bugün

fifa 2013 şuan yükleme aşamasındayım. gerçekten kaliteli, gerçekçi bir oyun.
fifanın her halükarda kazanacağı versustur.
fifa oynayana kadar pes'in ne kadar harika bir oyun olduğunu düşünür, inanılmaz zevkli vakit geçirirsiniz.
bir kere fifa'ya alıştıktan sonra arkadaşın biri "hadi la gel bi pes oynayalım" dediğinde oynar ve "ulan ben bu saçma sapan oyunu nasıl o kadar yıl sabahlara kadar oynadım dersiniz.
bunu demeyen yalan söyler.
Pes bir ergen oyunudur.
fifadaki şu ceza sahası dışından vurulan her topun yerden köşelere istisnasız gol olması beni oyundan soğutmuştur. Bu yüzden pes. Ama tabi peste de saçmalıklar mevcut fakat bu kadar can alıcı değil.
zevk almak isteyen pes, kafayi yemek isteyen fifa der ceker giderim.
pes her türlü alır her konuda fifanin oyun hatalarindan oyun oynanmiyor boyle sacma salak bi oyun olamaz.
öncelikle insan şuna karar vermeli bu karşılaştırmayı yaparken; gerçekten bir futbol simülasyonu mu; yoksa sıradan, zaman geçirmek için bir oyun mu oynamak istiyorsunuz?

pes 3 serisinden beri bilgisayar ve ps'te, sürekli olarak pes serisini oynamışımdır. ancak pes 10 ve fifa 10 çıktığı zamanlarda, pes'i bırakmak zor olmuştu benim için. 11'i ise artık fifa'da oynuyordum. 12 ve 13'ü de öyle yaptım.

pes'i oynamadıysan nasıl değerlendirme yapacaksın ki diyen arkadaşlar duyar gibiyim, hele bir soluklanın. arkadaş, kuzen ortamında benim gibi, yıllarını pes'e verip keskin dönüş yapamayan o kadar çok insan var ki. gerek onların evinde, gerekse kafelerde hep pes oynamak zorunda kaldım. ama fifa'ya alıştıktan sonra, pes iğrenç derecede sahte kalan bir oyun. her hareket saçma, koşular, şutlar, ortalar.

eğer şu sıralarda, 3 yıldır fifa oynayan ve onun öncesinde 7-8 yıldır pes oynayan birisi bunları söylüyorsa düşünmekte fayda vardır derim. ancak kesinlikle şuna hazır olunmalıdır, öyle ronaldo'yu alıp, yardırıp gol atamazsınız fifa'da. 15-20 maç dayanırsanız ancak; işte o zaman hem rahatlıkla gol atabilmeye, hem de pes'i artık tamamen rafınızdan kaldırmaya hazırsınız demektir.
gelmiş geçmiş en taşşaklı spor oyuunu fifa 13 dür. zaten satış rakamlarına falanda bakarsan gavurun kaliteden anladığını görürsün. pes ne amk . en son pes 6 oynadım pes 13 eline su dökemez . şahsen fifa 13 ü orjinal almış olan biri olarak pes 13 ün satış rakamı bile 500 bini aşmış ise şuracıkta götümü açarım .

(bkz: gerceklesmeyen politik vaatler)
bir futbol oyunundan ne istediğinize göre değişen karşılaştırmadır. mantık, fizik kuralları, estetik, gerçekçilik aramıyor, sürreal goller, spektaküler çalımlar, sürekli bir tempo istiyorsanız pes 2013.
yok bunların zıttı diyorsanız fifa 13. bana göre kesinlikle fifa 13 tür. bir oyunda eğlence arıyorsanız serinin diğer oyunlarına göre emin olun fifa 13 çok daha eğlenceli. bu salt " fifa ağırdır, kasar, akmaz" düşüncesi önyargıdan kaynaklanır.
bunların hepsini bir kenara bırakarak abi pes daha gerçekçi daha bi futbol oyunu derseniz gidin bi çay demleyin ya da göz doktoruna görünün derim.
Bilgisayarın donanımına bağlı düşük sistemde en verimlisi Konami'nın PES 2013'ü, sistem iyiyse Pes 2013 yine güzeldir çünkü Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi lisansları vardır. ilaveten Türkçe'dir. Adamlar Türk milletini düşünüp Türkçe oyun sunuyorlar, FIFA da Türkçe'nin olmaması protesto edilecek bir durumdur ha bununla da kalsa Türk takımlarına yer verilmemesi GS hariç buda bir ayıptır. PES 2013 ün extra yamalarıyla oyun 2x daha zevkli oluyor Türkçe spikerle oynanabiliyor. Sonuç olarak Türkçe'mize sahip çıkalım onlar bize değer vermeyip dilimizi oyunlarına dahil etmedikçe bizim onlara değer vermemiz aptallık olur. Ayrıca update ile sık sık güncellenmesi PES 2013'ü bir adım daha öne itiyor.
(bkz: fifa 2014)
(bkz: tartışmaya son noktayı koymak)
pes 13 samsung' sa fifa 13 te apple dır arkadaş. pes oyunu 3 senedir fifa 10' a erişememiştir, çakma bir oyundur. oynayacak olanların yaş aralığı 10 - 15 olmalıdır.
https://www.facebook.com/...71&type=2&theater

her söze imzamı atarım özellikle mağlubiyetin sebebinin bozuk kol veya hile yapan makine olmasına.
fifa 2013 türlü siker.
fifa akar.
biraz düşündükten sonra gelen edit: ikiside bir alex değildir.
playstation'da arkadaşlarla pes daha çok sarar genelde. fifa ise orijinal alınıp online oynandığında daha çok zevk verir.
pes 2013.
ikisi de france98 asla değildir.
en güzeli :

football manager
pes 2013 dediğim soru.
hertürlü pes13 tür. Hele birde Cristiano Ronaldo yu seçtikten sonra yardırarak ak statda. ceza sahası dışında da bir şut vurdun mu goooooooolll.
fifa 2013 diycem.bunun alışkanlıklarla hiç alakası yok.
ikiside bir fifa95 değildir.
(bkz: horozum işime bakarım)