bugün

entry'ler (605)

dindar bir kadın doktor olabilir mi

Kimin dindar olup olmadığını sorgulamak müslümanlığa terstir.
Bunu soran kişinin dindar olup olmadığını bile tartışamayız.
Bunu soran kişinin dinle imanla alakasının münafıklıktan öteye geçmediğine inansam dahi.
Doktorun iyileştirdiği bir kişinin sevabının Dünya üzerinde çoğu sevaptan daha üstün olup olmadığını Allah bilir .Lakim ben en büyük sevaplardan olduğunu düşünüyorum.

rızabey apartmanı

Ufak fizik bilgimle düşüncem tromp' un dediklerinede katılarak.
Bu binanın ticari kullanımda olan zemin katının kapladığı alan binanın üst katlarını nazaran dar.Zemin katlarda kolon kesmeye yada duvar yıkmaya bağlı olabilir.Lakin öteki göçen binalardan sadece zemin katı çökmüş binalar var.Sanki onlar bu tanıma daha çok uymakta.Bu binanın zemin katındaki herhangi dış duvarın yada iç duvarın üst kattaki ile denk geldiğini düşünmüyorum.Tabi zemin katın çökmesinin etkisiyle üst katlarda yıkılmış olabilir kendisi daha iyi biliyor gibi duruyor.

rızabey apartmanı

görsel
görsel
izmir'de yaşanan depremde medyanın en çok üstünde durduğu binadır.
8 Katlı Giriş katıyla 9 Katlıdır.
içeride mahsur kalan çocuğumuz sağ alttaki diş kliniğinde mahsur kalmış gibi duruyor.inşallah en kısa zamanda kurtarılır.
Bu apartmanı yapanların denetleyenlerin acilen yargılanması gerektiğini düşünüyorum.
Devletimizden ricamiz makina mühendislerini asansörler için apartman apartman gezdirdiği gibi.inşaat mühendislerinide bina bina gezdirip yapı denetimi yapması.
Bu binayı diken kişiler benim gözümde onurunu çiğnemiştir.
Konuyla ilgili uzman kişilerin yorumunu bekliyorum.Ben doktorum gerekli bilgim yoktur.
Edit
Öteki isimleri
(bkz: rızaben apartman)
(bkz: rıza bey apartmanı)

sünnet derisini pilava atmak

Her sünnet düğününde yapılan normal bir olaydır ben sünnetlerde pilav yemiyorum ama benim pilavı bitirmişlerdi bütün yakınlarınız çükünüzü kemirirken siz orda oturur izlersiniz vahim bir durumdur tarım bakanlığı pilavları denetlesin.

fetosaray

Arif'lerin, Hakan Şükür'lerin Hasan Şaş'ların yuvasıdır.Zamanının futbolcuları takıma girince sohbet daveti aldığını söyler.Fetonun zamanlarında Tokiden 40 yıllığına stad kiralamıştır üstüne RTE yi yuhalamışlardır.Şike kumpasına birebir katılmış desteklemişlerdir.Bunlar acaip hayvanlara benzeyen cinlere şeytanlara benzeyen acaip bir takımdır.

ttnet

Artık içimi dökücem yeter lan sözlüğe geri dündüm adi şirket yüzünden
TTNET TÜRKTELEKOM şuan türkiyede 10 kişiye sorsan memnunmusunuz diye 10 kişiden 9 u berbat der el mahkum kullanıyoruz
ben baştan aşağı fiber döşeli apartmanda yaşıyorum gelen internette fiber arkadaşlar ama anlam veremiyorum o ping nası 80 den aynı zaman aralıklarıyla 880 e çıkıyor bir açıklaması olmalı bi an 25 megabit 1 sn sonra 1 megabit hıza nasıl düşüyorsunuz kardeşim. cs go oynuyoruz 4 rütbe düştüm bok şirket yüzünden arıyorum müşteri hizmetlerini böyle böyle cevap şu ''oynadığınız oyunun serverına uzak olabilirsiniz''ulan beyinsiz adam avusturya serverine izlandadan bağlanıyor neden ping yok adamda...
BERBATSINIZ ALLAH CEZANIZI VERSiN YAPACAĞINIZ iŞi S...........

on birinci neslin mal olması

on birinci nesil silik.

bir gürcüyü önder olarak kabul etmek

Konu bensem habup edin canlar büyük önder RTE.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

görsel
Çok Tatlı arada açıp bakıyorum=).

hoşlanılan kızın bi takla at da göreyim demesi

Vermiycekse atılmıyacak kızdır verecekse takla atmayı düşünürüm efendim.

hollanda da polisle çatışan fb taraftarı

Herkes türklerden korkacak biz terk etmeyiz dişe diş kana kan savaşırız bize her istediğinizi diyemezsiniz biz asiliz türküz.

isveç in mesai saatini 6 saate düşürmesi

Bizde mesai saati isterse 10 saat olsun arkadaşlar çalışanların %70 i bu mesai saatlerinin yarısında yattığından(bilgisayarda kağıt oynamak, sigara, çay içmek vs...)
Diğer %30 luk kesim daha fazla çalışmak zorunda kalıyor.

liverpoolun galatasaydan daha türk olması

görsel Şehit verdiğimiz zamanlarda gole nasıl sevinmişlerdi?
Edit Biliyoz Galatasaray yazmayı.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

Kış Geceleri Boş Safranbolu Sokakları.
görsel
görsel

dünyanın gelmiş geçmiş en iyi defans oyuncusu

Giorgio Chiellini dir.

google ın kaçak saraylı doodle ı

Hay ben sizin beyninizi seviyim kendi tarihimizi elin gavuru daha çok biliyor ilk meclistir o.

eski sevgilin bunu okusa ne yazarsın

Hiç alakam olmadığı ve umursamadığım için yazmazdım.

bir gülüşü var

Bir gülüşü var
Sımsıkı kucaklarken
Sıcak fısıldar gibi
Bir gülüşü var
Kalbim patlarken
Sanki verecek gibi.

halı saha maçı kazandıran taktikler

Doldur Boşalt ve koşmak.

bir kadının en değerli hazinesi

Her kadının hazinesi, hazinesi olarak ne düşündüğüdür evet orospu ise odur.