bugün

ederi para ile ölçülebilecek insandır. görgüsüzdür. tövbe est.
Normal kişidir. Paranın değiştirmediği şerefli insan, yüz binde birdir. Evet.
2 tur monopoly oynayarak tespit edilebilen uzak durulası insan.
Pardon da siz kimsiniz?
Allahım nasip olur mu be?
Ne olurdu yani bir kerecik de parayla sınasan beni?
Değişmemesi mantıksız olurdu dediğim insan.
gücü eline her alan insan değişir, despot olur.
kadınlarında despotları evcilleştirme fantezisi vardır. onlarda arka planda despot olmak ister.

biz insanlar 200.000 yıldır Afrika savanalarında evrimleşmiş iri beyinli vahşi hayvanlarız. idealist yavşakların anlattığı gibi canlıların en üstünü falan da değiliz.
görsel
benim o. kıyafetlerim aksesuarlarım kullandığım telefon hep değişti. toplu taşıma yerine otomobil kullanıyorum artık. yiyecek ekmeği zor bulduğum zamanlarda 2 bardak çayın hesabını yapanlara karşı doğal olarak bi tavır aldım, parayı bulunca değişmişim, hak etmediniz mi dalyarak. zorda olduğumu bilip elimi cebime attırmayanlarla sizi nasıl aynı kefeye koyayım. evet. teşekkürler.
Tanım: herkes.
herkes. arkadaş param olsa alamadıklarımı alırım yapamadıklarımı yaparım gidemediğim yerlere giderim. giyimim kuşamım bindiğim arabam değişir. muhitim semtim evim barkım değişir. ha bunları yaparken de bana ayak uyduramayacak adamla da mecburen daha az görüşmek zorunda kalırım. napiim anasını satayım gene 10 liraya tavuk döner yiyip mahalle kahvesinde mi oturalım.
parayı bulunca madden herkes değişir. önemli olan karakterin değişmemesi.
Vizyon sahibidir. Yaşamak istediği hayatı biliyordur.
her insan parayı bulunca değişir, ben değişmem diyen yalan söyler ama önemli olan para değil, bu paranın miktarıdır bence.
(bkz: parayı bulunca karıyı boşayan lidyalı)
Değişmemek için parayı bulmuyorum işte! Böyle de mütevaziyim. Yoksa ohooooo... swh
Sadece ben değişmem çevreme de dokunurum onlarda değişir.
Efkârlanmanın masası mı olur diye düşünüyorum ama maziyi hatırlayınca kendime kızıyorum şu an için.

5 liralık kaynamış nohut alıp mesire yerinde taş masada oturup içtiğimde döktüğüm gözyaşı, bugünlerdeki gözyaşlarıma 5 çeker.
Ofisin önünde ki pezveng simitçi parayı bulunca online satışa başladı.
ben öyle olduğumu düşünmüyorum para her zaman amaç değil araç oldu benim için varsa harcarım yoksa sabrederim.
Evet, Lidyalılar çok değişmişti. Noldu? Hepsi öldü gitti.