bugün

yaşayabilecek en sefil, en çıkarcı, en bencil insan biçiminin sanal hayata daha doğrusu sözlüklere uyarlanmış biçimi. aslında öyle sayıları az değil, her an elleri "ben" tuşuna basmak üzeredir, sefilliğin son noktasına oynuyorlar bir bakıma.

benim bildiğim bildik çizgisinde değil de, daha kaypak, daha bir popülizme yakın duran bir karakteri var aslında böylelerinin. yeri gelir en koyu solcu olur, yer gelir en koyu sağcı. yeri gelir beşiktaşlı yeri gelir tarafsız. böyle yanardönerliğin, kaypaklığın son noktasıdna jölemsi yaratıklardır. zaten böylelerin yazarlığının içine edilse tam olur.

eksiyi göze alamayan cibiliyetsiz, soysuzluğun önde gideni olan bu kişiler, er şahıslar da olabilir bunlar, gençliğin getirdiği korkaklıkları ve çekinlekleri atamayanlardır. gerçek hayatta böylelerinden en fazla "yalaka" olabilir. ı ıh daha fazlası değil, 2 kuruşluk para için her şeyi yapar, i.ne dersin alınır, s.kersin aldırmaz mantığıyla yaşayıp akrep gibi yaşar. ölümleri de akrepler gibi olur.
ödül icinde yasayan kereste yalan bir hayt surer. mühim olan kişinin egilip bukulmeden bildiği gercekleri sagduyu ile ibraz etmesidir. eksi vermişler arti vermişler. sebeklerin alkisina muhtac olan kisi sebektir. ammavelakin bildiklerini catir catir yazan kişi ise adamdir adam, sebekler boklasin onu icten oldugu icin. ama sebek sebektir insan ise insandir.

--spoiler--
Yaşamanın tadını çıkarmaktan korkana aptal derim.

ALBERT CAMUS
--spoiler--
(bkz: oyla ya$ayan yazarın yazarlığına sokayım)
hayat oydan ibaret değildir sayın sözlük ahalisi oy bir değerlendirmedir ve elbette insanlar iyi değerlendirilmek ister fakat sözlüğün amacı insanlara kendini iyi değerlendirtmek değil,bilgilendirmek,olayları daha farklı bakış açılarıyla göstermek olduğunu düşünmekteyimdir.tabi ki sözlük yazarın diğer yazarların gözündeki değerini,bakış açısını değiştirebilir fakat bunu oy için farklı boyutlara taşımak yanlıştır,kötüdür,kakadır,yapmayınızdır.
(bkz: artı oylarla yaşıyorum)
herkesin 'ben belgesel izliyorum, magazin programı izlemem' demesinin bir değişiği. oyla yaşamadığını söyleyen adam ayar yiyince özel mesajla küfrediyorsa bi inandırıcılığı kalmıyor mesela...
yapana halk arasında kaypak denir. fikirlerini boş verip tribünlere oynayan adamdır, veya kadın. ya da meyilli...neyse...böyle tatmin olan, 'abi ben + oy almadan yaşayamayan asosyal ezik biriyim' diyen varsa söylesin her gün ona + oy verecem....valla bak..

yazarlığına da tüküreyim mi evet...yani sözlükte diyelim ki apolitik oldun, fikirlerini yazmadın, herkese gülücükler saçıp sen de haklısın o da haklı dedin....nasıl olursun biliyor musun? heidi gibi olursun...valla bak, öyledir..

görsel

yani bi insan herkese gülücükler saçıp sevgi pıtırcığı oluyosa onda bi tuhaflık vardır, uzak duracan arkadaş. heidi dediğin mesela nihayetinde uyuşturucu niyetine prozac kullanan bir karakterdir..
yazdığı her yazı sonucunda ben butonuna basarak oylamalarını kontrol eden iyi oy almadığı takdirde hevesi kırılarak yazmak istemeyen, hele de eksi oylandığına üzülen yazardır. fikirlerini duyurabileceği, hatta bazen kendi kendine konuşabileceği, farklı fikirleri okuyabileceği bir site gibi değil de kendi kendine yemek yiyemeyen bir çocuk edası ile ağzının suları akarak yemek bekler gibi iyi oy bekleyen yazardır.