bugün

kısaca ağa-paşa kesilmeleri, sadrazamın sol taşşağı edasıyla yürümeleri, hesap sormaları, kafa tutmaları, halden anlamamaları, rüşvete hayır diyememeleri vs...

eğer hareketlerini sevmediğiniz bir polis gözünüzün önünde sırf geceyarısı kimliği yok diye tek bedava kamu hizmeti olan copunu indirirse birinin kafasına, sırf bu mahallenin kralı benim havası vermek için beş altı el ateş ederse; olay yeri inceleme gelmeden mermi kovanlarını bulun ve polisin açığa alınmasına sebep olun. çok zevkli oluyo...
Kendilerini görev yaptiklari sehrin sahibi sanmasi durus sekli.
bir dönem;
merhabadan çok çıkar ulan kimliğini demeleri de bir etkendir.
taraflılıkları, ya da tarafsızlıkları sanırım. hangisi olduğunu bilemedim, umarım anlamı$sınızdır.
(bkz: solcuya dayak atmaya programlı polisler)
her daim olmıcak zamanlar ortaya çıkmalarıdır belkide buna sebebiyet veren.
arabamdan teyp sökerken yakaladığım 15-16 yasındaki hırsızı etkisiz hale getirmek için biraz hırpaladıktan sonra,
kolunu arkaya büküp karakola götürdüğüm de, oradaki görevli komser tarafından hırsıza zarar verdiğim için küfür yiyip azarlanmam.
akabinde hırsızın yaşı küçük diyerek 10 dakikada serbest bırakılması ve benim adam dövdüğüm için saatlerce orada tutulmam.
sevilmemeleri için gayet iyi bir sebep.
sanırım komser ortağını hırpaladım diye bozulmuştu.

ayrıca küçük dağların yaratıcısı olmaları da pek hazedilen bir durum değil.
yolda araba ile giderken bir anda cevirmeleri , sizi ve arabanin her yerini arayip birsey bulamadiklarindan sonra neden ariyorsunuz diyince tipinizi begenmedik diye bir cevap vermeleri.
(bkz: allah birinin degil topunun belasini versin)
genel olarak eğitim seviyesi düşük insanların polis yapılmasından kaynaklanan duygusal hissiyattır. içlerinde sevilen sayılan insanlar da vardır ancak çoğunluğun kalitesiz olması kaliteli olan insanların da onlara benzemesiyle sevilmeyen bir grup oluşturmuştur.
sevilmeyen genelde trafik polisleridir.
her zaman aklıma takılmıştır bu adamlar ayda bin lira bilemedin binbeş yüz lira maaş alıyor ama ayda nasıl oluyorda ikibin ytl ödeme yapıyor.
cop,silah,kelepçe,biber gazı,panzer ve benzeri bilimum edevattan kaynaklanan hadisedir.
yesil, siyah, koyu mavi gibi ic karartan renklere bürünmüs olmalari.
polis olmaları yeterli sebeptir. asker gibi devlet için değil hükümet için çalışmaları ve hükümetler değiştikçe hala göre devam ediyor olmaları her kabın şeklini alıyor olmaları haliyle, daha gider bu.

(bkz: polisleri sevmemek için 9999999 neden)
güven duyulmamaları en büyük sebeptir. bunun içinde bir çok neden sıralayabilirim. *
rus asıllı bir türk vatandaşına tecavüz etmiş olmaları, rüşvetçi, riyakar, düzenbaz vs vs vs hangi birini yazayım.
maçlarda deplasman takımla ev sahibi tribün arasına girmeleri. bi bıraksalar ne olur?
kendi halkına, insanına çok garip şekilde insanlık dışı saldırılarda bulunmaları,
ellerine jopu alıp, kafalarına gaz maskesini taktıktan sonra kişiliklerini kaybetmeleri,
rüşvet almaları, işkenceci olmaları, faşizan olmaları vb. bir çok sebep mevcuttur.
(bkz: Anlatılmaz yaşanır)
teşkilat içinde bazılarının * dillerinin kravat gibi olması. * (bkz: anladın sen onu)
insanlara önyargıyla ve copla yaklaşmaları.
siddet ve rüşvet...
kendilerini halkın bir vatandaşı ve devletin memuru değil, kralı gibi hissetmelerinden ötürü, sürekli her mekanda sivil dahi olsalar polisliği matah bişi sanıp ben polisim diye haykırmaları başlıca nedenleri arasındadır.
bir grup insan sıraya geçmiş kpss formu almak için sıra beklemektedir. polis arabası yanaşır, içinden g.t göbelek almış başını gitmiş bir polis iner "neymiş .mina koyim bu ya" der sıradakileri kenara iter gider kulübeden bir tane sınav giriş formu alır. "hadi lan kak gidek" der basar gider. işte bu bu sebeplerden sadece bir tanesidir.
tarafsız olmamaları, faşist olmaları,zülum için gıcıklaşmaları,rüşvet istemeleri, yan gelip yatmalarıdır.
ehliyet alacaksınızdır almaz olsaydım dedirtirler.her gun emniyete gidersiniz neden bir grup zavallı gerizekalı polisin yan gelip yatmalarından fırsat bulup biraz da kafalarını calıstırıp * işleri halletmelerini umarsınız ama salaklık saflık sizdedir yurdum polisi sigara yasağıyla da bahçelerde mesai saatinde sigarasını tutturmekte,ona buna bağırmakta ve bi b.k yapmamaktadır.lanet edersiniz.sadece biri de budur.
asker çocuğu olmaktır. * *
askerlerle kıyaslandıklarında ne kadar ballı kıyak bir yaşam sürdüklerinin anlaşılmasıdır.
askerler 2 senede bir tayin olurken bu herifler bilmem kaç senede bir tayin oluyor kardeşim. asker memleketine tayin yeri olarak gidemezken polis memleketinde görev yapmaktadır kardeşim. asker tüm ilçeleri her gün karış karış gezip görev yaparken polis 2 araba çevirip askerden bilmem kaç ytl fazla maaş almaktadır kardeşim. polis k.çını devirip yatmaktadır kardeşim. yalan mı kardeşim.