bugün

Devlet bir karar aldı ve tam bağımsızlık dedi. Yıllardır ipleri ellerinde bulunduran avrupa, amerika buna karşı çıkıyor haliyle.

Durum bu kadar basit. 15 Temmuzda yarım kalan işlerini tamamlamaya uğraşıyorlar. Halk olarak bu oyuna gelmememiz gerek. Sosyal medya da halkı galeyana getirip sokağa dökmek isteyen ve kürtlerle türkleri karşı karşıya getirmek isteyen hesaplar türedi. kesinlikle itibar edilmemesi gerek. sokağa çıkmanızı devlet söyler. bu hesaplar değil.

Örnek

görsel
ülke yönetimine dair bilumum yetki kime aitse sorumlusu da o'dur pek tabii..

devlet gibi edilgen bir varlığın sorumlusu olması abesle iştigal olmakla birlikte bu organizasyonun yönetimini elinde bulunduran oluşuma, sorumluluk sahibi olan birleşim diyoruz..

yani yönetici sorumluluk sahibi oluyor işin özü..

devleti yönetme görevine sahip olan topluluğa da biz zeytin ağacı diyoruz..

yani?

zeytin ağacı ve ağaçta bulunan her bir zeytin sorumludur..

nasıl oldu mu böyle gençler?
Evet. Patlamalarin sorumlusu yeni aldigim televizyonun copun kenarina biraktigim karton kutusudur. icindeki beyaz sungerler ve kabarcikli posetlerde en az kutu kadar suclu tabi.
patlamanın sorumlusu devlettir, daha kendi halkının güvenliğini sağlayamayan devlet suriyelileri korumaya çalışıyor, Türkiyede gerçekleşen bütün bu patlamaların sebebi devlettir.
devletin sorumluluğu konusunu çok yanlış anlamışları ifşa etmiştir.

bu ülkede malum partinin bilemem kaç yıldır iktidar olmasına şaşırmamak lazım aslında. biz de bombanın pimini tayyip çekmiş 1000ali fırlatmış demiyoruz zaten.

(bkz: biz ülkemizde işlenen cinayetlerden sorumluyuz)
içi geçmiş eğitim sisteminden,
batmış ekonomiden,
bitmiş ahlaktan,
çizmeyi aşmış yobazlıktan,
bağlazlıktan,
istihbaratın yok olmasından,
gençliğinin baharını yaşamamış kardeşlerimizin ölümünden devlet sorumlu değilse,

devlet ne iş yapar sorusunu sormak hakkımız değil mi?
Kedidir, kedi !
He bence de bu saatte alkol satan tekel bayii sorumlu.
yanlış anlaşılmış başlık.
patlamanın sorumlusu pkk dır.
hala iktidar diyebilen insanlar var bu ülkede hangi parti lideri bunların olmasını ister asalaklar. Bu ülkede bazı şeyler yoluna giriyor pkk nın son çırpınışları bunlar.

pkk yada onları dolaylı yada doğrudan savunanlar size sözüm allah'ın gazabından korkun!
sen torpille memleket döndür, hayvanat bahçesi müdürünü tübitak'ın başına koy. çük kadar şehir Bayburt'un emniyet müdürünü getir mega kent istanbul emniyet müdürü yap, şöförün milletvekili, damadın bakan olsun. Asker arkadaşlarını belediye başkanı yap, sınıf arkadaşlarını kafana göre sağa sola bakan olarak ata, sonra bu işin sorumlusu devlet değildir.

işi ehline vermezsen götünden kan alırlar kamil. Türkiye şu an su tesisatını marangoza yaptırmaya çalışıyor anladın mı? bu zihniyet ülkeyi yönettiği sürece ölümler bitmeyecek.
Evet değildir arkadaşlar. Biliyorum nasıl oluyor diye merak ediyorsunuz fazla sizi meraklandırmadan bu adi şerefsizi açıklayacağım. Evet bu işin müsebbibi miki'dir. Kahrolsun miki !

(bkz: ben işemedim miki işedi)
değildir

sorumlu akabedir.

400.
çorbadan çıkan kıldan lokanta sahibinin sorumlu olmaması gibi.

aşçı hijyene dikkat etmemiş olabilir.

bulaşıkçı tabağı iyi yıkamamış olabilir.

garson tabağa parmağını sokmuş olabilir.

müşteri tabağa kılı "kıllık" olsun diye koymuş olabilir.

ama;

asla ve kat'a lokantacı suçlu değildir.

bu fıkradaki kıl ve lokantacının kim olduğunu bulmak da size kalmış.

(bkz: naaber akkamil büyük resim nasıl)
Kim sorumlu o zaman kimi suçlayalım sadece pkk yı mı buna göz yuman kimler?
11 ay icinde 20 bomba patlamis ulan.serefsizligin de bir serefi olsun artik.
siyasetin de senin de amk.
aklınca ironi yapmaya çalışan tipik chp mantalitesindeki yurdum insanının söylemidir.
Sahip olduğu haklardan bihaber geri zekalı söylemi.
Böyle düşünen milyonlarca insan olunca işte bu ülke bu şekilde yönetiliyor. Her gün şehit, her gün terör. Vatandaşlarının canını malını korumakla mükellef olan devlet, sadece kınama ile geçiştirecek, birkaç gün sonrada boş dağlara uçak uçuracak. Ve diyecekler ki "tsk pkkyı vurdu."
Dar alandaki terörü çözüm süreci diye diye bütün bir ülkeye, şehirlere, sokak aralarına kadar bulaştırdınız.
Adamın dünyadan haberi yok. 20 günde bir oluyor, yok ayda yılda bir oluyor diye seçenekler altından yorumluyor.
Böylelerine oy pusulası verip, vatandaştan saymak hata.
Yılda bir patlama olmasının rutin birşey olarak düşünülmesi cahilce ve üzücü.
(bkz: Keşke baban prezervatif kullansaydı)
'ülke düşmanları'

tekrar bak bu yazılana

'ülke düşmanları'.

Bu açıkça iktidarı eleştiren vatan haini demektir.

tekrar bak

'ülke düşmanları'
"Ben Sayın Obama'ya sesleniyorum, 'Neredesin Başkan' diyorum. Dışişleri Bakanına, Biden'e sesleniyorum 'Neredesiniz' diyorum. Biz siyasiler, ülkemizde işlenen cinayetlerden sorumluyuz. Tavrımızı ortaya koymak zorundayız. Çünkü halk size oylarını verirken 'Benim can güvenliğimi, mal güvenliğimi sağlayacaksın' diye veriyor. Eğer siz, bu tür bir olay karşısında sessiz kalırsanız, dünya da size her zaman sessiz kalacaktır"

recep tayyip erdoğan
anlayan çok iyi anlamıştır.
cehapeliler çıksın kasıyor.
görsel .
Can ve mal güvenliği sağlamak kimin işi.
Bunlar mal güvenliğini yanlış anlayıp öşek severleri başımıza bela etmedi mi ??
Çözüm sürecinde kazılan hendekler şimdi götümüzde patlıyor.
ironi yaptığını düşündüğüm yazar beyanı.