bugün

görsel
ufağının adı psone'dır. playstation 1'den daha az yer kaplar.
görsel
görsel
görsel
zamanında devrim yaratmış eski bir oyun makinesi.

90'lar sonu 2000'lerin ortasına kadar bu platform ülkemizde kraldı.
okuyucu lens yerine takılan aparatla sd kart üzerinden oyun oynanabiliyormuş.

görsel
https://www.youtube.com/watch?v=mhEgEmCoAGE
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
resident evil.
demolition racer.
geçen haftasonu yenilenmiş versiyonunu aldım. 2 gündür akşamları oynuyoruz arkadaşımla. ilk versiyonun tadını vermese de görsellik dışında pek bi albenisi olmayan güncel oyunlardan daha tatmin edici hala.

t: özlenen konsoldur.
Ps1 şu an zaten satışta 20. Yılına özel olarak tekrar üretildi.
Sonrasında hiçbirinde bundaki tadı bulamadık.

Playstation 4 mü 1 mi? Deseniz direkt 1 derim.

Keşke tekrar üretilse ve eski cd'leri ile tekrar piyasaya sürülse.

Ne var bunda yani?

Niye durduruyonuz arkadaş?

Emin olun büyük hasılat yaparlar.

Aynısi ps2 içinde geçerli.

Arkadaş onbinlerce efsane oyun. Emek var bunda. Ulan insanın içi yanıyor. Keşke daha çok oyun alsaymışız o zamanlar. Tak tak oyna. Oh mis.
hepimizin öcünü aldın be kardeşim.
hiç unutmam, ilk maçımda 1-0 öne geçmeme rağmen maçı 12-1 kaybetmiştim. şerefsiz arkadaşım acımamıştı. winning eleven'dı sanırım.
Yıllar önce gazetenin kuponla verdikleriyle atari serüvenine başlamıştım.O zamanlar 1 in 99999 diye kasetler vardı,5 farklı oyunun binlerce değişik versiyonunu yeni oyun diye yuttururlardı.

Biraz daha büyüdüğümde Sega Mega Drive aldi babam.Abimle benim en sevdiğimiz atari oyunu buydu.Siyahti,havaliydi.Şu anda adını hatırlayamadığım harika bir motor yarışı vardı.Yarışırken rakibe zincirle veya yumrukla saldirabiliyordun.Japon alfabeli Tsubasa vardi var oğlu vardı.

Bir süre sonra bu PlayStation çıktı piyasaya.Hic unutmam 350 Tlydi.Babam bize bundan almamıştı nedense.Ama kuzenimde vardı.Bu piç hiç oynatmazdi beni, misafirliğe ne zaman gitsek konsolun kurulu olduğu odayı annesi kilitlerdi, nadiren izin verdikleri zaman da hep bu piç oynardı.

Bir süre sonra babam bu durumun farkina vardi amcamin ağzına sıçtı.Ertesi gün gitti bana bir PlayStation aldı.Kutusu o kadar güzeldi ki ilk arabamı aldığım gun bile o kadar güzel bir his yaşamamıştım.Ertesi gün babamla kuruluma oturdk cdleri taktık.Taktikca hata verdi.Tukurerek temizledik,kolonyayla temizledik cdler çalışmıyordu.Saalerce uğraştık,en son herkes uyudugunda gizlice denemeye devam ettim karanlıkta korka korka.

Sonuç başarısız oldu,Sony jeneriğini izlemekten midem bulanmisti.Ertesi gün babam bozuk diye konsolu iade etti.Yillar sonra öğrendik ki cd korsanmiş ve makinaya çip takılması gerekiyormuş.

Sonra ne oldu buyuduk iş güç sahibi olduk bu serinin son modelini aldım.inanin o heyecanın yarısını bile hissetmedim.

insanın en güzel küçüklük anılarından birisidir bu meret.Son olarak kuzen sen küçükken de pictin şimdi de piçsin.
Hayatımın konsolu. Geçenlerde tekrar aldım 50 küsür de oyun var. Ah o Tekken 3 oynadığımız günler...
Çizik Cd leri hohlayıp, yalayıp, kolonyalayıp açmaya çalıştığım cağnım oyun konsolum. Eski efsanelerdendir. Liseliler pek bilmez.
Lan var ya bütün çocukluğum bu alete özenerek geçti. Cafelerde falan sınırlı süreyle oynamak Yetmiyordu, hayallerimi süslüyordu. Sahip olabildim mi peki, hayır!

Nasıl içimde kalmışsa 30 yaşından sonra temiz bir tane bulup aldım. Şimdi bütün gün oynuyorum. Cafede parası sadece bir saat oynamaya yetip de yanında tost falan yiyememiş o çocuğa inat çift Kaşarlı tost yapıp öyle oynuyorum.
Bütün Playstationları kullanmış birisi olarak söylüyorum, en iyisi 1. Hatta gelmiş geçmiş en iyi konsoldur Playstation 1. Çocukluğumun konsolu, ne günlerdi o günlere geri dönme şansımız olsa keşke, her şeyimi verirdim o Tekken 3, Quake 2 oynadığım zamanlara dönmek için. Şuan elimde Playstation 1, Quake 2, Tekken 3 sayamayacağım kadar çok oyun var ama çocuklukta ki gibi olmuyor... Bu konsolun yanında Playstation 4 falan çöptür, en iyisi 1'dir sonra 2.
satış adeti 102 milyon 490 bin olan oyun konsolu.
çocukluğumu yiyip bitiren alet.vaktinde bağımlısıydım özellikle de crash bandicoot ve winning eleven delisiydim.

ne günlerdi be.
oyunları açmadığı için bende CD çalar olarak kullandığım zımbırtı.
resident evil oynadığım günleri özlediğim konsol. bunun zevki ap ayrı idi. çizildiğinden dolayı okumadığı cd leri çıkartıp yalıyordum geri takıyordum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar