bugün

vazgeçmek bir rüyadan ,
uyanmayı dilemek bu dünyadan..
tüm çabaların boşa çıktığını gördüğünüzde, çabalamaktan vazgeçme eşiğidir. anlatmaktan, beklemekten, güçlü olmaktan, umut etmekten yorulmuş ve elleriniz bomboştur.
bir yenilgi değildir. olmayacağının farkına varmaktır.
yapabileceğinin en iyisini yaptıktan sonra pes etmek, pes etmenin doğasına aykırı olduğu durum. daha doğrusu pes etmek bu değil ki zaten. pes etmek yapabileceğinin en kötüsüne bile tenezzül etmeden bırakmaktır. bu yapılacaklar iyi şeyler için tabii. en geneli ideallerinizin peşinden koşmak. bunu düşünemeden bırakmak pes etmektir bence.
"Burada duramazsın. Devam etmek zorundasın. Biliyorsun ki sonuna kadar gitmek zorundasın."
Yorulmaktır, bazen hayata karşı yok olmaktır bazense rüzgarın akışına bırakmaktır kendini..
yarınlar pes etmek için değil, pes etmek tembellerin ve korkakların işidir.
başaramayacağını tahmin eden insanın boşa kürek çekmenin zaman kaybı ve yorucu olduğunu düşündükten sonra sonuçlarını göze aldığı karar.
Lügatımda yok!
atalarımız, pes etmenin karşıtı olarak, "pilavdan dönenin kaşığı kırılsın" derlermiş.
vazgeçmek anlamında da kullanılan cümle.
yorulmak, bırakmak, vazgeçmek ve bunun gibi bilimum başarısızlık sonucu ortaya çıkan eylemlerin en yalın hali.

aslında anlatmak değil de anlatamamak en yorucusu..
Pro evolution soccer etmek.
şu sıralar çok yapıyorum bunu ya.
pes ediyorum. ne kadar denersem deneyeyim olmuyor. gücüm kalmadı devam edemiyorum. deniyorum, inanın sonuna kadar deniyorum. istediğime ulaşana kadar. tamam diyorum bak oluyor her şey teker teker. bir engeli aştıkça yenisi ekleniyor. tamam hayat bu her şeyi elde etmek beni mutlu etmeyecek belki ama artık istediğim hiçbir şeyi elde edemiyorum. hayal kuruyorum artık. vazgeçmek kolay geliyor. vazgeçilmezim dediğimden vazgeçiyorum.
Vesvese bizi parça pinçik ettiğinde içine düştüğümüz hal. Hiç de pes edesin yok aslında.
yapamadığını yapamayacağını anlamak. bırakmak. bıkmak. sıkılmak.