bugün

şu sıralar kimine göre roger waters ın kimine göre david gilmour un devam ettirdiği dağılmış olan efsanevi bir grup.
(bkz: Marooned) uyku iştahını kapatmaya birebirdir.
duman grubunun bir şarkılarını konserlerinde söylemesiyle tanımaya başlayıp konserlerinde sadece müzikal degil görsel şovlarında baba oldugu gruptur.
Comfortably numb der susarım. Daha ötesi yoktur.
Serdar ortaç'ın zıt anlamlısı. Şarkıları özgündür, her insan bence pink floyd şarkılarında kendinden bir parça bulabilir.
ben pink floyd dinine mensubum, inancım gereği günde en az 10 kere pink floyd dinlemem lazım. inancım bireyselliği değil toplumsallığı savunur. yani pink floydsuz bünyelere bu ulviliği enjekte etmek, benimsetmeye çalışmak, cimdiklemek,
kulağına zorla kulaklık takıp mp3 playerdan pink floyd dinletmek kutsal görevim. isteyen
pink floyd dinler isteyen dinlemez, ama benim pink floyduma saygı duymak zorundasın.
hepimizi pink floyd yarattı, inanmak zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundasınız,
ayrıca pink floyd yaratmadı diyorsanız da bunu kanıtlamalısnız , bakın kanıtlayamıyorsunuz işte, gerçekleri biliyorsunuz ama işinize
gelmiyor, neyse. inancım gereği pink floyd mabetlerinde günde 10 kere pink floyd hoparlörden yüksek sesle dinletilmeli tüm
halka, dinleyen halktan isteyen gelir isteyen gelmez, biz kimseye zorla gel diyor muyuz?
hayır, sonuçta herkes kendi ateşini kendisi hazırlar. vezüv'ün azabından korkmayanlar
pink floyd dinlememeye devam etsinler bakalım, gerçekler açığa çıkar elbet. asıl değinmek istediğim şu, benim inancıma göre
pink floyd mabetlerinden halka günde 10 kere pink floyd dinletisi yapılması gerekiyorken
bugün inancımı malesef yaşayamıyorum,neden? çünkü inancımı yaşamama izin
vermiyorsunuz, inanca saygınız yok.
sabahlarken pink floyd us and them dinlenesidir.
dark side of the moon hayalgücünün çok üstünde sözlere sahip şarkılar içeriyor.
özellikle time dünyanın en güzel sözlerine sahiptir.
the wall albümünde, track sırasına göre bir şarkının bitiş ezgisi diğer sıradaki şarkının başlangıç ezgisidir. takdir edilir.
(bkz: high hopes)
(bkz: echoes)

bu 2 şarkısı beni çok farklı diyarlara götürüyor bu grubun.
Sirf adi pembe diye yigitlige bok surdurmemek icin katiyen dinlemeyecegim muzik grubu.
don't be another brick in the wall şeklinde hayat felsefesi yapmama sebep olmuş kusal derece sakinlik veren logosuna bittiğim grup.
gönül verdiğim grup. daha ötesi var mı bence en iyi müzik grubu bile olabilir.
http://www.youtube.com/watch?v=0gb8JUbtk6U
hakettiğinin çok çok üstünde tutulan, abartılan grup. felsefi şarkı sözleri varmış, oldu.
bi turlu sevemedigim grup.
rock müziğin the beatles'den sonraki çağını başlatan ilahi insanlar topluluğu.
görsel
Şöyle bir diyologa konu olmuş gruptur: -abi pink floyd dövmesi yaptırcam ben -ya ben o kadını hiç sevmiyorum -....
efsane grubumdur. yanlızlıgımı paylastıgım grubumdur.nick sebebimdir. ingiliz rock grupları arasında deneysel muzik yapan. sozleriyle taslıyan. muzigiyle sizi baska diyarlar goturen gruptur. bir ulkenin politikası emperyalist olacak diye. ulkede ki herkes emperyalist goruslere sahip olacak degil.
dunyaya muzigi sevdirmek uzere gonderilen uber muzik grubudur.. sarkilarini dinledigimde yasadigimi hissediyorum resmen.. grubun muziginin iclerinden herhangi birinin yoklugunda ne kadar alcaldigi asikardir ozellikle once rick wrightin sonra da roger waters in ayrilislarindan sonraki soundlari dinledigimizde bu olay rahatca gozlemlenebilir neyse ne diyelim onlari ucundan kiyisindan da olsa dinleyebillen sanslilardaniz.
eğer elinizde plakları yoksa bir de flac haricinde sacd formatıyla dinleyerek kulaklarınıza ziyafet çekmenizi sağlayacak efsanedir.
gitarda çalmayı öğrendiğim ilk şarkı olan "wish you were here" şarkısıyla beni kendine bağlayan grup.
wish you were here adlı şarkısı beni başka diyarlara götüren efsane gruptur.
hayatında hiç türkü bardan çıkmamış loser insanların umarsuzca kutsadıkları vasat grup. bu grubun en renkli üyesi alelade bir gettoda yaşayan karanlık bir zenci kadar yaşam doludur.