bugün

Bazen yapılması eh doğru hödüdür şüphesiz.. olmuyosa olmuyor zorlamanın anlamı yok..
bazen bir tercih değil, zorunluluktur.
atalarımız, pes etmenin karşıtı olarak, "pilavdan dönenin kaşığı kırılsın" derlermiş.
"Burada duramazsın. Devam etmek zorundasın. Biliyorsun ki sonuna kadar gitmek zorundasın."
“Sakın ümidini kesenlerden olma.” (Ayet-i kerim).

Bir gün, pes etmediğin için kendine teşekkür edeceksin.
tam kıraç'ın zaman şarkısını dinlerken pes etmek olmaz dediği yerde bu başlığı gördüm. kıraç'a katılıyorum.
bir mecburiyettir. pes etmezsen karşına yeni kapılar açılmayacak, yeni şeyler gibimsi. güçsüzlük değil en azından denemektir. insanlar denemiyor bile. bir çok kez denedin ve olumsuz sonuçlandı. b planına geçilmeli.
Pes ettim artik birakiyorum. Yeter.
Modernite ve aydınlanmaya karşı ise zaferdir.
Vesvese bizi parça pinçik ettiğinde içine düştüğümüz hal. Hiç de pes edesin yok aslında.
mücadeleden vazgeçmek değildir bitmişliktir.

tercih değil mecburiyettir...

benzini biten araba gitmez.
benzini bitmektir...
Pes ettim. Bunca verdiğin mücadelenin, yıpranmanın karşılığını alamayacağın bir düzende daha fazla akışa karşı kürek çekmek neye yarar?

Arkana yaslanıp ölümü bekle daha iyi. Zaten çoğu insanın keyfi yerinde, kurduğu düzende mutlu, kendinden başkası önemsiz.

Ne yaparsan yap, ne kadar çaba gösterirsen göster sürekli yetersiz olarak yargılanıyor sürekli tembel damgası yiyor, sürekli gerizekalı muamelesi görüyorsun. Öyle bir düzen ki seni 4 bir yandan kuşatmış. Çıkış yolu yok. Herşey şans, kader ve dalavereye dayalı.
neye karşı ve neden olduğunu bilmeden sadece genel olarak pes etmek istediğimi hissettiğim eylemdir.
Sen pes etme, bırak sırtın yere gelsin. *
yılmak, tükenmek,bıkmak.üzücü olan kısmı ise bunun farkında olmak.
Pro evolution soccer etmek.
tüm çabaların boşa çıktığını gördüğünüzde, çabalamaktan vazgeçme eşiğidir. anlatmaktan, beklemekten, güçlü olmaktan, umut etmekten yorulmuş ve elleriniz bomboştur.
bir yenilgi değildir. olmayacağının farkına varmaktır.
Direncim azalıyor, çok güçsüz hissediyorum galiba pes edeceğim.
vazgeçmek bir rüyadan ,
uyanmayı dilemek bu dünyadan..
yapabileceğinin en iyisini yaptıktan sonra pes etmek, pes etmenin doğasına aykırı olduğu durum. daha doğrusu pes etmek bu değil ki zaten. pes etmek yapabileceğinin en kötüsüne bile tenezzül etmeden bırakmaktır. bu yapılacaklar iyi şeyler için tabii. en geneli ideallerinizin peşinden koşmak. bunu düşünemeden bırakmak pes etmektir bence.
Yapılabilecek en kotu şeylerden birisidir, vazgeçmektir.
başaramayacağını tahmin eden insanın boşa kürek çekmenin zaman kaybı ve yorucu olduğunu düşündükten sonra sonuçlarını göze aldığı karar.
Umudun bittigi anda sergilenen davranis. Hissedildigi an cok üzücüdür. Dönüp baktiginda arkana, bosu bosuna edilmis mucadeleler ve verilmis fedakarliklar gorursun, bir de basarmak icin bosa giden zamanlarini dusunup bir kez daha uzulursun.
yarınlar pes etmek için değil, pes etmek tembellerin ve korkakların işidir.
UMUT TÜKENDiĞiNDE ALINAN KARARDIR. BEN PES ETTiM.