bugün

toplu taşımalardaki kızlı erkekli seyahati engellemek için, sadece kadınların olduğu otobüsler.
Artık pozitif ayrıcalıktan öte ayrıcalığa giden saçmalık.Bu sefer normal otobüse binen kadınlar daha seksapel gözükücektir.
o pembe otobüsü kullanacak adamın kendine potansiyel avlardan seçmek için daha çok fırsat verecek proje.
siktiğimin memleketinde o şöfçr kapıyı kilitleyip sırayla hepsine tecavüz etmezse ben de bi şey bilmiyorum.

tiksiniyorum bu ülkeden, bu ikiyüzlü insanlardan, bu iğrenç yaratıklardan, o iğrenç yaratıkları yetiştiren hemcinslerimden bile tiksiniyorum. siktir olup gitmek lazım bu memleketten tüm kadınlar olarak... dönüp birbirinizi sikersiniz o zaman pis abazanlar.
Yalovada uzun zamandır sahip olduğumu otobüslerdir. Getçi otobüs değilde minibüs diyelim biz onlara. Ama sonuçta pembe. Ben hoşnutum en azından göze hoş geliyor.
mantıklı olabilir. ama şunu da demeden edemeyeceğim.

(bkz: pembe otobüse binmeyen kadınların vurduruyor olduğu gerçeği)
ilk okuduğumda 'yine saçma bir model şarkısı' diye yorumladığım başlık. zekam diğer olasılıkları reddediyor.
Bu cozum degil ancak ve ancak
''Diger otobuslerde istedigini yapabilirsin " demektir.
Cunku pembe olmayan otobuse binen kadinlara tecavuz edildiginde ne isi vardi o otobuste diyecekler.

Projenize ediyim.
maalesef yine gündemdedir.

nerede yaşadığınızı unuttunuz mu oğlum? olur da bu pembe otobüsler yolları işgal etmeye başlarsa ve bunların yerine sıradan bir halk otobüsünü kullanan bir genç kız daha öldürülürse aşağıda linkini vereceğim çomar sıçmıkları "e o da pembe otobüse binseymiş, binmediğine göre o da istemiş" demeyecek mi? diyecek. daha ortada pembe otobüs yokken diyorlar hatta:

http://tinypic.com/view.p...wbuv&s=8#.VOIjRuasWdc
saçmadır, tutmaz. Pembe okul, pembe iş yeri de mi açılacak?
Bir dincinin Düşünme kapasitesinin ne kadar sığ olduğunu gösterir...
Ülkemdeki ayrımı arttıracak durumdur.
Bu fikri ortaya koyanlar sonuçlarını düşündükten sonra hala ısrarcılarsa bırakın ülkemi ikiye bölüp yarısına kızları yerleştirsinler.
Ülkemiz de ki ayrımcılıģı daha da arttıracak. Kadını ötekilestirecek ve yalnızlaştıracaktır.
normal otobüse binen kadın tecavüz taciz gibi bir olayla karşılaşırsa ' rızası vardı yoksa pembe otobüse binerdi ' diyerek suçluya cezai indirim uygulanmasına neden olacak proje.

aptalca.
tacizden tecavüzden sakınmak isteyen namuslu bayanların hizmetine sunulması gereken otobüs. ha isteyen yine kızlı erkekli otobüslerde binsin ama sonra istenmeyen olaylar olursa kimse de ağlamasın bence.
turbanli bacilarimizin cok istedigi hede.

tabi ya erkektir tecavuz de edebilir, dovebilir de. o yuzden kadin olarak kendilerini sakinmalari lazim. erkeklerle ayni otobuse binince tecavuz etmek erkeklerin en dogal hakki.
0:57 ve 1:08 arasını mutlaka izleyiniz ibretlik kareler mevcuttur.
unicorn da olsun bence.
kadını bir birey olamaktan çıkartıp cinsel oyuncak muamelesi yapan köpek soylarının laiklere laf atma eylemi.

ilgilenmeyin siktir olup giderler. biz sesimizi çıkartmasak bu ülkenin alnı ak kadını verir ağzının payını.
rahatsızlık veren erkekler değil mi? o halde erkeklere mavi otobüs yapılsın.
tekrar gündeme gelen uygulamadır. ilk olarak saadet partisi istanbul kadın kolları tarafından teklif edilen bu uygulama sonraları malatya'dan da destek almıştır.

her ne kadar kurumsallaştırılmış kadın ayrımcılığı ve kadını dışlamak gibi gözükse de aslında bu ülkedeki insanlıktan nasibini almamış erkeklerden korumayı amaçlayan uygulamadır.
Malatya konumunda gündeme gelmesine şaşırmadığım, ama asla desteklemediğim uygulama. Ülkede herşeyin derdi bitti bir pembe otobüs eksikti.
kadınlara pembe giydirip otobüse mi tıkacaklar nihaha.

saçma bir uygulama tabi, sonuçta kadını soyutlamaya giriyor ve toplumsal olarak bunun sonuçları olacaktır. bu tıpkı tecavüzü önleyemiyoruz, aslında kadın sokağa çıkmazsa tecavüzcüler tecavüz edecek birini de bulamaz o zaman kadınlar sokağa çıkmasın böylece tecavüzü ortadan kaldırırız demek gibi bir şey.

işte bu kafanın altında da yobazlık var.
erkeğin çükünü zapt edemeyen hükümet politikasının bulduğu alternatif çözüm. cinsel baskı politikaları damacanaya hallenme ya da tecavüz edip parçalama olarak geri bildirimler veriyor. ama hükümet bunu çözemiyor. otobüsü pembeye boyayıp sözümona "pozitif" ayrımcılık yapıyor.

kadınlara "ben sizi başka türlü koruyamıyorum" deme şekldir. basiretsizlik delilidir.
kadınlara pembe otobüs, troleybüs yapmak yerine , kadınlarla yolculuk yapamayan hıyarlara tel örgülü açık kasa kamyonet yapılabilir.
görsel
Önce taciz edecekler daha sonra pembe otobüse binseydi diyecekler .
Alt tarafı taciz etmeden ,e da etmeden bir otobüse binecekler onu bile beceremiyorlar .
Zihniyetin sorgulanma zamanı geldi .
Kaynak:instagram feminizim.tr