bugün

gecenin en tatlı yerinde gelip geceyi piç eden arkadaştır. adı üzerinde piçtir. piç olduğunu bilir ve hiç alınmaz. sırıtır yanınızda.
her şeyi bekleyebileceğin,piç olduğunu bilen arkadaştır.yavşak olur genelde.
çok sevilen arkadaşlardır.ama ne bok yapacakları belli olmaz.
her ortamda böyle bir arkadaşın olması muhtemeldir.
inci sözlükten arkadaştır.
yaş 5, bilemedin 6. günün doğumgünüm olması hasebiyle dört yanımı sarmış bir heyecan. sanki doğumgünüm nedeniyle ülkenin dört bir yanında kutlamalar yapılacak. koltugun altından palyanço çıkıcak, 40 gün pasta yiyecekmişiz tavırları içerisindeyim.

o gün benim doğumgünümdü, ve ben doğumgünü kutlamanın bir bok olduğunu sanardım.

bende gün boyu bir heyecan bir heyecan, akşama doğru yedi sekiz tane arkadaş falan geldi. arkadaş dediysek, 5 yaşında hangi yedi sekiz arkadaşmış? kuzenin arkadaşları. misafirlerin genel durumları o kadar değişken bir aralıkta ki. örneğin yan yana oturan merve ve çağla. biri bugs bunnyli etek takımını tercih ederken, öbürü metallica tişörtü ve tek tek ördürdüğü saçlarıyla gayet 90 lar stayla.
ellerine bakıyorum paketler var, evvveeet işte bu. özellikle bir paket var ki kocaman. arzunun hediyesi, bebek ya da ayı falan heralde. kalbim götümde atmaya başlıyor ne zaman gelicek hediye açma vakti?

pasta geliyor, herkesin gözü pastada, özellikle arzununki. arzu dediğimiz kişilik seni beni yer sıçar ve sabit kilosunda yaşamını devam ettirir. olsun yesin o en büyük dilimi, zaten çok severdim arzuyu.

pasta da yendi, zamanında nasıl içtiğimizi anlamadığım iğrenç fanta benzeri içecek de içildi. hay amk şimdide mezdeke vaktiymiş. ne zaman açıcaz ulan hediyeleri?

popo sallama vakti de, fotograf çekme faslı da bitiyor nihayetinde. toplu resimde bugs bunny etekli hatun kenarda duran oyuncak ayımla poz verirken, metallica tişörtlü hatun makineye sert bakışlar atıp birazdan dünyayı kurtaracak olan adam edalarındaki pozunu vermeyi uygun görüyor. o fotoğrafa halen bakıp bakıp gülerim.

işte hediye faslı, kalem toka çorap gibi ıvır zıvırları hızlı hızlı açıp arzunun hediyesini açmaya bir adım daha yaklaşıyorum. önce kocaman sarılıyorum, açmadan teşekkürler arzu abla havaları. bantları teker teker, yavaşça, alkollu halde gece yarısı eve gelen babanın anneye farkettirmeden yatağa girme çalışmalarındaki parmak ucu narinliğinde açıyorum. allah allah içinden bir paket daha çıkıyor? ehi. iki kere paketlemiş zarar gelmesin diye canım ya. tekrar açıyorum, bir paket daha. bitse de gitsek. tekrar açıyorum yine, tekrar açıyorum yine,tekrar açıyorum yine,tekrar açıyorum yine,yine ve yine. en sonunda bit kadar kalmış paketi açıyorum ve içinde kağıta kurşun kalemle yazılmış doğumgünün kutlu olsun obk yazısı. matematik defterinin kenarından koparımış kağıda ''kurşun'' kalemle yazılmış!

ruh durumum, kırk yıldır sayısal loto oynayan ve sonunda tutturan fakat tutturduğu loto kuponunu yatırmayı unutan emeklinin ruh durumuyla aynı.

kızım arzu, piçsin sen piç. hayallerimi söndürdün, gördüğü her pakete şüpheyle yaklaşan adam yaptın beni arzu. piçsin sen arzu.

(bkz: sözlüğe nefretini kusmak)
tam olarak budur: görsel
iki anlamda da olabilir aslında.

1 numaralı piç arkadaş: etrafınızdaki bütün kızlara sarkan, tavlayan kızdır. sevgilisizlik* sizin başınıza vurmuşken o etrafınızda kız bulundurmaz. çoğu zaman 2-3 sevgilisi vardır.

2 numaralı piç arkadaş: sevgilinizle, ya da bir arkadaşınızla olan gecenizi/zamanınızı piç eden arkadaştır. mutlaka bi' şey bulur ve size rahat ettirmez.
(bkz: barney stinson)
olmazsa olmazlardandır.

(bkz: her eve lazım bundan bir tane)
Hayatımda şu 3 harfli kelimeyi bir kere kullandım o da yurtdışında benim pasaportumu kaybedip, başıma işler açan bir gerizekalıya taktığım kelimedir!
yarıyolda bırakan arkadaştır.
telefon rehberinde tanımlama kısmına ve soyadı kısmına piç yazılmak suretiyle hepsini yanyana topladığımız arkadaşlar.
Sevilen arkadaşlardır. Nasıl oluyorsa sevdiriyor kendilerini piçler.
herkesin mutlaka vardır, eğer yoksa o piç sensin.
ingilizce dersinde sen ıkına sıkıla bişey okumaya çalışırken saçma sapan hareketlerle seni güldürmeye çalışan arkadaştır fakat adam gibi adamdır, candır.
görsel
Her yerde bulunur.
iki ağzı keskin kılıçtır. iyi kullanırsanız çok işe yarar, kullanamazsanız götünüzü kesersiniz.

Hayır, dostlarını kullanan biri değilim ama bu tip "piç"lerden dost olmaz zaten...
en samimi olan arkadaş türüdür.
bugün beni okulda gülmekten yerlere yatıran arkadaştır.
(bkz: hastalık bulaştıran arkadaş)
Lazım olandır.

Parası da varsa konya da bekliyor olucağım.
Piç ve iyi arkadaş , abican.
(bkz: i am lucifer)