bugün

FIFA 2004 oynadığım ilk oyundur. Etkisini hala hiçbir oyun vermedi. Sanırım ilk olduğu içindir.
Yıl 1999 tekken.
microsoft solitaire.

beyaz yakalılar (özellikle kurumsal firmalarda idareci pozisyonunda olanlar) istisnasız kafa dağıtma biraz uzaklaşma ihtiyacını gidermek için mutlaka ofisinin kapısını kitleyip kendisini görmemeleri için camlarda stor perdeleri kapatıp, caddeye bakan camları açıp sigarasını yakıp bilgisarayında microsoft solitaire ile deşarj olmuştur.

hoş, ben ayakkabılarımı çoraplarımı çıkarıp çıplak ayakla dolaşıyordum.
commodore 64'de river raidve pacman oynamıştım.
atari salonlarında oynadığımız mortal combat'ları, tekkenleri saymazsak fifa 96.
Need for speed 2 se.
fifa 2000.
Need for Speed Underground.
gta amk.
Rainbox 6 siege: lockdown. Çok güzel oyundu.
bomberman, super mario, pacman.
gta ve fifa 2002.
Jardins gibi bir şeydi adı. “Wadaa” sesleri çıkaran Noel dedeler vardı. Merak ettim bak şimdi, hâlâ var mı acep?!
Ya gta san andreas ya da medal of honor olabilir. Yok yok bunları saymazsak windows xp'nin şu saçma uzay oyunu vardı ya hani, top atıp yukarıya falan inip sonra da sağa sola gidiyordu galiba o olabilir. ilkokul 2. Sınıfta girdiğim bir bilgisayar labaratuvarında arkadaşımla oturup oynadığımı hatırlıyorum. Keyifli oyundu ama mantığını anlamamıştım.
fifa 99 ve Simcity 3000

simcity gerçekten dönemi için bile muazzam bir şeydi. simulasyonun içinde tam bir başkandınız.

90'ların sonu için muazzam bir dünyaydı.
Sensible...
Dave’dir. Kasetli oyundur. Bunu bilenler 30 yaş üstü yaşıtlarımdır. Gözlerden bir damla yaş…
Hangisi ilkti hatırlamıyorum ama ilk olabilecekler;
Nosferatu: The Wrath of Malachi
Serious Sam 2
Quake III Arena
Call of Duty 2
Far Cry

Anladığım kadarıyla ne kadar şiddet, korku içeren oyun varsa o yaşta denemişim.
Doom yanlış hatırlamıyorsam hatta duvarsa cinsel içerik siyah beyaz hur hitler resmi vardi.
1999 half-life olmalı.
Hey yavrum hey, milletin ilk oynadığı oyunlara bak. Aranızda another world, lemmings falan oynayan yok heralde.
Need for speed 2 (1997).
Sözlüğün yaş ortalaması iyice düşmüş.

Disket oyunu söyleyen yok..
görsel