bugün

alabilir. ibrahim tatlısese bakın headshot caktılar adam hala yasadı avrupadan özel doktorlar getirildi felan filan biz yesek kafadan kursun acile götürürler sonrada ruhumuzu teslim ederdik.
kesinlikle evet cevabı olan ve sorunsal olmayan ülkem durumudur.

sisteme egemen ideolojiye kapitalizme, emperyalizme falan girmeden konuşacağım bu sefer söz veriyorum.

ibrahim tatlıses in yediği kurşun herhangi bir vatandaşa gelmiş olsa idi o vatandaş kurtulur muydu, çok zor *, peki aramızdan kaç kişi hastanede yatak yok denilerek bir hastaneden diğerine gönderildi.

hökumatımız zeval görmesin artık özel hastaneler de bize bakıyor.

not: bu aralar eczaneye giderseniz geçmiş dönemde herhangi bir hastanede gördüğünüz tedavinin bedeli ilaç fiyatlarına ekleniyor. 2 gün önce 2010 dün de 2011 tedavi bedelini eczaneye ödemiş biri olarak yazıyorum bunları.
paranın sağlığı satın alıp alamayacağı sorunsalıdır. alabileceğini düşünüp başlığı değiştirdim.

(bkz: para ölümü satın alabilir mi sorunsalı)
doğru önermedir. Bir yerde sağlığı satın alır. Şöyle ki; eğer paranız varsa, en lüks hastanelerde, en iyi doktorlara kendinizi teslim edersiniz. Ve en iyi şekilde insan gibi özenle bakılırsınız. Ama paranız yoksa vay halinize! Ameliyat olmak için bile sıra beklersiniz. Yada parasızlıktan ameliyat sırasına bile giremezsiniz. Adalet buysa ben böyle adaletin...
(bkz: the godfather part ii)

--spoiler--
Michael Corleone: "Kendini nasıl hissediyorsun?"
Hyman Roth: "Kötü, Izdırapsız işemek için dört milyon($) verirdim."
--spoiler--
kapitalizmin cirit attığı dünyada sorunsal değildir.
paranın satın alabileceği tek şey kendine kul ve uşaktır.
alabilir. şöyle düşünmek lazım;

paran yoksa aç kalırsın,
aç kalırsan vücut direnci düşer,
vücut direnci düşerse mikropların vücuda girmesi, yerleşmesi ve çoğalması kolaylaşır,
mikroplar bu eylemleri gerçekleştirirse, vücut direnci olmadığı için ciddi hastalıklara sebep olur,
e paran olmadığı için bu hastalıkların tedavisi söz konusu olmaz,
dolayısıyla erken yaşta ölürsün.
acıbadem hastanesinde satın alıyor.
alabilir.
(bkz: ibrahim tatlıses)
ibrahim tatlısesin burnundan beynine girdi parası ile iyileşti, parasız adamın g.tünü sıyırıp geçseydi ölürdü amk.
kim bili? duruma göre ya alınır ya alınmaz.
para karşılığı böbreğini satanlar olabildiğine göre sorunsal değildir. gerçektir.
alamaz. alsaydı sakıp sabancı tedavi için her yolu denediği halde oğlu metini bir türlü iyileştirirdi olmadı.
amına bile koyar.
hastahaneden girersinde gerisini azraille tartışman gerek.
bunun cevabı çok açık.
paran varsa yaşamaya devam edersin, paran yoksa ölüme merhaba dersin.

(bkz: ibrahim tatlıses)
paran varsa daha iyi şartlarda sağlık hizmetlerinden faydalanırsın hepsi bu kadar.ibrahim Tatlıses parası olduğu için çok iyi şartlarda bakılmış ve hayata tutunabilmiştir.buna rağmen sağlığı yerinde değildir zira sol tarafı felçlidir.
para=sağlık olsaydı Sakıp sabancının oğlu metin sabancının derdine derman bulunurdu.*
para sağlığı satın alamaz. alsaydı sakıp sabancının özürlü çocukları sağlığına kavuşurdu. demek ki yok öyle bişey.