bugün

öğrencinin annesi, parayı denkleştirmek için dersane kantininde çalışır. vardır böyle anneler. elleri öpülesidir.
Böyle bir devirde artık dersanesiz hayat çok zor olmakta. Çünkü elde kaynak bulunamamakta ya da çok pahalı olmakta. Bunun yerine bu parayı binbir zorlukla bulup yatırması, (eğer ailesinin emeğine değer Veriyorsa) 5 ila 7 yıl sonra doktor olarak, 7.000 YTL civarı maaş alarak hakkını ödemeye çalışması muhtemeldir.
her gün daha kötüye giden hayat şartlarında, evladının geleceğinden endişe duyan, çocuğum okusun bir meslek sahibi olsun diyen ebeveynin zihniyetidir. dişinden tırnağından arttırdıklarıyla bir araya getirdiği paradır.
çocuğunun asalak olması için bizzat kendi ortam hazırlayan ebeveyndir.
o kadar parayı dershaneye yatırınca param yok demesi normal olan kişidir.
muhtemelen parayı uzun taksitlere bölen kişidir çocuğunun iyi bir eğitim alması için yoktan var eder sıkar kendini çıkarır.
kendi boğazından kısar, çocuğum okusun, rahat olsun diyen zihniyettir. bu insanlar param yok diyebilirler ama hırsızlık, dilencilik yapmazlar. yapsalardı param yok demezlerdi.
dersaneye 3600 tl yatırdığı için parası kalmamış olabilir.
ileride çocuklarına kendini acındıracak kimsedir.
sistemin baskısıyla bu harekete girişmiş kimsedir.
yıllarca okula gidip , girilmesi ve kazanılması gerekilen hiçbir sınava , dersaneye gitmeden tam olarak hazırlanamayacakları bir eğitim sunan devleti ve eğitim sistemini irdelemeyip , kimin dersaneye ne kadar yatırdığı ile uğraşan zihniyetle aslında aynıdır .
eğitim sisteminin adeta oyun yaması gibi işleyen dershaneleri , ek paket olarak
öss için çıktıklarından , olmazsa olmaz gibi gözükürler.
kredi kartından çektirip, en az 12 ay takside böldürdü ise olabilecek durumdur.

millet çoluğunu çocuğunu bu zamanda nasıl okutuyor zannediyorsunuz? kredi kartları, bankadaki ek hesaplar sağolsun.
güncel Önemli Başlıklar