bugün

bir öğrenci evi, yemek yapılıyor;

-abi kimyon var mı ya?
-yok
-yok mu be?
-yav yok işte! boşveeerr, tkp var...
sadece duvarlarda kalan, bu gidişle kalacak da olan tkp'nin sloganımsı söylemi.
(bkz: paranın saltanati varsa halkinda cakmak gazi var) *
(bkz: zalimin zülmu varsa sevenin allah ı var)
paranın saltanatı varsa, halkın buna azıcık tepkisi var. *
- paranın saltanatı varsa halkın tkp'si var hocam
+ ee peki tefal'e ne oldu?
- ne tefali hocam?
+ "tefal ne varsa sende var" dememiş miydiniz geçen?
tkp'nin sağa sola asarken sanıldığı gibi büyük paralar harcamadığı, saflıktan değil halkı uyarmak için ortaya attığı slogandır. devrimci nitelikte olmasıyla aslan olması arasında bir bağlantı olmadığı gibi gönüllü insanların bişey talep etmeden sağa sola astığı tkp nin sloganıdır.
aldığı oy oranını umursamayan, devrimci demokratlık oynamayan bir partinin sloganıdır. %1 oy almak için yapılan bir masraf değil, sermayeyenin hükmüne karşı halkın yanında duruştur.
pek sevgili tkpcim pek sevgili yoldaşlar işte bu böyle değil ya da siz öyle olduğunu sanın paranın saltanatı vardır hatta ve hatta sizi örgütleyen takım parayı görünce gözü açılır komünizm sistem olarak yürümeyecek kendi içerisinde çürümeye dağılmaya meilli bir gençlik buhranıdır, 18imize 20li yaşlarımızın ortasına kadar devam eder ki o zamana kadar sürmesinin nedeni ya işsizliktir ya parasızlık, sonrasında iş güç sahibi sisteme teslim olmuş döngüyü kabul etmiş emperyalizmin dişlilerini yağlamaya başlamış şahıslar olarak komünizm kimliğinizden sıyrılırsınız. para adamı değiştirir hayat adamı değiştirir iş hayatı adamı değiştirir. halkın parasız kaldığı sürede gözünü boyayacak bir tkp si vardır. o 'halkın' parası olduğu anda tkp yi tanımaz. bu arada robin hood bir kamu kuruluşunda sistem için çalışıyordur muhtemelen reddettiğimiz düzen için reddettiği düzen için.
konur sokak'da gezerken her an duyabileceğiniz slogandır.
anlaşılamadığını anladığımız slogandır. öncelikle az önce konur'dan geliyorum böyle bir slogan duymadım, hatta bugün birkaç kez geçtim hiç duymadım. yarın bir kulak-burun-boğazcıya gideyim bari.

"paranın saltanatı varsa halkın tkp'si var." bu tümce paranın saltanatı olduğunu zaten kabul eder, yenilemeye gerek yok. ama bu slogan sermayenin saltanatı karşısında ezilen, emeği sömürülen "halkın yanında duruştur."

"yarın-öbür gün parası olan tkp'yi tanımaz" görüşü bu slogandan nasıl çıktı bilmiyorum ama bu insanlar beş parasız ki emekçilerle birlikte kitlesel 1 mayıs için türkiye'nin dört bir yanından taksim'e gidiyorlar. az değil saatlerini istanbul'da geçiriyorlar, yol parası var şu parası bu parası... ama onlar fakir olduklarından, sabahın altısında tazyikli su ve gaz bombasına maruz bırakılan emekçilerin yanına gidiyorlar, bayramı kutlamaya, milyonlarca lira harcayarak. sonuç olarak, yarın-öbür gün parası olan tkp'yi tanır, davasına bağlı bir kişi her zaman tkp'li, düşünce ve eylem insanıdır.* çünkü; "bitmedi daha, sürüyor o kavga ve sürecek; yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek." bu arada robin hood'la konuştum haberler iyi.
tkp korosunun seslendirdiği bir marştır.

arkadaş dinle bizi, dinle ve iyice düşün
yalana karnın toksa ve gerçeği arıyorsan
yürü bizle birlikte yürü kurtuluşun için
yürü bizle birlikte yürü ortak kurtuluş için

gelecek güzel günler gökten inmez birdenbire
gelecek günler için güveniriz gücümüze

paranın saltanatı varsa halkın tkp'si var

durup bir düşünsene neler yapar insan isterse
bölüşsek biz her şeyi aç-açık kalır mı hiç
uzaya hükmeder insan paylaşsa her şeyi
uzaya hükmeder insan paylaşabilse her şeyi

paylaşılmalı her şey verilen emeğe göre
ne patronların payı, ne faiz, ne rüşvet, ne rant
asalakların değil emekçinindir hak
herkes paylaşmalı her şeyi verdiği emeğe göre

http://www.youtube.com/watch?v=v7kZZfu3c_I
%0,64 ile halkın tkp si. (bkz: bsgçk)
bunu diyen çoğu komünist iphone kullanıyor.