bugün

playstation serisinin ilkidir. slim versiyonunun çok tatlı bir görüntüsü vardır. $uan adaptör, tv bağlantı kablosu ve scart giri$ini internette bulup aldığım, tekrar oynamaya ba$ladığımdır.

roberto carlos'u forvete koymak ne demek, sen bilir misin liseli?

http://www.google.com.tr/...d=0CC4Q9QEwAg&dur=428
oyunlarda devrim yapan bir cihaz. 8 bit- 16 bit derken ps1 32 bit le bombayı patlatmıştı.
efsanedir efsane. iki modeli vardır. birisi ufak tefek, diğeri de tank kadar. ağlatmayın lan adamı zorla!

görsel
görsel
oyuncuların, çöp adamlara benzediği playstation serisidir. ayrıca bir gün ramazanda dayımlardayız. koskocaman bir televizyon. bağlamışız maç yapıyoruz ps 1 de. neyse eniştem bunu anlamamıştı yarım saat. kimin maçı var falan diyordu. ps 3 görse ne diyecekti merak ediyorum.
(bkz: fifa 96)
(bkz: crash bandicoot)
(bkz: gran turismo)
(bkz: tomb raider)
(bkz: resident evil)
zamanında bi quake 2 olsun, dino crisis serisi olsun, medal of honor underground olsun acayip acayip oyunları oynadığım ve bitiremediğim güzel makinem. gerçi quake bitmişti ama neyse. *
2004 yılından itibaren üretilmeyen oyun konsolu.
roberto carlos`u forvete almayan yoktur herhalde ps 1 de.
evimde sapasağlam duran, en ufak bir bozulma belirtisi göstermeyen, müthiş efsane. delta force oynarken öldürdüğüm adamların hepsinin suratına tek tek bakardım, mübarek teröristler öldüklerinde gülüyorlardı. *
iss2 gibi bir efsane oyunu oynatabilen tek cihazdı bu...

sırf bu yüzden bile saygıyı hakkeder..

(bkz: international superstar soccer)
playstation 1 demek benim gibi bazıları için uykusuz geceler boyunca (bkz: silent hill) ve (bkz: resident evil)oynamak demektir.
metal gear adlı oyuna adanmış bir hayat anlamına gelir benim için.
tomb raider'dır playstation 1...

"oha lan müzik cd si bile çalıyo lan bu" cihazıdır.
icadı için nintendo'ya teşekkür edilmesi gereken cihaz.

nintendo ürünlerinde kullanmak için sony'e yamulmuyorsam 50000 cd rom sipariş eder. sony cd romları hazırlar. ancak nintendo son anda siparişleri geri çeker. sony de bu kadar cd romla ne yapsak diye düşünürken akıllarına bu aleti yapmak gelir.

bu da ilginç bir hikayedir hatrımda kalan...

(kaynak: *)
3d oyun devrimi konsoludur. girişteki o sarı logo unutulmazdır.
(bkz: winning eleven 4) için evi ocağı sattırtan alettir.
arkadaşımda vaar olup, bir türlü ölemediğim mucize konsol.
efsane oyun...zamanında anneme alması için yalvardığım ve en sonunda aldığım ortaokul çağındaki bir çocuk için ütopik oyun konsolu...
görsel
yıllar sonra "bu kadar kötü müydü yahu?" dedirtmiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=PNVmRflORUE

http://www.youtube.com/watch?v=EFmeLTmQwuw

(bkz: ea sports tını geym/#23914150)
geçen gün 20 tlye sattıgım oyuncaktır.
Çıkalı tam 20 yıl olmuş.
Çıkalı 20 yıldan uzun olmuştur.
adı gibi bir numaradır. efsanedir. anneme dayıma söylesin de playstation oynayayım diye yalvarmalarım aklıma gelir. dayımın oynayayım diye beni misafir odasına götürürken içimde oluşan heyecan patlamalarını hatırlarım. koca misafir salonu, biraz soğuk, zifiri karanlık. tüplü televizyon. bir yandan karanlıktan korkmak, diğer yandan oyun oynamak. bir zaman sonra gelen anne sesi ve içte oluşan burukluk. peki şimdi? kendime ait playstation 4'üm var. ama aynı heyecan?