bugün

polat'ın dilinin sürçmesi sonucu karısını yıkan gaflettir. gaftır. mallıktır. hödüklüğün önde gidenliğidir.
'ebru seni seviyorum' diyecekken yanlışlıkla 'elif seni seviyorum' demesidir.

not: karınıza söyleyin bakalım başka isimle neler oluyor...
ebru'nun polat alemdar'a boşanma davası açmasına neden olacak gaflettir. yuhtur.
ebrunun karşılık elif'in amuğaa koyayım demek istediği ama donup kaldığı gaflettir
(bkz: sözlüğün hızı)
kabak abdülhey'in başına patlamıştır. o da kaçabilecekken neden teslim oldu anlamak mümkün değil...
bir çuval inciri berbat etmenin polat alemdar versiyonudur.
- memati seni seviyorum.
+ abi ama yenge.
- olm harbimi?
+ harbi abi, hem ben adamim.
- (bkz: adam madam kayarım ben buna)
kızcağız o kadar övgünün ve yaptığı büyük jestin üzerine hakediyomoydu lan dediğim patavatsızlıktır. yazık lan kıza . tamam dizi mizi ama üzülüyo insan be.
--spoiler--
polat'ın gerek yoğun iş stresi gerek dünya'nın üstüne üstüne gelmesinden dolayı hatları karıştırıp boyut değiştirmesi sonucu yeni yengeye eski yengenin ismiyle seni seviyorum demesidir *.
--spoiler--
muhteşem olarak niteleyebileceğim gaflettir. belki ebru denilen karakter siktirip gider de diziden, aşk meşk işlerinden kurtuluruz. hele bu ebru'nun memati'ye yamanmaya çalışan kaşar arkadaşı ne kadar gereksizdir, nerden çıkmıştır ne alakadır halen anlam veremedim, lise mi lan burası?platonik takılmalar off diyorum.
öyle ki, söylediğinin farkına mematinin 'abi ne dedin sen az önce' diye sormasına rağmen anlamamış, memati birde izah edince 'naaptım ben' tipine bürünebilmiştir.
(bkz: naaptım ben tipi)
Ebru'yu derinden yaralayan gaflettir.
uzun bir aradan sonra tümüyle izlediğim 62. bölümde polat alemdar'ın yaptığı gaflettir. şayet ben bu senaristleri tanıyorsam ebru polattan boşanacak ya da babasıyla beraber yuırtdışına kaçacak sonra polat iskender'in kızı ile iş pişirecek.

(bkz: demedi deme ibrahim)
o kadar badirenin üstünden polat geçmişini unutmamıştır. helal olsundur. yakında mematiye çakır diye seslenirse şaşırmamak gerekir...
kanal 7 nin suçudur. sen eski bölümleri tekrar vermeye başlarsan, adamda elbet rast gelip seyreder, bilinç altına da öyle işler işte.
(bkz: polatın ömer babaya karahanlı demesi)
(bkz: yapılmış en aptalca dalgınlık)
bu lafın üstüne polat'ın kafası merak konusudur. içerde neler yaşıyordur. yönetmen olacak ki şöyle küçükten verecek sayko bi trip. ne malzeme çıkar halbuki. desene polat elif'i hayal edip ebru'ya çok afedersin. biz de polat'ın cinsel hayatı var mı yok mu diye tartışa duralım adam fantazi üstüne fantazi.
hayaller kurardık biz yıllar önce
deriler içinde seni öylece.
(bkz: ölü sevici)
o kadar romantik dakikaların ardından böyle bir gaflet ortamın içine etmiş ama ayrı bir heyecan katmıştır. herkes polat' ın "ebru seni seviyorum" deyip salına salına yürümesini bekliyorken polat' ın bu gafı taşları yerinden oynatmıştır.
(bkz: forever elif)
başarılı bir gaftır.iyi etmiştir, gerçi eliften daha seviyorum bu kızı daha az ağlıyor.
(bkz: ağlayan kadınların kurtlar vadisinden çıkarılması)
"sıçtı polat bez getir, cıvık sıçtı tez getir" durumudur.