bugün

"Burada amaç metrobüse binen bayanları tacizden korumaksa bunun yerine tacizci vatandaşlar için ayrı bir metrobüs seferi konması daha ekonomik olur gibi geliyor bana. Bi sabah bi akşam, günde iki tane kaldırsalar yeter. Rengi de mor olur, siyah olur, ne bileyim..."

zaytung
destekliyorum. Fortçular da avucunu yalar bundan sonra.

edit: genç fortçular rahatsız.
bu zamana kadar şaka olarak algılamak istediğim fakat; bugüm metrobüsün girişinde sakallı, takkeli partililerin dağıttığı broşürlerle dumur olduğum olaydır. insanlara bişeyler yasaklatarak olayı cazip hale getirmek yanlış olur. ayrıca bir kadın pembe metrobüs değilde diğerine binen dişi kişisi ayıplanıp, daha da kötüsü orospu yerine konulacak.
yakın gelecekte metrobüsü özelleştirecek olan ibb ile metrobüse talip olacak girişimcinin desteklediği saçmalık.
genç abazanların yolda gördüğü taktirde "bir otobüs dolusu am" olarak algılayacağı metrobüstür.
insanlık dışı olan istanbul'daki toplu taşımanın çözümü için kafa yoracaklarına boş işlere kafa yoranların projesidir. Oğlum o kadar rahat yolculuk etmeyi dert ediyorsun güya da, erkekleri kim koruyacaklan üstüste olan metrobüslerde. Ben mecbur muyum onun bunun yarrağı, kolu, memesi, götü arasında yolculuk etmeye? isteyen binecekmiş istemeyen binmeyecekmiş. Hazırlayın adam gibi proje, ne bileyim raylı sisteme çevrilmesi için uğraşın metrobüsü, böylece sadece kadınlar değil, çocuklar da erkekler de insan gibi taşımacılıktan nasip alsın. Ama tabi amaç farklı olunca.
zannımca fikri durduk yere ortaya çıkmamıştır. şu noktada katılıyorum ki kadında erkekte toplumda birbirine saygılı olmayı bilmeli ve birbirlerini rahatsız etmemelidirler. ancak ne kadar olması gerek bu olsa da, düşününce tam anlamıyla asla olamayacağını hepimiz biliyoruz. öyle sapıklar var ki sırf bu sebeple toplu taşıma araçlarına biniyorlar. bırakın metrobüsü, metro gibi araçlarda dahi eli bir yerinde olan ve kendinden geçen tipler mevcut.

neyse konu dağılmasın, metrobüsler tıkış tıkış olan araçlar, ve tacizler oluyor ki insanlar bu durumdan rahatsızlar. taciz olmasa dahi, bir erkekle kıç kıça yapışık seyahat etmek istemeyen bir çok utangaç bayan var. onların hassasiyetlerine niye bu kadar kinli bir şekilde bakılıyor. o sürekli bahsedilen anlayış ve saygı nerde?

hem bu uygulama ile, tutup da metrobüsler haremlik selamlık olsun demiyor kimse. sadece bu tarz sadece kadınların kullanabileceği metrobüsler de olsun deniliyor. biraz insaf lütfen, sağduyu..
Kadin cinayetlerinin su icmek kadar kolay islendigi bir ulkede, otobus dusunmek cok guzel bir hareket olmus. Bunu firsat bilen sapkinlar, bir tasla 100-150 kadini bir anda yakabilir.
Metrobusten indiginde bu kadinlar; dolmusa ve minibuslerede binecekler. Pembe minibus ve dolmusta mi yapacaklar? Sonra pembe sirketler ve pembe avmler de yapilmasi gerekir. Sonu yok bu isin.
dün akşam cevizlibağ üst geçidinde 10-15 tane saadet partili sakallı/badem bıyıklı tarafından, çıkarılması için imza toplanan metrobüs. işin ilginci bu pembe metrobüsü kadınlar değil erkekler istiyor. ne diyeyim.. sizin beyin loplarınızı sikeyim.
Oldu olacak tüm erkekleri hadım edelim, herkes kurtulsun. Bu nedir ya resmen potansiyel sapık muamelesi görmek.
Paronoyak dincilerin saçmalığıdır.çok özür dilerim bu kampanya için imza toplayan kadınları görseniz bunları taciz eden erkeğin uçkuruna sıçıyım dersiniz. amaç yararlı olmak değil ki insanları bölmek.bu insanların dağdaki teröristle arasında fark var mı yok mu anlaşılır değildir.
devletin eğitimle vermesi gereken terbiyeyi, pozitif ayrımcılık denen şeyle sağlama aracı.
Hayatımda duyduğum en saçma, en gereksiz şey olsa gerek bu. Pembe metrobüs nedir yani bir allahın kulu bana bunu açıklasın. ilk duyduğumda hoşuma gitmişti, ne tatlı falan demiştim. sonra tokatladım kendimi ayıldım. Olmaz öyle şey, olmamalı. pembe metrobüse evet ama sadece kadınlara özel olmasına hayır. Pembe yapacak başka şey mi bulamadılar ayrıca? neden metrobüs? neden bu metrobüs sadece kadınlara özel? Bu ayrımcılıktır, geri kafalılıktır. başka bir şey değildir. bugün kadınlara özel pembe metrobüs yapan yarın neler yapmaz.
olsun, yapılsın.. hatta pembe minibüs ve otobüs de olsun.. sabah-akşam yer verelim diye çantasını kafamıza vuran, gözümüze kulağımıza sokan ve oturduğumuza bizi bin pişman eden hanımlardan kurtulmuş oluruz..

bak taciz kısmına hiç girmedim.. bencilce bir davranış sergiledim.. yaşasın!
zamanında eşkili ufak sözlük ekibi tarafından gaziantep için yarı şaka yarı ciddi tartışılmış konu.

http://www.eskiliufaksozl...D+otob%FCs+tahsis+edilsin
http://www.skyturk.net/ha...ilere-yok-mu---96790.html
Konu ile ilgili Sendika.org da çıkan yazım.

http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=44010
götüyle olayları mantık yargılamasına sokan dinci ibibiklerin, desteklediği saçmalık.
toplanan 60.000 imza topbaş'a gönderilmiş. yani imzayı denkleştirdi mi özel hizmet alabiliriz o zaman ben de striptiz klüplerin, seks klüplerinin mahalle baskısı olmadan açılabilmesini istiyorum. hadi beyler! şakası bir yana bu şunun itirafı "bizim erkeklerimiz hayvanın önde gidenleri, metrobüslerde güvenlik yok, bunlarla bir arada kamu hizmetlerinden faydalanmak imkansız, biz rahata ermek istiyoruz. sanki o tıkış tıkış durumlardan erkekler rahatsız değilmiş gibi. tüm erkekler fortçu mu bu şehirde? topla imzayı al pastayı iyi walla.
bir ülkenin ne kadar aciz olabileceğinin göstergesi, özellikle tacizi engelleyemeyip, kendi fikirleri doğrultusunda insanları haremlik selamlık diye ayırmanın bahanesi...

anam avradım olsun pkk da böyle birşey işte, bitirme şansımız varken, özellikle korku salmak için bitirilmiyor, bu arada insanlar ayrışıyor, bu ayrışma da birilerinin işine geliyor.

gerçi bunu kime anlatacaksın ki. *

hee bizim hoşumuza gidiyor anamıza danamıza birilerinin otobüste dayaması da bir sizin zorunuza gidiyor.

gel de tiksinme bu ucuz siyasi laf çarpıtmalarından, köylü kurnazlıklarından.
ama halkımız o kadar mal ki; bunu da nasıl anlayacaklar bakın anlatayım;

" ne istiyorsunuz solcular, annelerinizi adamların parmaklamasını mı? yoksa rahat ve güvenilir bir şekilde yolculuk etmelerini mi?"

"ben annemin insan gibi insanlar ile beraber sıkıntısız yolculuk etmesini istiyorum, yoksa sizin gibi öküzlerle aynı havayı soruması bana da sıkıntı vermekte."
anası sikilmiş meksika ile türkiyemizi karşılaştıran geri zekalıları ortaya çıkarmıştır. hayat ne garip vapurlar filan..
nasıl bir ayrımcılıktır lan bu. erkek olarak kendimi direk tacizci olarak hissettim amk. reva mı lan bu bize?
"elin meksikasında var bizde de olsun.." diyen kavatların otobüsüdür.
şoförü de merhaba ben pembe tolga olmalı. hem renk olarak uyumlu hem kadınlara bakmıyor zaten.
çıkması halinde erkeklerin doluşacağı metrobüstür.

her 3 araçtan sonra gelecekmiş, o gelince erkekler aman bu karılara özel biz binmeyelim diyecekler sanki...
kadınların çoğu bu otobüsü bekleyecek sanki. hattı gelince direk biner. bomboş gidecek bu otobüsler. madem otobüs koyma imkanı vardı normal olarak koysun. o zaman sıkışık da olmaz hem. 60.000 bine göre milyonları etkileyen karar alınması da garip doğrusu.