bugün

polis bunlarla gelmeli, kitap okuyan genç polisler gördüm.

https://twitter.com/Aycan...47346321495166977/photo/1
bir kadın polis kırmızı bi elbise giysin, mesai arkadaşı da 2 metreden biber gazı atsın üstüne! o durumda bu eylemin geçerliliği olabilir.
Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. ilim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır.

sözünü bir kere daha pratikte görmemi sağlayan eylemdir.
yaratıcı bir eylem. kim okumuş kim çapulcu belli oluyor.
trihe geçecek eylemin güzel yan etkilerinden biridir.
arada halkı düşünen, halka zulmetmeyen, beyniyle hareket edebilen polislerin de olduğunun kanıtıdır.
güzel bir görüntü oluşturmuşlar. ilginç bir şekilde, çapulcular rahatsız..

durmak yok, yola devam.
cahil, cüheyla, içkici, ayyaş, sevişken, dar ağacında üç piç kitabından başka bir şey bilmeyen vuvuzelamın direnişçilerini rahatsız eden durumdur.
Değil kıtap okumak, kitap yazarı olan onlarca polis amiri varken şaşırtmayan durumdur.
http://www.aa.com.tr/tr/r...it&utm_medium=twitter
polise sempati duymayı sağlayacak bir takım eylemlerden biri.
(bkz: akm den herşeyin indirilip polis bayrakları asıldıktan sonra sloganlarla çekilmeleri)
yani oyunlardan biri. aldanmayın.
eylemin başarılarından biri olmuştur. polise bile kitap okuttuk lan!
kitabın adı;

"kavgam-adolf hitler"
görevini ihlal eden polistir. komşular alış verişte görsün polisidir.

oh ne ala memleket, görevi suçlu peşinde koşturmak olan bunun için parasını alan, yeri geldiğinde polise kızan başı sıkıştığında polisi aramasın diyen adamlar geçmiş uslu uslu kitaplarını okuyor.

iyide bana ne kime ne ? ayrıca yaratıcılık yoksunu bir karşı hareket olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

okuma demiyorum hobi olarak yine oku.
ne yazık ki eylemciler tarafından yanlış algılanmaktadır.
siz eylemciler ne okuyordunuz orada; "einstein'ı anlamak", "kepler ve gezi parkı", "newton un izinden gitmek"i mi?
yok "kavgam"mış, yok "imamın ordusu"ymuş da...
Ak Partinin son dönemde sidik yarışı diye tabir ettiğimiz bir kapışma için uyguladığı miting politikalarına ek olarak, duran adama karşı duran adamlar ve kitap okuyan (güya) polisler türemiştir. ne kadar yaratıcı olduklarını bize göstermişlerdir.
okuduğunu nasıl anlayacaklar merak edilendir.
eylemcilerin günlerdir dilinden düşürmediği

"nasıl baş edeceklerini bilmedikleri şey şiddet dışı eylemler ve mizahtır." sözünü tarihe gömen eylem olmuştur.
polis okulu dahil en çok kitap okuyan kişiler polislerdir, eylem olarak görülmemelidir.
kitapların iç sayfalarında eski polisler teksas tommiks koymuşlar onu okuyorlarmış.
biri ellerine kuran-ı kerim verse keşke, istifa ederler belki nasıl bir saçmalığın içinde olduklarını görüp.
--spoiler--
ALi GEL. AYŞE TOPU TUT. IŞIL ILIK SÜT iÇ.
--spoiler--
polisin kitap okuma alışkanlığı kazanması bile eylemin amaçlarından biri olabilir.
buna bile kulp takmışlar. adamlar okumazsa koyun oluyor, okursa okumak cehaleti alır eşşeklik baki kalır diyorlar. e be güzel kardeşlerim unutmayın ki polisler orada kendi insiyatifiyle durmuyorlar. ailelerini geçindirmek için amirlerine itaat etmek zorundalar. günde yirmi saat çalıştıkarı söyleniyor. ki içlerinden biri benim çocukluk arkadaşım. nasıl iyi bir insan olduğunu adım gibi biliyorum. birazda onların yerine koyun kendinizi. bütün terör eylemlerinde ilk hedef onlar oluyor. üniformayla yürürken arkalarından bir kurşun yeme ihtimalleri senin benim bin katım kadar. pkk ile dhkp-c ile holiganlarla, sarhoşlarla, sokak mafyasıyla mütemadiyen uğraşmak zorundalar. çoğu vardiya sistemi ile çalışıyor. yani bir hafta gündüz bir hafta gece çalışlmak gibi birşey. biraz insaf edin acıyın şu insanlara.
"Karşılarında kitap okumak suretiyle polisi tahrik ettiler" demişti boyunsuz muammer paşa.
Şimdi ben gitsem polise iyi tane çaksam, ağır tahrikten yirtar miyim?
bakın, eylemciler durunca polis de durdu. demek ki neymiş? bu çatışmaların bütün sorumlusu eylemcilermiş. polise taşla sopayla girişirsen polis de karşılık verecek tabiki.

eylem dediğin böyle yapılır işte. helal olsun polisimize.