bugün

Çocukluğumun güzel yarışmalarından biriydi (Belki de nostalji olduğu için bana öyle geliyor olabilir elbette) Daha bu sabah durup dururken aklıma gelmişti. Sol Framede görmek pek bir ilginç doğrusu, evet.
Var Mısın Yok Musun unutmuşsun.
Kalmadı böyle güzel yarışmalar.
Bence türk yarışma tarihinin en kaliteli en iyi yarışmalarından biri

Bence yeniden başlaması gereken yarışmalardan biri

Tabi metin uca sunumuyla..
ece erken giderse çok daha güzel olacak yarışma programı.
bir kere stüdyoda canlı izleme fırsatı bulduğum yarışma. lisedeyken mi? yada orta son da olabilir götürmüşlerdi okulca.
(bkz: passiflora)
ülkemin bir zamanlar bu tarz programları izlemekten haz ettiği yıllarda yayınlanan bilgimizin limitlerini zorlayan bilgi yarışması.

iyi ki denk gelmişim dediğim dönemdir. şimdi ki nesil bu tarz programlara denk gelmedi maalesef. kuşak olarak çok şanslıyız gençler.
çok güzel bir yarışmaydı. esrarengiz'e atıfta bulunarak esracengiz diye bir bölüm vardı yarışmanın içinde. ece erken'in ne sıfatla sunucu olduğu bilinmezdi ama metin uca'nın eşsiz sunumu harikaydı. keşke tekrar yayınlasalar, birde sakallı bir yarşmacı vardı günlerce gelip parayı deve yüküyle götürmüştü diye hatırlıyorum.
Güzel zamanlardı alfabeden çember falan vardı.ama bir kim milyoner olmak ister değil tabi.
Bir dönemin izlediğim yarışması.
bir dönemin efsane yarışması metin uca ve ece erken sunardı star'da izlerdik. sonra kanal 1'e geçti ama eski tadını vermedi. umarım tekrar yayınlanır.
(bkz: u la la u la la u la la u)
(bkz: metin uca) zamanında baya güzel bir yarismaydi...
hatta hatırlıyorum 2-3 hafta boyunca 1. olan süper zeka bir adam vardı..
Metin ucanın sunduğu mükemmel yarışmaydı ey gidi..
görsel
metin uca nın sunduğu harika bilgi yarışması idi , kim milyoner olmak ister ile beraber gönlümü feth etmiş iki muhteşem yarışma programı.
ulaş bilgiç diye bir yarışmacı vardı her yarışmada kombo yapıyordu mübarek. bileği zor bükülmüştü.
metin uca'nın bir zamanlar sunduğu programdır. (ben hep uca'yı hoca sanardım. "hoca neden bu kızları oynattırıyor?" derdim içimden.)
dans eden kızları nedeniyle, bir neslin cinsel gelişiminin erken başlamasına neden olmuştur.
u lala u lala u lalaaa ece erken ve metin ucaa... diye giriş müziği olan bilgi ve yarışma programı. öreke sözcüğünün kötü bi anlamı olmadığını o program sayesinde öğrenmiştim.
(bkz: ebenin örekesi)
(bkz: passaparola izlemiş efsanevi nesil)
u lala u lala u lalala.. passaparola ekranlarda..

hatırladınız mı lan dans eden kızları? * tabi o zamanlar masumduk, bilgi edinmek amaçlı izliyorduk yarışmayı, kızlar değildi derdimiz ama aklımızda yer etmiş işte; bilinçaltı. *
dünkü bölümünde açelya akkoyun'un hem güzelliğiyle hem de verdiği doğru cevaplarıyla beni büyülemesine sebep olan program. ayrıca who let the dogs out ile dans eden kızlardan ortadaki esmer olanına da hastayım.
uzun zamandır ekranlarda göremediğimiz yarışma programı. efsane sunucusu metin uca'dır. önceleri star tv'de daha sonra kanal 1'de yayınlanmıştır.
bu yarışmayı bir dönem mesut yar ve mehmet ali erbil'de sunmuştur. ancak en kaliteli sunucusu metin uca'dır. güzel kızlar bölüm aralarında çıkarlar dans ederler işte öyle gayet güzel izlemesi insana zevk veren yarışmalardan biridir. umarım ekranlarımızda tekrar izleme imkanımız olur.
ayrıca bir dönem metin uca ile birlikte ece erken'de bu yarışmanın sunucularından biri olmuştur. dansçı kızlar içinde de çağrı katre türkay, neşe sayles, sevtuğ kasapbaşoğlu gibi isimler akıllarda kalmıştır.
Metin Uca' nın sunduğu su aralar gösterilmeyen tv programı.
metin uca gibi kaliteli bir şahsı türk insanına tanıtan ve sevdiren bir programdır.