bugün

seçimlerde 200 bin gönüllüyle sandıkların başında olmayı amaçlıyormuş.

“Eğer 200 bin gönüllüye ulaşırsak, seçim akşamı saat 19:00 civarında seçim sonuçları elimizde dijital halde olacak” demişler.

gönüllü olmak isteyen varsa:

(bkz: https://oyveotesi.org/)
T3 sisteminde desteğe ihtiyaç var arkadaşlar. Alın bilgisayarınızı çerezinizi, geçin t3'ün başına. Mazbatayı alana kadar mücadeleye devam
Gönüllü müşahitleri bekleyen oluşum.

https://oyveotesi.org
chp genel merkezinin hiç bir seçimde yapamadığı tutanak birleştirmeyi yapmaya çalışan site.
Şu anda 300 bin tutanak varmış vay be. Ben bile kaç tane malak çomarın mühürü eve götürdüğüne şahit oldum. tabii eve götürmedi bu çomarlar.
Merhaba eğer aklım başımda, kesinlik doğrulardan şaşmam diyorsanız her şeye rağmen t3.oyveotesi.org da tutanak teyidine bekliyoruz.

tüm gün müşahitliğimin ardından burada tutanak onaylamaya devam etmekteyim,sabah 9 da iş başı var ama vazgeçmeyeceğim. Unutmadığım unutamadığım çok şey var bu hükümetle ilgili, hiçbir zaman seçim sonuçlarına inanmadım, şanlıurfada,ankarada istanbulda başta olmak üzere şehirlerde neler döndüğünün farkındayım. vicdanım el vermiyor benim gençliğim gitti kardeşiminki yansın istemiyorum. lütfen oy ve ötesinde tutanak doğrulamaya yardım edin eğer aklınız başınızdaysa!

tutanaklar hep muharrem inceden yana çıkmıyor zaten oy ve ötesini yanlış öğrenmeyin. tutanak tutma ve teyit açısından önemli bir uygulama.
Sincan'da, Mamak'ta, Etimesgut'ta meydanı hırsızlara bırakmayan oluşum.

Gerçi bugün Sincan'da, elamının birini hastanelik etmiş akp'liler. Oy ve ötesi elemanları da bırakmış okulu, karakola gitmişler.
1 kasım 2015 seçimlerinde hile olmadığını söyleyen oluşum.
yani ak parti hilesiz yüzde 50 alıyor.
24 hazirandan sonra ağlamayın diye diyorum hile falan diye.
tayyip yaşadığı sürece devletin başında kalacak.
sandik.oyveotesi.org müşahit başvurusu yapabilirsiniz. Ferman padişahınsa, sandıklar bizimdir.
Müşahid başvuruları devam eden, sandık güvenliği oluşumu.

https://sandik.oyveotesi.org/kayitol
(bkz: https://twitter.com/oyveotesi)

siyasi partilerden bağımsız bir bilinçlendirme hareketidir.
tamamen gönüllülerden oluşur.
ciddi bir avukat ordusuna ve iletişim ağına sahiptir.
seçimler konusunda uzman bir stk' dır.
Küçük insanların küçük isim şakacıklarına maruz kalmış, herhangi bir siyasi partiye, dini inanışa, dile ve ırka bakmaksızın yapılan seçimlerde doğruluk ilkesince "oy ve ötesi" ni korumaya gayret eden, gönüllülerden oluşan bir dernektir.

"Rock grubu mu bu?" diyen küçük kardeşlerim reşit olup oy kullanacaklarında mutlaka araştırmalı.

Reşit birinin bu denli hoyrat cahil oluşu ya da bu kadar çirkin bir ironiyi yapması çok daha vahim çünkü.
ekşi sözlük'te yarın akşam soruları cevaplayacak grupmuş. sanırım pek bilinmeyen bir rock grubu. mor ve ötesi varken, ekşi sözlük böyle ismi bilinmeyen bir grubu nereden bulur bilemiyorum.
desteklenmesi gereken sivil oluşum.

bireysel olarak yapılamayacaklar bu birlikte yer alarak gerçekleştirilebilir.

ysk'nın güven sarsması sonucu güvene sahip çıkacak tek birlik.
seçim sonuçlarının şeffaflaşmasını sağlayan oluşumdur.

erzincan, yozgat yenifakılıdan hayır oranlarının en az %70 olduğunu görünce seçimde hala evet çıkmasını bir türlü anlayamıyorum. var bu işte bişeyler ama hadi hayırlısı.
t3 tutanak gönder mobil uygulaması uygulamasıyla seçim tutanaklarının paylaşılacağı kullanışlı bir hedeye imza atan sandık güvenliği gönüllü oluşumu.

Islak imzalar kapılara asıldıktan sonra resmini çek buraya yolla.
mobil uygulaması mağazalarda mevcut arkadaşlar. tutanağın fotoğrafını çekip yollamanız yeterli. birden fazla da çekebiliyorsunuz. eskiden sadece fotoğrafını çekerdik. artık bütün tutanaklar tek bir havuzda daha kontrollü bir şekilde kontrol edilebilecek.

(bkz: t3 tutanak gönder mobil uygulaması/#36287657)

edit: en çok merak ettiğim şey de böyle bir entryi eksileyen arkadaşın eksilerken ne düşündüğü, içinden ne geçirdiği?

"pis hayırcılar yapacağımız hilelere engel olamayacaksınız" mı? yani başka bir anlam çıkaramadım bundan ben.
Yayınladıkları Tutanak teyit uygulanasıyla örgütlü olmayan gönüllülerini bile bilgi ağlarına destek oldurtabilen oluşum.

http://oyveotesi.org/t3

Bu sene hayır gönüllüleri adına sandık başında olacağım için kendilerine katılamıyorum.
16 nisanda görev almadığı için maddi desteğimi çektiğim bir kurumdur.
feto oyları denetleme bahanesiyle çalacakmış dendiği an referandumda etkisiz hale gelecek oluşum.
bu seçimlerde bünyesinde görev almayı düşünmediğim topluluk.
bu kararı alma sebebim ise diğer sandık görevlilerinin işini çok mükemmel yerine getirmesidir.
mesela chpli mal sandık görevlisi "biz buradayız zaten size ne gerek var ki" dedi. çok bilgili bi gemi mühendisiydi arkadaş. ne engelli seçmen ile birlikte girmeye çalışan dayıya engel oldu, ne de anam çok yaşlı onun yerine ben kullanıyorum diyen adama bi kelime laf edebildi.
oy sayma ayrı bir efsaneydi zaten.
akpliler bile bir kelime laf demedi, ama o çok bilgili eleman bütün gün bana laf etti.
artık sikimde bile değil afedersiniz. kendi kendinizi yiyin orada. sonra salak salak kendinizi kelepcelersiniz kürsüye.
fetö tarafından organize edilmiş bir oluşum.
görsel
1 kasım'da sandık tokadını en yakından yiyen "demokrasi bekçileri"!
inönü'nün açık oy, gizli tasnif olarak yaptığı seçimi duysalar sinir krizi geçirirlerdi. bir de tutanakları hemen yasa gereği yaktırdığını duysalar allah muhafaza kalp krizi geçirirlerdi sanırım. bal gibi akp muhalifi stk'dır. 65 yıldır seçim yapılıyor bu memlekette, anca mı aklınıza geldi oyların güvenliği?

Ayrıca türkiye'de seçimleri hakimler yönetir. dünyada çok ender bir durumdur bu.
öncelikle akp iktidara gelmesin diye kurulmuş bir dernek değildir oy ve ötesi. seçimin düzgün ilerlemesini sağlamaya çalışır. bağımsızdır.
yukarıda tuhaf tuhaf yorumlar var. seçimlerin bazılarının beklediği gibi çıkmamasının sorumlusu biz değiliz, o oy attığınız partilerin saçma salak uygulamalarıdır.**
yine belirteceğim üzere bağımsız bir kuruluştur. partilerden alınan müşahit kartlarıyla müşahitlik yapma hakkı kazanırlar. aynı zamanda gerekli kanuna göre sandık tutanağı alabilmek için, tutanak alan diğer partilerden farklı bir partinin müşahiti olma zorunluluğu var. aksi takdirde tutanak sayısı zaten yetmediği için aynı partiye 2 tutanak verilmiyor. bu yüzden popüler partilerin değil, daha az popüler partilerin kartları alınıyor sayın einstein.
aynı zamanda çalışmalarına sonsuza kadar saygı duysam da sonraki seçimde çalışmalarına katılmayacağım oluşumdur. bu sik kafalı insanlar hiç bir şeyi hak etmiyorlar. sabahın 6'sında gidip adamın oyunu koruyorsun, sonra komik arkadaş oluyorsun.