bugün

ex-aşkım.

hayat onsuz da yaşanabilir ama öyle zamanlar vardırki o olmadan zaman geçmek bilmez. bu yüzdendir ki en etkili anti-depresanlardan biridir.* beni iyi eden diğer ilaç için (bkz: aurorix)
psikolojisi bozulmaya başlayanlar için ilk aşamadır sırasıyla paxil lustral stilizan cedrina akinataon largactyl risperdal zpreksa olarak devam eder takmamak lazım ...
daha bugün 2şer yarım dozdan sabah akşam almaya başladığım gözüme, gönlüme, beyin kıvrımlarıma olumlu yönde etki eden ssri türü bir antidepresan. kendiliğinden son 1 haftadır günlük anksiyete bozukluk seyrimin azalmasının üstüne bu ilaca başlamam çokta güzel oldu, ne anksiyete yeniden nüks etti ne de başka bir sıkıntıya soktu. 1 saat içinde etkisini göstermeye başlamasıyla, aralıklarla yaşadığım, son zamanlarda da beni ortadan ikiye ayıran, toplamda 4,5 yıllık sorunuma ket vurmayı başardı. inancım bir süre kullandıktan sonra azar azar tamamiyle yok olacağı yönünde. Daha önce cipralex kullanmıştım, başlaması resmen işgenceydi, şimdi paxil çağrışım yaptığı pastiller gibi yumuşak bir giriş yaptı. Hayırlısı. *
kullanıp kullanıp; arkasına sığınıp, ihanetinize gerekçe gösterdiğiniz ilaçtır.

utanmadan geciktiricidir diye bile yazarsınız. ama gecikenin şeyiniz ( ! ) değil, kaybedip bir daha bulamayacağınız yuvanız olduğunu görürsünüz.*
anksiyete ve panik bozukluğu yüzünden 2 yıl kullandığım ilaç.
+() selectra ya terfi ettim..
seminer için davet edilen bir arkadaşım, "hafız heycan yapıyorum. titriyorum resmen. konuşmayı yapamam heralde..." dedi. dur dedim dur. ne kadar var? 2 saat. çak bakim bi paxil. üstüne relaks etkisi yüksek üç beş cümle. iki çay. yürü bakim seminere. sanırsın devlet başkanı, öyle de güzel sundu ki. bu da böyle hoş bir anımdır, paxil'e ait.
etken maddesi hakkında; spermlerde dna yıkılımına sebep olduğu, dolayısıyla uzun süreli kullanımda kalıcı kısırlığa sebebiyet verdiği ile ilgili bolca haber olan antidepresan.
obsesif kompulsif bozukluk, panik atak vb gibi hastalıklara iyi gelen anti depresandır.
üç gündür rüyalarımda ölülerin dirisini, dirilerin ölüsünü gösteren ilaç. ilaç mı artık adını sen koy.
paxil'den kurtulabilirsiniz. ama kabuslardan asla..
-bırakılması o kadar da zor değil.abartılıyor.
-sorunlara çare evet çare oluyor. ilaç abartıyor*
-kilo aldırırmı bana aldırmadı ama iştahımı açmadı değil.
-boşalmayı geciktirmiyor nerdeyse hiç boşalamıyorsunuz .*
-uyku yapmadı ama çok feci esneme yapdı.
-yatarken sanki sizi biri dürtüyor gibi sanki uçurumdan düşecek gibi ani zıplamalar yaptırıyor tiki olan adamlar gibi.
panik bozukluğunda trisiklik antidepresanlar kadar etkili ama yan etki oranı trisikliklere göre ciddi derecede az olan ssri grubu antidepresan. 1 yıldan uzun süreli etkinliği kanıtlanmış çalışması yoktur. ejekülasyonı ciddi derecede geciktirir hatta denildiği gibi hiç ejeküle olamayabilirsiniz. somnolans yapabilir. diğer tüm antidepresanlarda olduğu gibi intihar etme olasılığını arttırır.
polyannacılık hapçığı.
bu ilaç yüzünden mi yoksa xanaxla beraber aldıgım için mi bilmiyorum ama biraz daha rahat hissetmemi sağlamış ilaç.ya da ben öle sanıyorum kesinlik yok kimse böle yazdığım diye ilacı iyi sanmasın ya da iyise de kafaya göre kullanmayın.
bırakırken kötü rüyalar gördüren ilaçtır. benim üzerimde öyle bir etki yapmıştı. bir gece bağırarak uyandım yatağımdan o derece.
dün itibariyle konuşma bozukluğum yüzünden doktorumun bana verdiği ilaç.
reçetesiz satılıyor mu diye merak ettiğim antidepresan.
3 aydır kullandığım, büyük faydasını gördüğüm ilaç. Ama öğrenciyseniz dersleri fazla sallamazsınız (benim gibi). aniden bırakıldığında kalp çarpıntısı titreme korku ve sinir bozukluğu ortaya çıkarır(bizzat yaşadım). düzenli kullanın demedi demeyin...
bugün gidip eczaneden 22 liraya aldığım ilaç. demek ki reçetesiz de satılıyormuş.* *
önce beyni uyuşturur sonra hislerinizi alır artık korkacak üzülecek endişe edecek bir durumunuz yoktur çünkü duvarlaşmışsınızdır. hem en iyi dost hem en kötü düşmandır daha da kötüsü bırakılamayan metres gibidir..
aniden bırakıldığında 3, bilemedin 4 gün boyunca başının dönmesine, beyninde şimşeklerin çakmasına neden olan antidepresan.
hayır denedim ordan biliyorum.
Bugün itibariyle 16 gündür sosyal fobimi yenmek için kullanmakta olduğum ilaç. Daha ilk günden etkisini gösterdi. Eskiden insanlarla karşılaşınca kalp atışlarım hızlanır, yüzüm kızarır, elim ayağıma dolaşırdı. Şimdi eser kalmadı. Zırt pırt ağlamalar, duygusallaşmalar, aman konuşamam ki ben, insanlar hakkımda ne düşünür, eziğin tekiyim gibi düşünceler yok artık. Bodozlama dalıyorum. Adeta odun gibi biri oldum. Yok dediysem tamamen geçmiş değil ama çok azaldı. Çok sevdim ben bu keratayı.
Kullanacak olanlar için yan etkileri hakkında bilgi vereyim biraz. Kullanmaya başladığım ilk birkaç gün baş dönmesi, mide bulantısı, görmede ciddi bir bulanıklık, ağzımı çatlatırcasına esneme oldu. Ama birkaç günde geçti. Şu an hiçbiri yok fakat ellerimde hafif bir titreme var, o geçmedi. Yalnız bir olumsuz tarafı var bu ilacın. Resmen yontulmamış kalas kıvamına geldim. Amaan koy götüne rahvan gitsin modundayım. Ama olsun o kadar da... Oh be dünya varmış, ne güzel bir duyguymuş yüzün kızarmadan, kalbin deli gibi çarpmadan insanlarla konuşabilmek, soru sorabilmek.
Özetle sosyal fobi+depresyonunuz varsa deneyin efenim, ama tabi ki bir psikiyatra gidin ve onun reçetesiyle kullanın. Herkeste farklı etkisi oluyor, korkmayın. Belki sizde etkileri o kadar da kötü olmaz.
bugün ilk kez kullanacağım ilaç. entryleri okuyunca bir korku sardı ne yalan söyleyeyim. kullanma sebebi;

(bkz: obsesif kompülsif bozukluk)
(bkz: depresyon)
en samimi dostunu cepte taşımak gibidir paxil kullanmak.
bırakılırken işkence çektiren ilaçtır, durmadan başınız döner.