bugün

ingiltere Premier Lig'de mücadele eden ve son dönemde yaşadığı ekonomik krizle sık sık gündeme gelen Portsmouth Kulübü'nün, Osmanlı Sultanı 2. Abdülhamit tarafından kurulduğu ve bundan dolayı ambleminde ay-yıldız bulunduğu iddia edildi.

Araştırmacı-Yazar Oktan Keleş, Osmanlı Devleti'nin son dönemlerinde ingiltere'nin Osmanlı topraklarında kültürel ve sportif faaliyetleri bahane ederek istihbarat çalışması yaptığını, dönemin padişahı 2. Abdülhamit'in de buna karşılık aynı yöntemle istihbarat çalışmaları için ingiltere'de Portsmouth Kulübü'nü kurdurduğunu ileri sürdü.
(bkz: premier ligde türk takımı olması)
bugün sitelere düşen flaş haber. takımın armasında ay yıldızın da olması belki bir işaret olabilir.
(bkz: arsenal i mete han kurdurmuş)
(#6707075)
(bkz: drogheda united)
(bkz: ankaragücü nü cengizhan kurdu)
kim ki itiraz ede tez elden kesile başı dedi, hatta ben yanındaydım.
ira'yı 2nci abdülhamid'in kurdurması benzeri bir başka gizemli iddiadır. iddialar netameli de olsa, gerçek olan 2nci abdülhamid'in istihbarat konularında hassas olduğu, bunu yurtiçi ile sınırlı tutmadığı ve yabancı devletlerin konu ile ilgili uygulamalarını da etüt ettiğidir.
bence hala olabilitesi yüksek hadise.
(bkz: fc barcelona amblemi)
(bkz: ac milan amblemi)
internetten girdim araştırdım,
"Abdülhamid Han'ın kararını verdiği Futbol Kulübünü andıran takım vardı ingiltere'de... Arması ve renkleri tıpkı Sırdaşın kayıtlarındaki gibi"

http://www.haber10.com/haber/157353/
başlık karakter sınırına takılmasa şöyle birşey ortaya çıkabilir;
(bkz: istihbarat amaçlı spor kulübü kurup armasına ay yıldız koymak)

e peki ya deportivo la coruna n'olacak?
her maç tiribünlerinde dev türk bayrağı açılıyor ve lakapları "el turco"...
(bkz: deportivo la coruna/#3346832)
muhtemelen onu da kanuni sultan süleyman kurdurmuştur.

hadi ordan teres; peki ya çanakkale'de savaşan evliyalar ne olacak? ya kıbrıs'taki incir ağacı?
(bkz: çanakkale savaşında savaşan cübbeli ve sarıklılar)
(bkz: kibris taki incir agaci)
(bkz: cevab veremedi)
portsmouth'un bir liman şehri olmasıyla desteklenebilecek bir önerme ama gene de düşük bir ihtimal...
(bkz: kitap tanıtımı)
(bkz: halkla ilişkiler faaliyetleri)
(bkz: paris hilton devassa krizi)
(bkz: fulya nın mert ve begüm den aldığı intikam) *

çoğaltılabilir...
Oktan Keleş: zeki adam
2.abdulhamit in muhteşem dehasını düşündüğünde kesinlikle olabilir neden olmasın.
kötü yönetilmesiyle türklere ait olduğu belli olmuştur.
yanlış bilinen bir efsanedir. kayıtlara göre şehrin sembolü olan ay yıldız bundan 800 yıla yakın öncesi zamandan beri kullanılıyor.

orjinal hal ise şöyledir.

görsel