bugün

entry'ler (305)

seni eğri kılıçlarımızla düzeltiriz

Seçimle gelen 2.halife olan hz.ömer e söylenmiş sözdür. Hz.ömer aldığı sorumluluk üzerine eğer ben bu yetkilerle yanlış yaparsam naparsınız diye sormuştur sahabelere, onlarda ya ömer eğer yanlış yaparsan seni bu elimizdeki eğri kılıçlarla düzeltiriz cevabını vermiştir.
O eğri kılıçlar işte şimdi milletin özgürlük hakkıdır, seçme ve seçilme hakkıdır. O eğri kılıçları isteyecekler en son elinizden daha rahat yanlışlar yapabilmek için onu da kendi isteğinizle verdiniz mi bir kere geriye hiçbir şey kalmayacak yapabileceğiniz sadece kocaman br pişmanlık kalacak. O yüzden eğri kılıçları teslim etmeden önce bin kere düşünmeniz lazım yoksa sonra sadece bakmakla yetinecekisiniz olaylara.

amk diyen kızlar

itici bir o kadarda ergen kızlardır yarın anne olacak bu insanlar çocuğunun yanında da eder bu küfürleri.

türk kızlarının tipsiz olması

40 kilo makyaj yapanların çoğu tipsizdir orası kesin.

ciddi sevişmek

-slm svşlm mi
-tmm ama ciddi svşlmm
-tmm cnm.

ak ülkücüler

yarı ak partili yarı mhp li gibi bi şeydirler işlerine geline. noktada yer alırlar kaale alınmaması gereken tiplerdir.

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

Bir namazlık saltanatın olacak o taht misali musalla taşında.

iktidarsızlığın tazminat ödeme sebebi olması

ayda bir kez dikkat çekmek amacıyla cinsellikle ilgili haber yapılmasıdır doğru değildir veya olayın içeriği daha farklıdır.

cartilago alaris major

burun kanatlarına elinizi götürdüğünüzde büyük bir kıkırdak kısım hissedeceksiniz işte tam burasıdır bir de bunun arkasında küçük bir kıkırdak daha vardır ona da cartilagines alares minores diyoruz.

apertura piriformis

kafatası iskeletine baktığınızda burun kısmı içi boş bir yapı olarak göze çarpar ha işte o burnun yerinde ki armutumsu deliğe denir.

beyazıt öztürk

insanlar acizdir kardeşim nerde hafiften düşen itibar kaybeden adam varsa hemen onun üstüne giderler beyazıt ı neyle suçluyorsun desen 'terorrr orgutuna propogondo yoptoo' diye bildiği bir cümleyi sayar ha bir de bi tane espirileri var sen artık karasın he kara dıbına koyim noldu rahatladınız mı şimdi beyazıt ın programı bitince ne geçicek elinize para ödülümü verecekler sana arşa mı değecek başın ?

adam çıktı özürdiledi sen artık lekelendin özür dilesen ne olur diyorlar bu seferde bunu diyen adama sormak lazım sen kimsin kardeşim özür kabul merci misin hayatında ki tek başarısı twitter da hesap açmak olan adamların yazdığı yazılara bak bi git işine ya bu medyanın da dıbına koyim haber bulamadıkça beyaz show da yine propaganda yine şu ulan her gün şehit haberleri alıyoruz beyaz show da ne oldu diye haber yapacağına sorsana bi siyasilere neden her gün şehit haberi alıyoruz neden son 6 ayda 200-300 şehit verdiğimizi neden halen şehit haberlerinin geldiğini anlatsınlar biraz

sulcus nasolabialis

burun kanatlarının köşe kısmının altında bulunan oyuklardır elinizle bastırınca hissedeceğiniz en hissedilebilir oyuklardan biridir.

teogda 10 bin birinci çıkacak

bu sefer rekor kırılıp 10 bin birinci çıkacak diyorlar daha da fazla olabilir....

madencilerin haber vermedikleri için suçlanması

ermenek'teki maden kazasında olay yerine giden başbakan,cumhurbaşkanına işçiler dertlerini,yapılan haksızlıkları anlatır bundan yurdum hükümetinin çıkarttığı sonuç ise şudur daha önce niye haber vermediniz haber verseydiniz biz icabına bakardık ulan zaten işçi sabah 6 da uyanıyor akşam 8 de yorgunluktan bitmiş tükenmiş vaziyette eve geliyor ancak uyumaya vakti oluyor hangi aralıkta gelip sana şikayet edecek tabi tok açın halinden ne anlayacak işçinin de kendileri gibi bol bol vakti var zannediyorlar ayrıca oraları denetleme görevi kimin siz hıyar ağası mısınız illa birinin size gelip şikayet mi etmesi gerekiyor velhasıl kelam; her maden kazasında suçlu her zaman gider gelir işçi olur sonra da kader diyerek son nokta konur olay kapanır yurdum insanı da film gibi seyreder.

final countdown dinleyerek final sınavına girmek

bir süre sonra bıkıp ders çalışmanız gerektiğini anlarsınız.

ritalin

ilacı yapan firmadan Allah razı olsun diyebiliriz bu ilacı yazan doktordan da Allah razı olsun mucizevi bir ilaçtır şu an bu metni yazarken bile yoğun bir konsantrasyonla yazdığımı hissedebiliyorum aslında küçüklükten beri dikkat eksikliği ve hiperaktivite vardı bende ancak bunun bir tedavisi olduğunu yeni öğrendim ve doktora durumumu anlattım kırmızı reçeteye yazdı ve verdi ders çalışma oranımı ve verimimi 3 kat arttırdı eskiden kitabın başına yapıştı mı kalkmayan kızları görünce hayret ederdim ben de maksimum dikkat süresi 10 20 dakikaydı bu yüzden hayatım boyunca doğru düzgün derste dinleyemedim keşke eskiden başlasaydım tedavisine diyorum sürekli eğer dehb niz varsa kullanmanızı tavsiye ederim ancak sınavlara çalışmak ve sınav başarasını arttırmak için kullanacaksanız nasıl bir etki göstereceğini bilemem yalnız dehb li birisi sınav zamanında kullanırsa sınavlarda hayatının volesini vuracaktır.

diyarbakır da öldürülen 4 genç

pkk yandaşları tarafından kobane olayları sırasında öldürülen 4 genç ve ortaya çıkan kan dondurucu görüntüler tarihin yazabileceği en büyük işkencelerle öldürülen lise 3 öğrencisi 16 yaşında ki genç..
bu görüntülerden sonra vicdanı paramparça olmayan insanlık duygusunu kaybetmiş demektir bir apartmana sığınan 5 gencin 3 ünü 3.kattan aşağıya atmışlar ve 16 yaşında ki genci apartmanın dışına çıkararak taşlarla sopalarla her tarafına işkence ederek otomobille üzerinden geçip öldürmüşler sebep kobane de ışid saldırıları en büyük sorumlu ise halen bu olayın faillerini bulamayan balon hükümet, uyan türkiye bugün diyarbakır da olan bu olaylar yarın senin şehrinde senin kardeşine senin çocuğuna karşı da olabilir öyle uzak görünmesin gözünüze gördüğünüz gibi 4 genci hunharca katledenler şimdi elini kolunu sallayarak dışarılarda dolaşıyor bu şerefsizler yakalanıp en ağır cezalar verilmedikçe bu ülke halkı rahat etmemeli her şeyden önemlisi vicdan meselesidir insanlığın geldiği bu noktanın türkiye de yaşanması ise ayrı bir trajedidir bu failler yakalanmadıkça balon hükümeti ister destekle ister destekleme en şiddetli şekilde protesto edemiyorsan vicdansızın ta kendisisin unutma o yılan bir gün bu şekilde veya başka bir şekilde karşına mutlaka çıkar haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır .

konuşma şekline göre kişilik

Kişilerin konuşma şekline göre karakter analizi yapılabilir örneğin; lafı sürekli ağzında geveleyenlerden uzak durun genelde bir şeyler saklıyolardır ve size bilgi vermekten çok alma eğilimindedirler yalan söylerler, Sürekli bilmiyorum ya ya da öyle bi şeydi bi şey bi şey gibi belgisiz ifadeler kullanan kişiler yalana en yatkın tiplerdir kesinlikle uzak durulması gereken tiplerdir bencil bir yapıları vardır yol arkadaşlığı öküz ölünceye kadardır.

sözlük yazarlarının tespitleri

asosayal diye bilinen insanlar sosyal diye bilinen insanlardan daha sosyaldir yalnızca çekingenlik ve utangaçlık genlerinde aşırı baskın olduğundan içlerinde ki insanı dışarıya çıkartamazlar ah bi çıkartabilseler.

adına şiir yazılan kadın

soyadına şiir yazılan kadın daha makbuldür.

1986 doğumlu yazarlar

85 doğumlu yazarlardan 1 yaş küçük 87 doğumlu yazarlardan 1 yaş büyük yazarlardır o zaman 88 doğumlulardan kaç yaş büyük ya da küçüktürler hadi onu da siz bulun bakalım.