkabildikleri (yani denendikleri) maksimum rpm seviyesi 15000'dür. akis 16000'i geçiyor.

300hz'lik powerball'lar da var. ülkemizde yok şimdilik.

bu arada acayip bir alet. 6000'i geçmeye çok çalışmadım fakat biraz ergonomi sorunları çekiyorum. serçe parmağım biraz eğik olduğundan olacak.
hırs yapıp 10000 geçmeyi deneyince insanın kolunu bir süre kullanamaz hale getirebiliyor bu yüzden birden abanmamak en iyisi..
bağımlılık yapan bir şey.
hani "vericem eline ben bişey" derler ya,onun gibi.
bisiklet kullanmak gibi birşey bunu çevirmek. aşama aşama, ilk elime aldığımda 25-30 dakika zerre çevirememiştim. sonra ipiyle verdiğim ilk hızı bir süre sabit tutabilmeye başladım. 1 saatin sonunda ancak belli bilek hareketleri ile çevirmeye başlayabildim. bu birkaç gün sürdü. sonra her pozisyonda her şekilde her süratte başlatabilmeye başladım. sonra birkaç ay unuttum gitti. sonra tekrar elime aldığımda gene hemen çevirdim.
keyiflidir be.
siparişim bugün geldi ve ben herkes gibi gaza gelip 10000 i geçtim. Simdi kolumda hafif bir ağrı var fakat yarın sabah çok daha kötü olması muhtemel.

Bu dalganın eklemek istediğim bir özelliğide bi arkadaşınıza göstermeden asla anlatamazsınız..

- Abi powerball aldım.
- O ne lan?
- Böle tenis topu gibi bişey döndürüyon.
- ee?
- Ee si kas yapıyon, 70 milyon verdim.
- Gerizekalı...
Eğer ilk hafta sıkılmadan kullanmayı başarırsanız gerçekten mükemmel bir egzersiz aleti oluyor. ilk kullanımda kol kaslarını geliştirmediği düşünülebilir. ama yüksek hızlarda çevirebilmeye başladığınızda bağsura bile iyi gelebiliyor. Yüksek hızlarda ağızda oluşan kabız ifadesi çene kaslarınıda güçlendiriyormuş diyorlar. du bakalım.
yeni rekorlar* kırmak için çalışmaya devam edilen alettir.
(bkz: yakında sağ kolum sol kolumun 2 katı olacak)
2 gün önce elime geçen teknoloji harikası oyuncak. 3. çevirişimde 9093 rpm ye ulaşınca akis'in rekoruna göz dikmedim değil hani.*
1 haftadan kısa bir sürede 0 kas olan kolumu gözle görünür şekilde geliştiren teknoloji harikası. yapandan Allah razı olsun.
(bkz: nasıl duruyo lan bu)
kargodan gelir gelmez babamın açıp kurcalayacağından emin olduğum alet. internetten sipariş ettim ama kullanılamadan bozulacak. yazık.
piyasada bol bol çakması bulunan çoşkun oyuncak. elin dairesel şekilde döndürülmesiyle oyuna başlanır. 15,000 RPM hıza çıktığında tam 18 kg kuvvet uygular. el,bilek,kol ve omuz kaslarını çalıştırır. dolayısıyla, kas ve eklem rahatsızlığı bulunanlar için egzersiz aletidir. değişik modellerine kendi sitesinden bakıp, siparişinizi verebilirsiniz.
http://www.powerballs.com/
insanın eline ve koluna estetik bir görüntü kazandıran zamazingo. bu zımbırtıyı ilk aldığımda bozuk sanıp nerdeyse geri götürecektim. artık ipsiz bile çalıştırıyorum. sayacı bozulduğu için devirini görememek son günlerde moralimi bozmakta.
''hay amına koyayım nasıl boktan bir şey lan bu? amma fena kazıklanmışız.'' dememe sebebiyet veren şey. evet şey.
az evvel program sonrası kurcaladım biraz. anlamadım nasıl çalıştığını. ipi soktum çevirdim ettim falan ama yok. beceremedim.
momentum'u tutturamadım hacı.
demek ki neymiş? her tuzluğa hıyar olmayacakmışız.
ders alıyorum sözlük hayatımdaki her şeyden.
amerikada en büyük piyango aynı zamanda 97den itibaren oynanmaya başlamıştır.