bugün

palalı saldırgan o elindeki palayla neye teşebbüs etmiştir. adam kesmeye mi? hayır. zira palanın eniyle adam öldürülmez. palanın eniyle kadını darp etmeye teşebbüs etmiş ve gerçekleştirmiştir. tıpkı silahı sopa gibi kullanıp birinin başına vurmak gibi. yani bu adam darptan 27 yıl yemiştir. kimse kusura bakmasın. ha bir de tekme vardı di mi? belki tekme yüzünden 27 oldu bilemiyorum.

velhasılı kelam adam öldürmeye teşebbüs etmediği halde 27 yıl yiyen bir insan türkiye de adalet olduğunu düşünebilir mi?

tamam tamam hepimiz kızdık o palalı saldırgana ama ortada adam öldürmeye teşebbüs yok. çok aradım ama yok.

ayrıca palalı saldırgan diyorsunuz da polise molotof atanlar neye teşebbüs etmişlerdi ve ceza aldılar mı acaba?
Azdır. Gelsin bunu da yesin amına koduğumun evladı.

Ayrıca bu adama 1 yıl bile verilmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Olaysız dağılalım.
darptan deliler gibi hapis yatması normal değildi zaten. bizim bu olaya çok sinirlenmiş olmamız maalesef adamı katil yapmıyor. çok üzgünüm.

biz çok kızdık bu adama 100 yıl yesin hakim bey demekle olmuyor.

ayrıca ben hiç kızmadım. gezide ülkeyi batıranların hakkı kötekti zaten.
kendisini ancak öldürerek, palayla, silahla ifade edebilenleri üzmesi gayet muhtemel bir olası gelişmedir.
iyi hâl, af derken zaten 27 yıldan önce çıkar o. siz 27 yıl hapishanede kalacağını düşünüyor musunuz, muz cumhuriyeti burası!

sırf şu tekmesi için bile 100 yıl alsa gam yemem, şu tekme nedir yahu!

http://www.youtube.com/watch?v=sJVMy8mIFPA

not: tekme 14. saniyede görülebilir.
pala ile gayet de adam öldürülür. be sebepten darp ile birlikte adam öldürmeye teşebbüsten de yargılanmalıydı.
palanın enini kullanarak öldürmeye falan teşebbüs edilmez dostlar. gerçekten çok üzgünüm. malzeme bu. yapcak bişi yok.
Birilerinin; "Ben çok kızdım bunlara. Müebbet yesinler hakimciğim." Diyerek, sikinin keyfine göre insanları hapse attırdığı bir ülkede, bu gibi orospu evlatlarının değil 27 yıl, 27 gün bile ceza almasını beklemek saflıktan başka bir şey değildir.

Öte yandan, Troll olmak isteyen yazar kardeşlerimiz daha fazla kasmasa çok iyi olur bence.
verilmişse de yanlış bir cezadır.

palalıya en güzel ceza, taksimin orta yerine biz şerefli çapulcuların arasına bırakmaktır. hakkımız helal sana kardeş. git evine güven içinde otur. burası senin de ülken. her ne yaparsan yap, yaban ellere kaçma bi daha. sen değil, seni bu hale getirenler utansın deriz biz. yemeğini yedirir öyle yollarız evine.
tekme tokat dövüşenler hapse girseydi, katillere yer kalmazdı zaten dostlar. her şeyin cezası belli. duygusal yaklaşmayın bence. yarın içkiliyken yaptığınız kavgadan sizi de içeri alırlar haberiniz ola. hatta ağzını burnunu kırdığınız adamın annesi 100 yıl ister falan. maazallah.
Madem amacı darp etmekti gitsin sopa alsın kardesim sanki eline alabilecek tek şey pala mı vardı siktigimin dükkanında. Eniyle vurdum ki eheheh öyle bisiycikler olmaz diye savunma mı olur?
hukuktan anlamam pek ama palalı saldırganın orada sağladığı tehdit, yarattığı kaos ne olacak? yani o zaman her palası olan, kafası atan çıksın gezinsin çarşıda! böyle bir şey olabilir mi? öyle bir karar çıkmalı ki emsal niteliğinde olmalı, bir daha insanlar palayı görünce eline alırken iki kere düşünmeli.
-abi iyi bak. Bak bak eniyle vuruyo gördün mü? Yani öldürmeye teşebbüs yok!
+...
-ayrıca adam esnafmış abi
+...
-borcu varmış =(
+senin ben beyninin kıvrımlarını, kılcal damarlarını sikeyim tezcan
-?
+Rahat ol. sikimin eniyle sikicem
-...
verileri görmezden gelip olaya hala duygusal yaklaşarak trollükle suçlanmama sebep olmuştur. eyvah gelecek nesiller bu kadar mı objektiflikten uzak olucak? annee beni dövdüüü asın onuu falan diye zırlıcak.

o halde başörtüsü eyleminde bebeği düşürülen kadının darp edilmesine neden susma orucu tuttunuz? aa pardon onun mağdur olduğuna inanmama gibi bir patolojik durumunuz vardı di mi?
poliste ethem sarısülük ü öldürmek için ateş etmedi belki ama vurdu ve öldürdü. sonuçta pala elde ve adam onu sallıyor. tersi, düzü ya da yanı fark etmez bir şekilde o pala birini yaralayabilir hatta öldürebilir. tdknın yaptığı pala tanımı ise "Kavisli, kısa, uç bölümü geniş, kabzasına doğru daralan bir kılıç" şeklindedir. kısacası pala dediğiniz şey bir tür kılıçtır ve kılıç öldürmek için kullanılır, suç aletidir.
tanım: hak etmiştir.
empati yoksunu, adalet fakiri göt kıllarına göre oldukça fazla sayılan cezadır.

he ceza verilmiş de palalı ülkeye dönmüş mü? paşalar gibi yüreklice çekecekmiymiş cezasını?

yoksa kamuoyunun nazarında bir partinin kendini aklama oyunuyla mı karşı karşıyayız, bir görelim anlayalım.

ayrıca ceza palılıyla sınırlı kalmamalı. sadece uygar biçimde fikrini beyan eden gençleri sakatlayıp öldüren polislere ve diğerlerine de gelsin.

kılı var ama g*tü de görelim...var mı kullandığınız maşaları cezalandırabilecek g*t?
pala ile de adam öldürülmüyorsa ne ile öldürülür?
eni meni farketmez, yaralayici bi aletle halkin icine karismasi bir suc, panik ortami yaratmasi baska bir suc, tekme, insanin maddi ve manevi deger ve butunlerine saygisizlik baska bir suc. herkes farkli gorusten olabilir ama böyle asagilik bir durumu savunmaya calismanin hicbir mantikli gerekcesi olamaz .

bir gun eline atesli silah alan biri camiden cikan insanlarin icine dalsin ama kimseyi vurmasin. verilen tepki ne olurdi? ne kadar sinirlenirdik ?

herkese yargilama öncesi vicdan ve zeka dilerim.

not: bir kadin olarak dilerim ki o tekmenin hesabini devlet sormazsa allahin adaleti sorar .
27 yıl yememiştir,hakkında 27 yıl hapis cezası istemli dava açılmıştır.ilk tutuklandıktan sonra yatacağı en fazla 6 aydır.
kusura bakmayın ama yemeli yani. bu süreç zarfında tarafsızdım. gezi parkını veya hükümeti desteklediğimden değil. kullanmadığın sürece yanında tüfek taşımak serbest olabilir mesela sonuçta ortada tehdit unsuru yok değil mi? o zaman tacizcilerede ceza vermesinler hacı. * mantığa gel. *
haklı olan durumdur. troll olacağım ilgi çekeceğim diye insanlığını kenara koyanlara ne ceza verilmeli asıl bu düşündürücü. evet.
pala nın kıçıyla yanıyla ortasıyla vurması bişey ifade etmez. pala kesici bir alettir ve insanı çok kolay öldürebilir. şimdi o götlek palayı kaldırıp, kadına vuracağı anda, bir adet polis memuru bu olayı görüp, silahını ateşlese ve o göteleği indirse, polis ceza alır mıyıd? almazdı. niye? çünkü kenarıyla mı vurdu sapıyla mı vurdu diye ayırt etmeyi bekleyemez polis. birinin hayatına kast söz konusudur ve gereğini yapmıştır. pala paladır. neresiyle vurusan vur, senin niyetin alnında yazmıyor kardeşim ama elinde ölümcül bir silah var. iş bu kadar basit. 2 yıl değil adam öldürmeye teşebbüsten müebbet verseler iyiymiş.
http://bit.ly/16OZqZJ
o palayla, bu cezanın fazla olduğunu düşünenin annesine, kardeşine, kızına vursaydı bu kişi bu cezaya az diyebilir miydi ? birde tekme atıyor...
evet belki adam öldürüp üç yılda çıkan vardır ama, o kişi böyle düşünenlerin yakınına bu davranışta bulunsa o kişiyi linç etmek istemez miydi ? çok çok daha fazla ceza almasını istemez miydi...

yani ceza kimine göre az iken kimine göre çoktur. adalet kimine var iken kimine yoktur...
akp'nin türklere karşı sahaya sürdüğü kürt paramiliter için "dostlar alış verişde görsün" misali 27 sene istenmiş burda hemen mağdur edebiyatı başlamış...

aynı şeref yoksunları bakkaldan ekmek almaya giden 14 yaşındaki çocuğun paramparça edilmiş kafatasına bir satır yazmazlar ama yada silahsız adamın başına kurşun sıkıp sonra da bir şey olmadan elini kolunu sallayarak göreve devam eden akp polisine de değinmezler.

kamuoyunun gazını almak için haber sanki bu it 27 sene katıksız hapis yatacakmış gibi pazarlanmaya çalışılıyor.

27 sene yese yatarı 9 yıldır ki;

mahkemeye kravatla gelmesinden başlayarak indirile indirile ceza 1-2 seneye düşer o da tecil olur bu herif "1 gün bile" yatmadan bu işten yırtar.

iddiaya girmek isteyen buyursun hodri meydan...

çünkü bu adam burdaki cemaatçi ve hewal erdoğancı kürtlerin pazarlamaya çalıştığı gibi "sıradan" bir esnaf değildir.

psikolojik bir harekatın yani türklere karşı akp polisi + kürt paramiliterler harekatının parçalarından biridir.

akp ve diğer kürtçü amerikancı tayfası gezi olaylarında nasıl bir kritik dönemeçten döndüğünü çok iyi biliyor. polis onca yetki aşımına ve takviyeye rağmen 2. haftanın sonunda artık kontrolden çıktı. çoğu yerde emir dinlemez oldu yada olaylara müdahale etmek yerine bireysel saldırılara girişti.

politik yönü hayli "light" olan gezi direnişi dahi akp kolluk güçlerini bu denli zorlamışken yarın öbür gün yeni anayasa'ya karşı sokağa dökülecek ve çok daha politize kalabalığa karşı akp, pkk - kck benzeri yapılanmaların şehir kadrolarını da sokağa salacak.

şu an devlet erkini (mahkemeler, polis, maliye vs.) de arkasına almış olan kürtçü amerikancı hainlerle türk halkı arasında süren düşük yoğunluklu iç savaş daha da şiddetlendiğinde karşınızda sadece kp polisi yada jandarmasını değil silahlı kürt çetelerini de bulacaksınız.

o yüzden bu adama ceza verileceği gibi boş fikirlere kapılmayın.

bu adam masummuş gibi zırlayan türk düşmanı kürtçü hainleri de iyi ezberleyin.

gün gelecek onlardan da hesap sorulacak çünkü...

not: sonradan gelen bilgi bu primatın yakalama kararının 5 ağustos itibarıyla kaldırıldığı yönünde.

bir kez de haksız çıkalım*
iyi ozaman elime silah alıp kafanıza dayıyıp kabzasıyla vurdukktan sonra tekme atıp uzaklaşayım. hakim karşısında 'silahı ateşlemedim, şakalaşıyorduk sadece' diyim. neden? ateşlemedim kabzasıyla vurdum.