bugün

parayla değişebilen insanı işaret eden söz grubudur. örneği çoktur.
1. dereceden ağır kemalisti 10 numara cemaatçi yapabilir.
trafo, 3lü priz, pano.. *
şimdiye kadar tanıdığı insanları unutturabilir. bir nevi hafıza kaybı.
birçok insana, her şeyi.
(bkz: gece 10 ile sabah 6 arası alkol satışı yasağı)

para kazanılamayacak bir eylem gibi görünse de paranın dibine vurulan bir eylem.
eski ülkücüye referandum da evet dedirtir. kanal 7 de konuşturur.... neler yapmadı ki...
hatun kişi iseniz, yapmamanız gereken şeyleri bile yaptırır. para tatlıdır, hatun kişi de tatlıdır, dolayısıyla bir çok şey yaptırır, yani yapmamanız gereken, hatun kişiler kendilerinden bilir bu durumu, ama bazıları tabi.
sevistirir.
"teröristlerin yerinde olsam ben de dağa çıkardım" dedikten sonra ufak bir parmak darbesiyle "ben de çıkmazdım" diye çark ettirebilir.
Ali agaoglundan nikahsız çocuk yaptırır . 17 yaşında delikanlı sevgilisinin elini tutsa pis pis bakarlar bu adamlarda magazin programlarında boy boy gösterilir .
http://www.youtube.com/watch?v=A5WpqE011eA

biber gazına yarabbi şükür dedirttiği görülmüştür efendim. tabi maaş iyi olunca.
Otobüslerin kalabalığını bahane ettirerek kilometrelerce yol yürütür.
(bkz: kumdan kale yapmak)
insan ağzını, ses tonunu, gırtlağını çok güzel yavşaklaştırır.
ayın 7'sinde mutlu ettirir.
köpeği olmuş kişilere kendini sattırır.
gitmeyeceğin yerlere götürtür.
Pek yakın olmayan ancak uzakta olmayan arkadaşım Gay oldu var mı ötesi?
anasini sattirir. otesi var mi?
sağlam karakterde bir insansanız sadece özgürleştirir. bağımsız hareket etme kabiliyeti sağlar. hesap kitap derdi olmaz, erken işe gitme derdi olmaz. bunun gibi tonlarca örnek verilebilir. hayali bile güzel yahu...
herşeyi, paran varsa herşey ve herkes olabilirsin tanrıya bile benzeyebilirsin ama onun kadar anlamlı olamayacağın için yine yalnız hissedeceksin bir bok olamayacaksın yani. sadece yaptığını sanacaksın seni sefil.
hocam akpli olmaya kadar gidiyor. son durak bu, sonrasında kollarla koşmak var.

devam şakirtler, yalaşın!