bugün

Kızının hangi zengin piç tarafından yenildiğini bilmeyen bir zengin değildir.
"650 lirayı bana ver 1 ay boyunca sana 3 öğün yemek vereyim bulurum boğaza karşı bi yer" diyen fakirdir ayrıca.
önemli olan manzaraysa, peynir ekmek, simit- çay yesen kafiidir. şayet sözü edilen sofraysa, açlık sınırının diyanetin ramazan aylarında açıkladığı açlık sınırı; bir kişi için 10 tl lira olan fiyat, 3 kişilik bir aile için 900 tl eder. asgari ücret 800 lira varın siz hesaplayın boğazda kahvaltıyı.
ak partili değildir.
Boğaza kahvaltıya gideceğine, çocukluğunun gecelerine git der siktir olur giderim aslında ama işte belli bir literatür var be canım. Bu bahsettiğimizinde hala haysiyetli olma ihtimali beni bir mutlu ediyor ki sorma.
evinde ailesiyle yapan kişidir. şuna eminim ki bu başlığı açan şahıs evde acından ölüyordur. burada mastürbasyon yapıyor işte bu şekilde.
Bohaza karsı sımıt cayın keyfını bılen fakır ı zengınıdır.
kişi başına düşen milli geliri aşağılara çeken utanmasıda olmayan aşağılık fakirdir. bunun gibileri boğaziçi köprüsünden aşağı sallandıracaksın bak bi` daha fakir oluyorlar mı!?*
Fakirlikten değildir bazen .

Olay şudurki ben ve (bkz: bozukkrujj) bir hafta sonu iki erkek arkadaş bulmuş ve boğaza kahvaltıya gidecektik . Hafta içi arkadaşlarla buluştuk çay içtik , sonra bizi beğenmediler sanırım ortak bir arkadaş vasıtasıyla tanışmıştık . O günden sonra hala ses seda yok . Oysaki biz böyle olsun istememiştik . Neyse onlar kaybetti .

Not : öğrenciyiz amababamız zengin .
pazar günü boğazda kahvaltı yapamayan fakirlerin daha büyük zevkleri vardır.
(bkz: boğazda kahvaltı yapan zenginleri götürmek)
mekanı siktir et.

yol üstünden al simidini, al dilim üçgen peynirini, getir yanında mini termosla çayını...

otur boğazın kıyısında bir banka, et kahvaltını. artanını martılara at. martıların kapışmasını izlerken usul usul çayını yudumla.

daha ne olsun? toplasan yol parası dahil 2.50-3.00 tl ye hallettik işi.
denizin kenarındaki masa boşalsın diye 5 saat beklemeyi, park yeri bulamayıp delirmeyi, sahil yolu trafiğine girip aile faciası yaşamayı göze alamamış, evinde çayını demleyip, yumurtalı ekmeğini yapmış; balkonda mis gibi sofrasını kurmuş kişi ya da kuruluşlar.
güzelim izmir kordon dururken boğaz da neyin nesiymiş mınagoyimin izmir fakiridir.
bir gün o kahvaltıyı yapabilme ümidi taşır.
bogazin ortasinda motor yat uzerinde kahvalti yapan fakirdir..
Brunch yapacaktır belki.
boğaziçi üniversitesinde okuyan öğrencilerden haberi olmayan düşük zekalı beyanı. genelde boğaza karşı kahvaltı yapar öğrenciler ve büyük bölümü fakirdir. evet.
üzülüyorum ben bunlara, gerçekten.

evlerinde iki yumurta kırıp karnını doyurmaya çalışan tiplerle dolu istanbul maalesef.

paraları yok ki boğaza nazır nezih bir kafede güzel bir fransız kahvaltısı yapsınlar... gücüm yetse her gün bir varoş semtinden 4 kişilik bir aileyi alıp sırf mutlu olsunlar diye boğazda kahvaltıya götürürdüm. ancak param o kadarına yetmez. istanbul'da o kadar varoş semt var ki hangi birine para yeter bunların ayol?

neyse ki ben her sabah sarıyer'deki villamda güzel güzel kahvaltımı ediyorum. böyle bir zevkten mahrum kalırsam yaşayamam bunu ailem biliyor ve anlayışla karşılıyor.