bugün

(bkz: rahatlatan şeyler)
an itibari ile yaptığım şey.
iler ki yaşlarda parmaklarda oluşacak yamukluğun nedenidir.
bağımlılık yapmaktadır.
zararlı olduğu söylenir ama bağımlılıktır bu.
yapmadan duramazsınız.
yapmayın efendim zararlı deniliyorsa.
(bkz: finger snap)
bir çok insanın kendini rahatladığını parmaklarının gerginliğinin gittiğini zannederek yaptığı büyük bir hatadır. parmak çıtlatarak gelen sesin nedeni kemik ve eklemler arasında ki suyun birden sıkışarak başka bir yere gitmesidir. devamlı parmak çıtlatmak da kireçlenmelere neden olabilir.

(bkz: el titremesi)
(bkz: boyun fıtığı nedenleri)
Hiç bi sakıncası yoktur. Gönül rahatlığıyla çıtlatınız.
Camide yapilmamasi gereken harekettir. Yasli teyzeler basiniza ususuyor yoksa napiyon sen o seytanin isidir diye.
Insani rahatlatir.
ileride el titremesine sebep olur.
ileride titrek Nermin olacağınıza delalettir.
rahatlatıcı olduğu savunulmasına rağmen yanımda yapıldığında çok aşırı rahatsız olduğum hareket.
Insani rahatlatir.
Rahatlatan eylemdir.
küçükken korkup yapmadığımdır. şu an verdiği haz, tüm korkulardan daha üstün geliyor. gönül rahatlığıyla çıtlatılabilir.
sigaradan daha büyük bir bağlılıktır.
Yaşlanınca ellerin titrermiş diyorlar ama vazgeçemiyorum. Gün sonunda yatağa girdiğimde bütün eklemlerimi kütletip öyle yatıyorum. Çok rahatlamış olarak.
bir türlü vazgeçemediğim eylem. Alışmışım bir kere.
alışmış kudurmuştan beterdir sözünü yaşatandır. zararlı ama insan alışınca bırakamıyor. evet.
bir hocamın sihirli parmaklar diye yapan arkadaşlarımı engelleyerek ellerimle barışmamı sagladıgı , ve yapanlara tavsiye etmedigim en azından ihtiyac halinde kullanmanıza engel olabilecek olaydır.
alışkanlık yapabiliyor.
kız arkadaşımın sinirlendiğinde tüm parmaklarıma yaptığı eylemdir. alışmayana acı verir. cork diye birden boynunu kütletenler daha bi manyakçadırlar. aksiyon filminde miyiz lan dedirtir.
rahatlatır insanı.
yaslandikca yan etkileri olur mu ki diye dusunduren bir cesit hobi.