bugün

(bkz: deizm)
(bkz: ateizm)
(bkz: ateistlerin bitmek bilmeyen islam düşmanlığı)
(bkz: ateistlerin müslümanları göt etme çabası)
hakaret olarak algılanmaması gereken bir iddiadır. doğru veya yanlış sadece bir iddiadır. müslümanlar neden bütün iddiaları hakeret addederler anlamam.
(bkz: ateizmi din düşmanlığı sanmak)
(bkz: iki am düşürecem diye ateist olmak)
götünden element uyduran insan zırvası.
görsel
1400 senedir yazılan çizilenlere şahit yok ki lan işte diyen ama kendi sıçtığı düşüncelere inanan geri zekalı ergen düşünceleri. bu salak mantıkla bakarsan sen evrenin oluşu olarak kabul edilen big bang teorisine de inanmayacaksın öyle ya o büyük patlamayı kimse görmedi. evrime de inanamazsın bu salak mantığınla çünkü evrimleşme sürecini kimse görmedi.

tanrıya inanmıyorum de, kur'anı hz. muhammed yazdı de hadi hazreti de deme muhammet de önemli değil en azından tamam kardeşim inanmıyorusa inanmıyor der saygı duyarız da..

edit: aslında böyle iddialar dinlerin Allah tarafından gönderildiğinin bir ispatıdır. yani yalanladığınızı sanarken aslında tescil ediyorsunuz ateist beyler. nasıl mı? Allah ne diyor kur'anda Adem A.s. ile başlayarak çeşitli zamanlarda size din gönderdim diyor. Bu durumda islamiyetten önce gönderilen bütün dinlerde benzer özellikler olması gerekiyor. biri diyor ki, mesela islamiyet Sümer mitolojisinden etkilenmiştir. biri diyor işte islamiyetteki şu şu düşünceler filanca mitte vardı, şu milletten gelmişti.. islam ne diyor? çeşitli zamanlarda size din gönderdim, kitap gönderdim değiştirdiniz.

yani kısaca iddialarınız bizi tescilliyor.
bütün yazıyı okudum ve emin olun inancım iki kat arttı. bir düşünsenize bündan ortalama 1500 yıl önce ortaya çıkan bir din hala aynı kalıyor ve aynen devam ediyor. ayrıca arkadaşım yazısında hep şunu vurgulamış :
o zaman kayıt tutamıyorlardı bu yüzden yok 120 yıl sonra yazıldı yok 300 yıl sonra yazıldı falan demiş. ah be güzel kardeşim dindoşum benim zaten peygamber dönemi cahil bir dönem bu nedenle kuran ı ezberleyen bak yazan demiyorum çünkü hepsi cahil bu konuda bu nedenle ezberleyen bir sürü insan var ve bu iş yazıya dökülene kadar böyle sürmüş. ayrıca bu gelenek şu an bile var hala kuran ı ezberleyen bir sürü insan var ki bu da bu işin imkansız olmadığının en büyük kanıtıdır. söylediklerin senin fikrindir saygı duyarım ama bende yazını iki kere okudum ve yorumumu yapıyorum dostum : bi siktir git.
(bkz: dolsun da cehennem de bana yer kalmasın)
iyi düşünülmüş ama bizzat oturup insan beyniyle düşünülmüş oysa bahsettiği şeylerin insan beyninin yeterli olamayacak şekilde mükellef kurgulandığı hesaba katılmamış onun yerine hayaller katılmış dileklerle harmanlanmış dolayısıyla gerçek dışı olan başlık. *
isa ile ilgili "yaşamadı" iddiaların muhammed peygamber e uyarlanmış hali.

islam literatüründe "peygamber" olarak addedilen kişilerin çoğunun yaşadığı tescillidir. içlerinde kral olanlar vardır, ya da yapıt olarak bir şeyler bırakmış olanlar vardır, bir şekilde devlet kayıtlarına geçmiş olanları vardır. dine inanmayan bir kişinin yaşamadı iddiasını ortaya atabileceği birkaç tanesi vardır sadece, biri adem, biri nuh ve biri de isa. adem ve nuh peygamberlerin yaşadıklarını din dışı bir yolla ispatlamak imkansız zaten. ancak tuhaf olan, çok yakın bir zamanda yaşamış ve anlatılanlara göre epey gürültü koparmış biri olan isanın roma kayıtlarına girmemiş olması.

gerçekten de (incilleri saymazsak) isa' nın gerçekten yaşadığına dair hiçbir belge yok. ki inciller de isa mesih' in ölümünden çok sonra yazılmış "şöyle bir adam vardı bunları yapardı" şeklinde kitaplar olduğu için aslında hiçbir kıymeti yok. isa nın yaşadığını kabul eden tek hristiyanlık dışı kaynak da kuran. bu durumda inanmayan birisi rahatlıkla isa yaşamamıştır diyebilir, çünkü ortada hiçbir kanıt yok, hiçbir belge veya kayıt yok.

ancak aynı iddia muhammed peygamber için yapılamaz. savaşlar yapmış, antlaşmalar imzalamış, devlet başkanlarına mektup yollamış tarihsel bir kişilikten bahsediyoruz. isa nın aksine arapçanın dışında yaşadığı dönemde onun varlığına dair dört dilde daha belge mevcut: ermenice, grekçe, süryanice ve ibranice. ve dediğim gibi ortada yazılı belge var, bizans imparatoruna yolladığı mektup mesela:

görsel

ha, peygamber olarak kabul edersiniz etmezsiniz onun tartışması ayrı. ancak var olan birine yok demek de pek dürüstçe değil.
Muhammed'i bilmem ama, kanıtlar isa diye birinin hiç yaşamadığını gösteriyor aslında. Araştırmanızı tavsiye ederim. Hepiniz duymuşsunuzdur şu isimleri :
Eve, havva
adam, adem
gabriel, cebrail
jacob, yakup
benjamin, bünyamin
michael, mikail
joseph, yusuf

Bunların sebebi, semavi dinlerin hepsinin sümer efsanelerine, sümer destanlarına dayanmaktadır. Tarihsel olarak ortaya konulmuş bir gerçektir. Topraktan yaratılış, yedi kat cennet bilmem kaç kat cehennem, hepsi eski sümer kaynaklarında geçen unsurlar. Şu alaktan yaratılış var ya, bazı şerefsizlerin 'aşılanmış yumurta' diye çevirip, bazı gerzeklerin de bunu gerçek addedip kur'an'ı bilimsel kabul etmelerine yol açan şeylerden biri, onu da araştırmanızı tavsiye ederim, çok ilginç şeyler var. Alında, şu denizlerin karışmamasıyla ilgili şeyi falan da araştırabilirsiniz. Yok böyle olmayacak, okuyun, ve mümkünse gerçekleri , bilimi, tarihi, islam alimlerinden falan değil, gerçekten bu işin uzmanı olan kişilerden okuyun.
(#13106173) yanlış düşüncedir. eski sümer kaynaklarında, musevilik, hristiyanlık ve islamiyete benzer düşüncelerin, isimlerin ve kavramların olması son derece normal bir durumdur. çünkü bütün kavimlere aynı tanrı tarafından aynı din gönderilmiştir. Zamanla da insanlar tarafından eklemeler çıkarmalar yapılmıştır. sümerler yazıyı ilk bulan ya da başka bir tanımla ilk kullanan uygarlık olduğu için de insanlık sümerler öncesine ait herhangi bir yazılı kaynakla tanışmamıştır. Benzerlikler son derece normaldir, hepsi aynı tanrı tarafından yollanan dinler olduğu için sümerlere benzemeyecek de bana mı benzeyecekti.
http://galeri.uludagsozlu...anak-m%c4%b1-kanka-12409/
(bkz: hz muhammed in aslında yaşamadığı gerçeği/#13721596)
insanların dinlerini ağıza sakız yapan kişiler, aslında kendilerini toplumda eksik hissetmiş kişilerdir. böyle kişilerin çıkarabileceği söylentilerden biridir. büyük yalandır.