bugün

3 5 kuruş köşeye atamamak. Hep niyet edilir, kumbara felan alınır ama metelik bile toplanamaz. Halbuki o kadar gereksiz paralar harcanır, para üstleri bile değerlendirilebir ama bir türlü olmaz. Sanırım bu bir alışkanlık.
(bkz: sözlük yazarlarının gece hayatı)
biriktirip de ebeveynlerin o paraya sualsizce konması. içler acısı...
bundan 10 sene önce ortalama herkes para biriktirebiliyorken günümüzde artık bu mümkün olmamaktadır. 10 sene önce ihtiyaçlar azdı kazanılan paranın hepsi yenemiyordu, belli bir bölümü doğal olarak altın dolar gibi şekillerde saklanıyordu, yastık altı denen kavram buydu.
günümüzde zaruri ihtiyaçların çoğalması; cep telefonu, internet, araba , vergiler vs. artık para biriktirmeyi mümkün kılmamaktadır.
doğaldır.
bir yolu bulunmalıdır.
görsel
iradesizlikten kaynaklanır. Ben de biriktiremiyordum ama çözümü arkadaşımı kumbara olarak kullanmakta buldum. işe yarıyor.
benim de muzdarip olduğum durumdur. Şöyle de bir savunmam var kendimce; ben para biriktirmiyorum çünkü kendime yatırım yapıyorum, para biriktiren adam entellektüel olarak gelişemiyor diye.
yalan dolan tabi bunlar hep.
o an çok mantıklı gelen ihtiyaçların, yolsuz kalınca bir anda saçmalığa dönüşmesidir.

aylık harcamanın %12'si tuborg mu olur amk.
dolar rabia euro 5 acaba neden.