bugün

twitter'de takipçim olduğunu görünce şaşırdığım isimdir. oysa onun benden daha çok takip edilmesi gereken eylemleri var.
kabul edilmelidir ki koca bir balondur. odtü felsefe öğrencisiydi yanılmıyorsam... e adam haklı, mezun olunca o diplomanın bi işe yaramayacağını bildiği için "sosyal girişimcilik" diye bir platform yaptı ve bir şekilde ünlü olabilmek için yırtınıp duruyor. barbaros şansal elinden tutuyor falan diyorlardı. bi dergide de böyle ince kravatlı bir takım, barbaros şansal modeli * kalın çerçeve güneş gözlükleriyle güncel giyim klişelerinin (ki moda deniyor buna) dibine vurmuştu.

bu arkadaşın olayının balon olduğunu da nereden çıkarıyorsun maturin? diyenlere de laflarım şunlar. ulan, yunanistan'da eylem yapan bi öğrenci polis tarafından öldürüldü diye türkiye'de yardım kampanyaları, internet savunuculukları, facebook sayfacıkları işlerine son sürat dalan bu arkadaş, diyarbakır'da teröristlerin öğrenci servisine bomba koyup patlatması ile alakalı hiç bir şey yapmadı. dahası, ülkedeki buna benzer hiç bir olayda bu arkadaşın bi işemişliği yok. nedense yurt dışındaki olaylara duyarlılık; neyşınıl ciyografik, diskavıri çenıl izleyip izdivaç programlarını sürekli eleştiren insanlar tarafından sürekli prim alırken, ülkemizdeki olaylara duyarlı olmak faşistlikle yaftalandığı için, bir de arkadaş gündemi iyi takip ettiği için * hiç yurt içindeki olaylara falan bulaşmadı. haliyle genç kızlarımızın gözdesi oldu.

yemişim senin yapacağın edebiyatı da kelime oyunlarını da arkadaş. bi işe faydan yokken, günceli takip edip insanların hassas noktaları üzerinden iğreti bir prim yapma uğraşındayken ve hiç ama hiç samimi değilken, üzgünüm ama seni kıskanamıyorum bile.
internetten tanışıp görüştüğüm, seçimlerini, aklını, hissetiklerini, ifade biçimi beğendiğim hayran olunası kişiliktir. kendisine sevgim ve saygım sonsuzdur.

http://twitter.com/ozanonen
internet ünlüsü.
Beni facebookta ve twitter da takip ediyor.Zannımca insan ayırmayan bir kişiliği var. Yazılarına gelince bazılarını beğeniyorum misal şunu çok sevmiştim \"güzellik, aklımızı çelebilecek ölçüde güçlü bir terör olayının başlangıcıdır ama öylesine güçlüdür ki bizi yok etmeye tenezzül dahi etmez.\"
internet ortamından kendisini tanıyıp, yorumlarına ve blog yazılarına bu sayede erişebildiğim insan. henüz tanışma ya da konuşma fırsatım olmadı ancak olur ya tesadüf ya da hayat, birgün tanışırız belki. zira kendisinden çokça şeyi öğrenip fikirlerimi paylaşabileceğimi düşündüğüm insandır. blogtaki yazıları uzun olmasına rağmen bazı cümleleri ve öykülemesi sizi alır götürür, tekrar tekrar okurken bulursunuz kendinizi. mitolojiyle de bayağı ilgili anladığım kadarıyla. tam bir aktivist, tam bir fikir adamı. onun da dediği gibi: 'his workplace is his mind.'
güzel yazandır.