bugün

polisin eylemlerde eylemcileri etkisiz hale getirmek için kullandığı mermi türü. saplanmaz fakat bölgeyi mosmor eder. ayrıca 1 mayıs 2008'de taksim'de bir gencin suratının ortasına sıkılmıştır, sonuç da kanlar içinde bir surattır. saplanmaz dediysek göze gelince neler yapabileceği istisna tabi ki.
israil askerinin gösteri yaptığı için yakaladığı, eşref ebu rahma na işkence yapmak için kullandığı mermi.öldürmüyor ama yakından ateş edildiği için çok can yaktığı belli.
israil in kimseden korkmadığının da bir kanıtı bu sanırım. gerçi kimden çekinecek ki?
(bkz: şişme mermi)**
polise dağıtımı yapılacak.
görsel
2004 yılının Haziran ayında, Okmeydan'ında yapılan Nato karşı eylemde kullanılan Mermi türü.
emniyet genel müdürlüğünün onaylamayıp da yerine çin'den boncuk tabancası ithal ettiği mermi şeysi.
yakından mesafeden öldürebilir.
yakından çok can yakan ve hatta öldüren mermi, an itibari ile internetten öğrendiğimize göre taksim de sıkılan mermi'imiş.
sağlıksızdır.!
polisin her olayda rastgele etrafa saçtığı dışı şeffaf plastik, içinde beyaz ama ne tozu olduğu bilinmeyen mermi. benim tek şansım belden aşağıdan vurulmam. birbirine yakın bölgelerde 6 nokta var malesef oturamıyorum bile. diğer denk gelenler aynı bölge olmadığı için ve baldırda olduğu için sadece acı hissediyorsun. topun geldiği nokta kırmızı aşınmış bir deri, çevresi teninizin rengi, bölgesi ise baya geniş mosmor bir alan. ilk andaki acı tarifsiz. zaman geçtikçe alan daha çok şişiyor, sertleşiyor. 2 gündür acısı malesef azalmadı. küçük bir dokunmada, sürtmede, hareket etmede bile insanı delirten bir acı.
Paintball mühimmatından farklıdır.

görsel
sinir sistemimin a.koyan bir şerefsiz var. Şimdi bu iti vuramayı düşünüyorum fakat katil olup içerde çürümemek için tabancama plastik mermi koyayım diyorum.
En azından vurdum derim, acıdan çıldırsın o.ç.
Olur mu?
Olur AMK...

Hep polis kullanacak değil ya.