bugün

maaşı vergilerimiz tarafından karşılanıp görevlerini yapmaları beklenirken [asayişi sağlamak, şerefsizleri şubede ezmek, olay yerine hemen gelmek], görevlerini kötüye kullanmaları.

(bkz: karakollar kapansın polislere özgürlük)
genelinin öküz olması yeterli bir sebeptir.
işlerini iyi yapmamaları.

yasakani: kavga ediyorlar.
*polis memuru: görüyorum.
y: neden müdahele etmiyorsunuz?
p: buyur.(şapkayı uzatır)

(taksim meydanı, 2005.)

bir örnekle bir mesleği kirletemezsin diyecek olanlara hiç üşenmeden başka örnekler de verebilirim. ki çok örnek genelleme için yeterlidir.
gereğinden fazla yumuşak davranmaları.
emniyette grup seks yapip beni cagirmamalari. yaa yaa. "bunlar munferit olaylardir." diyenin agzini yamulturum alimallah. bu kacinci lan ?! hem "polis amca" denilmesi de sevmeme sebeplerimden; elin adamina ne diye amca diyeyim, babama karde$ yapayim. huzurumu saglamaktan cok kendi cikarlarini on plana cikaran; guvenlikten cok mesai saatlerini doldurmaya bakan insanlar nasil benim huzurumu sagliyor, anlami$ degilim. sozde kisitlanmi$ yetkileri ile bile beni huzursuz ederken, "eli kolu bagli" denilirken agzima sicabiliyorsa, yetkileri artirildiktan sonra neler yapacak aklim almiyor. hadi $imdi cobunu da al git!

bonus track: (bkz: 1 mayis 2007)
kendilerine verilen yeni yetkileri kullanmaya başladıklarında, daha da artacak olan sebeplerdir.
eğitim seviyelerinin düşüklüğü ile kişisel egolarını birleştirmeleri sonucu ortaya çıkan görüntüdür sebep.
gurbette yasayan bir adamim.her sene memleketime geliyorum.kim ne derse desin her gecen sene memlekette bir seylerin düzeldigini görüyorum.
hastanelerde, devlet dairelerinde hatta insan iliskilerinde gercekten disardan gözlemleyen biri olarak bir iyilesme var.
ancak ne yazikki degismeyeen bir sey varki bunu aklim bir türlü almuyor.

oda türk polisinin-sapina kadar genelleme yapiyorum-tümüyle öküzlerden olusan hicbir sey yapmiyan, parazit gibi yasiyan halkin vergileriyle halkin agzina sican bir yapi olmasi.
ulan bu senede bir sürü sey duydum, gördüm ve yasadim. bizim millet bunlari gercekten haketmiyor.
yenieceri ocagi gibi olmuslar adamlar. bakalim ne zaman bizden bir 2.mahmut cikacak.
sevilecek yanlarının olmaması.
1. tekil şahsın suçlu yada suç filmlerini seven birisi olması.
Valla kardesim, kusura bakmayin dinlerle aram iyi degildir, yanagima vurana obur yanagimi ceviremem,kin beslerim, sevmem de,sevene karismam ama! kendi bilir canim!*
saymakla bitmeyecek olan sebeplerdir.
prison break'in 2 sezonunu da izlemiş olmak.
bazı dizi ve filmlerde iyi adamları içeri tıkmaya çalışmaları.
misal (bkz: prison break)
zar zor ayakta duran küçük esnaftan aldıkları rüşveti hak görüp ek gelir haline getirmiş olmaları.
gayet mantıksız bir biçimde otobüse bedava binmeleri

hep çorba parası istemelerine rağmen esnaf lokantalarında hesap ödememeleri. -mcdonalds da bile para vermeyenini gördüm-
karşılarındaki insana insanmış gibi davranmamaları, küçük dağları ben yarattım havaları, şiddete olan meyilleri vb sebeplerdir. burada genelleme yapmak doğru değildir elbette ama bunlar yerleşmiş ve kurunun yanında yaşı da yakan sebeplerdir.
polis mafya sever, mafya da onları sever.ne de olsa polis teşkilatının amacı mafyayla falan uğraşmak değildir. menfaat dünyası ne yapsınlar bu devirde geçim zor.
ehliyet sırasında beklerken, bir ellerini sigara içmek için kullanıp, diğer elleriyle kayıt vs yapmaları, bu şekilde işlerin %50 yavaşlaması, bu durumdan şikayet eden vatandaşlara bağırıp sindirmeye çalışmaları. bekar olanlarının yazma potansiyelinin yüksek olması bir de.
ankara da izmir plakasıyla dolaşırken sık sık çevirmeleri. abuk subuk imalı sorular sormaları.
'ceza yazmasak başka türlü halletsek' sorusuna hep 'olur' cevabı verdikleri içindir herhalde.
(bkz: yok öyle bişey)

geçen gün hiç tanımadığım bir polis memuru öğrenci olduğumu anlayınca yemek ısmarladı bana. o kadar şaşırdım ki anlatamam. adam nerdeyse cebime harçlık da koyacaktı!
Kara cahil oldukları için sevilmezler. Bir örnekle açıklayacak olursak.
Eviniz soyulur polis gelir. siz hiç bir yere elinizi sürmemişsinizdir parmak izi vesaire kaybolmasın diye. Olay yeri inceleme ekibi gelmeden önce 2 tane karakol polisi gelir önce. Ellerini her tarafa sürerler sonrada " anaa ulan bak biz her yere elimiz sürdük görüyonmu" derler bir de utanmadan. Siz sinirden çatlarsınız bu cahillik karşısında ama bişey diyemezsiniz.
(bkz: cop)
(bkz: biber gazı)